Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 29 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 288
  1. #211
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Благодаря за отговора и пояснението. Явно ще продължа само да чета форума, без да пиша и задавам въпроси....като порасна "ще опитам пак"
    соларис ти казва че може и двата вариянта да са или рояк който ще остане или пчели от пчелина които обират каквото има по рамките при мен има една примамка постоянно събира по 1 шепа пчели радостами е докато отворя капака

  2. #212
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Ангеле, по важно е,че са вътре!!! Успех, дано да успеят да се развият за слънчогледа.


    Поздрави, Г. Георгиев

    Боби, ето как,двурамковите рояци, ще успеят да се "развият" за слънчогледа и да ми заработят една тенекия мед.
    До днес инстинктът им е бил за размножаване.А след 4-5 дена ще преориентират инстинкта към ........слънчогледа
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри S7300715.jpg‎   S7300716.jpg‎  

  3. #213
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Геле, на 4 'етажа' ли е вече?
    0899946746 Поздрави, Емо.

  4. #214
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Не,капака е малко по дълбок.

  5. #215
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Колега Иван_Барабан, видиш ли и една пчела макар да носи прашец в капана, значи е влязъл рой - гаранция....другото, което съм забелязал, е насочения/целеустремен летеж на пчелите, ако е рой...иначе се мотат като развалени пършинги напред- назад хаотично, тогава няма гаранция, даже по-скоро не е рой.....на няколко пъти така ме лъгаха миналата година, и тази тоже един път, някакви малки общества от по 50-100 пчели се настаняват в капана, и си живеят така дълго време, без майка....странна работа!

  6. #216
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    "Малките общества" се наричат разузнавачки-чистачки.Когато пч.сем. изпадне в роево състояние отпуска много-повече разузнавачки(няколко групи) да търсят и почистят бъдещето жилище.Всяка група подготвя и защитава отделно"жилище".Когато роят избере и влезе на новото място,другите завардени жилища се освобождават......Иначе ДА най сигурният белег,че в капана има майка е вкарването на прашец.

  7. #217
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Ангеле, Б Р А В О !!!!!!!! Много ме кефиш!
    Успехи в развиването! То дали за слънчогледа, дали за акацията, важното е да стане, и да няма фира.

    Поздрави, Г. Георгиев

  8. #218
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    До колегите от Видин. Малко предистория от миналата година си взех две семейства, тази още две, разделих ги и сега имам в 9 сандъка пчели.Случайно видях на едно място в града къде се подвизава едно семейство и по летежа на пчелите със сигурност не е рояче от тази година. Нямам опит в ловенето на рояци и ако някой е навит ще го заведа на мястото. Мисълта ми е това да бъде с учебна цел, а ако му се откъсне някоя пчела добре дошла за мен.
    Малко пояснения-пчелите се намират в една липа тръгнала да съхне засадена отстрани на пътя със средна натовареност на движение.Дървото не може да се реже, защото е част от парковата растителност и според мен ще има някакви санкции от общината. Входа на хралупата е с формата на женски полов орган (пиша го да добиете най-ясна представа) с дължина на око 30 см и ширина 10 см.
    Едно телефонче от мен 0896 47 67 47.

  9. #219
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Входа на хралупата е с формата на женски полов орган (пиша го да добиете най-ясна представа) с дължина на око 30 см и ширина 10 см.
    Хахахахаахахахаха...

    Млад индианец отишъл при вожда и се примолил:
    - Велики вожде, дай на Млад войн жена. Млад войн вече достатъчно голям за жена!
    - Дааа - мъдро казал вождът - Млад войн голям и силен, ама глупав още. Той не знае какво точно се прави с жена и ще я похаби. Затова Млад войн да отива в гората и десет дни да тренира на хралупи. След това вожд ще му даде жена.
    Нямало как, отишъл Млад войн в гората и десет дни усърдно тренирал. Върнал се след това и велик вожд му дал жена - хубавата Малко цвете. Млад войн хванал Малко цвете за ръката и я отвел във вигвама. Малко цвете се съблякла и Млад войн я помолил да се наведе. Малко цвете се навела с готовност и зачакала трепетно. Млад войн застанал геройски зад нея и ѝ нанесъл свиреп шут в задника. Малко цвете отхвръкнала почти до тавана, приземила се нескопосано в купчина кожи и промълвила уплашено със сълзи в очите:
    - Защо Млад войн бие Малко цвете? Нима той не я харесва?
    - Напротив, много харесва - отговорил Млад войн - но Млад войн вече не е прост, той първо проверява за пчели!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #220
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Дамянов , паднах .
    Бях го забравил този стар виц.
    Но и характеристиката за хралупата си е номер 1 за месец юли .
    Този пост е редактиран от delta.e; 06.07.2015 в 20:35.

 

 
Страница 22 от 29 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •