Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 29 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 288
  1. #151
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ам що не са хвали? Докога с тая скромност...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #152
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Мани нещо е бесен,пръскали с нещо за комари май, и има някакви поражения, а и други от Бургас се оплакали.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #153
    С радост бих го хванал ама вече се чудя да се занимавам ли въобще с пчеларство, за втора поредна година някой ни трови. Вчера отивам при колеги който са на подвижно на 3 км от мен и гледаме пред кошерите доста умряла пчела, по земята много пчели вървят и не могат да литнат. Отивам на моя пчелин като си казвам аз съм далече сигурно не ме е поразило и какво да видя пред 3-4 кошера по една шепа умрели пчели, вглеждам се в земята и какво да видя същата работа ходят по земята и не могат да литнат подскачат но не литват. При комшията абсолютно същата работа, вярно че летежа не е критерии но при нас има обилна паша а летежа не е това което беше преди 3 дни, може само да гадаем какво е паднало на полето. Пръскали са за комари, друг интересен факт че като пръскаха за комари и кориандъра както беше в цъфтеж за 2 дена падна като изгорял ... Общо взето това е, вчера бях пострадал в по малък процент за разлика от колегите на който е паднала почти цялата летяща пчела но да не бързаме до 48 часа ще стане ясно какво ще е и при мен ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  4. #154
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Това с пълзящите и подскачащи пчели се наблюдаваше и при мен допреди около седмица , имаше и доста подмор пред кошерите. Наоколо в радиус над 3 км няма промишлени насаждения така че според мен няма кой да е ползвал пестициди освен един гламав съсед , който на 600 кв м "излива промишлени количества. Семействата видимо отслабнаха. Тъй като няма опит разпитах познати пчелари но никой не успя да ми даде смислено обяснение
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  5. #155
    Днес отивам на пчелина и пред прелките по 20-30 пчели пълзят и не могат да литнат и от там цял ден по институции направо не е работа това да се занимаваш с бюрократи. Единствено ветеринарния лекар нямаше грешка .. Подадох жалба в общината от там подадох жалба и в общинска служба земеделие. Сформира се комисия която дойде в късния след обяд събрахме 1 буркан за проба ама незнам има ли ефект толкова късно. Пчелите бяха с изплезени езици а по земята имаше все още такива който ходеха и не могат да литнат. Платих си пробата 42 лв и доставката и с еконт 5 лв... И това е общо взето въпреки че е паднала доста летяща пчела кошерите имат приличен летеж но не бързам въобще с изводите ...
    Този пост е редактиран от ianev; 09.06.2014 в 18:37.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  6. #156
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Изображение0946.jpg
Прегледи:      751
Размер:	231.5 KB
ID:	1545Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Изображение0947.jpg
Прегледи:      748
Размер:	292.1 KB
ID:	1546Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Изображение0948.jpg
Прегледи:      747
Размер:	133.9 KB
ID:	1547Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Изображение0949.jpg
Прегледи:      751
Размер:	167.7 KB
ID:	1548Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Изображение0950.jpg
Прегледи:      745
Размер:	146.9 KB
ID:	1549Работно място"мечта" Най вероятно някакво животно е направило пакост.Липсваха пресни яйца.Маточника който се вижда е със забелен връх.Имаше два прогризани маточника и млада неплодна майка.

  7. #157
    Потребител
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    58
    ianev в шабла изживяхме тоя шок в началото на април .нямаше незасегнат кошер в цяла шабла 60 до 80% от пчелите измряха .дойде комисията взе проби след месец дойдоха резултатите отровени с фосфоро органични и карбамитни съединения.и какво виновен няма защото не сме взели проби от растенията една проба излиза около 600лв а арендатори и кооперации са около 30 е и какво да се прави.винаги всичко избива в нас .къде ще се бориш с милионери .но господ ги наказа пръскаха пшеницата с нерегламентирани препарати но дъждовете я свалиха на земята .но те ще си вземат застраховките а ние пак ще блеем.след отравянето яко хранене и за кориандъра ги докарахме даже до роене .няколко кошера ги оправих но един ме изненада добре че хванах един рой.ще направя на примавет една реклама но стартовита свърши голямата работа

  8. #158
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Изображение1026.jpg
Прегледи:      531
Размер:	234.2 KB
ID:	1754Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Изображение1028.jpg
Прегледи:      533
Размер:	218.7 KB
ID:	1755Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Изображение1036.jpg
Прегледи:      535
Размер:	197.2 KB
ID:	1756Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Изображение1037.jpg
Прегледи:      531
Размер:	186.0 KB
ID:	1757Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Изображение1038.jpg
Прегледи:      533
Размер:	208.2 KB
ID:	1758Ако рояците се експлоатират "правелно" са възможни и приятни изненади........

  9. #159
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Това 7р. ДБ корпусен ли е? Така ги броя.

  10. #160
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Осем(на първата снимка 6р) рамков кошер,капан,нуклеус,оплодн сандъче..както ми изнася.Всеки корпус си има дъно и капак в роевия период ги залагам в околноста......Много се радвам на пчелари прилагащи разни хватки на пчелите си и ....особенно се радвам на "Демари" приложен в неподходщо време.

 

 
Страница 16 от 29 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •