Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 29 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 288
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2011
    Мнения
    34
    Един съвет от мене - внимавайте с тези рояци.Миналата година при нас загина един пчелар-падна от топола докато се опитваше да хване рояк.И това може да е опасна процедура.Най-добре е с тези капани,а не да ги ловим по гората.

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    16
    Колеги, моля за мнение- дали се подхранва току що хванат пчелен рой, и ако да до кога с какви дози. Роят е на 4 ЛР плътни рамки, поставил съм и 4 ВО за градеж .Благодаря.

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Не.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  4. #34
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колега,
    Като ги изградят след една седмица слагай още ВО използвай максимално силата за градеж. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  5. #35
    За да не се налага да ги гоните по дърветата ползвайте капани за роеве.....ето ви нагледно какъв е резултата от един такъв капан.....

  6. #36
    аз сега ще накича 5-6 кошерища по дърветата около кошерите, отделно днес набих един кол с дъска на него та се получи Т-образна форма, така че това с капаните е идеино.ще си вържа гащите

  7. #37
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от gillan
    аз сега ще накича 5-6 кошерища по дърветата около кошерите, отделно днес набих един кол с дъска на него та се получи Т-образна форма, така че това с капаните е идеино.ще си вържа гащите
    Надявай се, че са ти вързани гащите. Ти не ги оправяй отвътре пък си чакай колкото щеш. Иска се да се правят проверки на кошерите, да се работи с тях. Тези два кошера дето ги имаш трябва да знаеш колко яйца е снесла майката за деня бе приятел- за какви капани ми говориш?

  8. #38
    кошерите станаха 3 без отводките, следя майките едната дори я виждам много често.и знам какви яйца снася. колкото до прегледите правя ги даже много често което го отчитам като грешка.казах тва за роенето съм си виновен аз, защото до последно ги подхранвах много здраво, и семействата се развиха много бързо и силно

  9. #39
    капаните са просто задължителни...освен от собствените кошери идват и чужди рояци....ако някой е луд нека ги остави да бягат....колкото и да ги оправяш отвътре винаги има изненади....зависи и от времето ,и от района,че и от породата....при мене най-склонни към роене са "жълтурките"....тоя рой от снимката обаче ми е "пдарък " от някой съседен пчелин.....ако нямах капан едва ли щеше да се хване в моя пчелин....така че от мен дълбок поклон на господин Пройнов....да е жив и здрав догодина пак ще го търся .....неговия препарат спестява време и нерви....

  10. #40
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от gillan
    кошерите станаха 3 без отводките, следя майките едната дори я виждам много често.и знам какви яйца снася. колкото до прегледите правя ги даже много често което го отчитам като грешка.казах тва за роенето съм си виновен аз, защото до последно ги подхранвах много здраво, и семействата се развиха много бързо и силно
    Знаещ на майката яйцата какви са, а не можа да видиш маточниците. Като казвам проверка на кошерите това не означава хранене, а оглеждане за маточници които са предпоставката за роене. И то не да се изчаква да наскачат майките из кошера и тогава да го преглеждаме, а малко по раничко.

 

 
Страница 4 от 29 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •