Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 39 от 41 ПърваПърва ... 293738394041 ПоследнаПоследна
Резултати от 381 до 390 от общо 408
  1. #381
    Наблюдател
    Регистриран
    11.03.2016
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    Враца
    За момента са 30 кошера ЛР и до средата на Юни трябва да станат мин 150.

  2. #382
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от lubo1313 Виж публикацията
    За момента са 30 кошера ЛР и до средата на Юни трябва да станат мин 150.
    УАУуу.

    Има няколко теми, потърси.
    http://pchelari.com/forum/showthread...B4%D0%BA%D0%B8

    http://pchelari.com/forum/showthread...B4%D0%BA%D0%B8

  3. #383
    Наблюдател
    Регистриран
    11.03.2016
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    Враца
    Колега много благодаря за линка.

  4. #384
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от lubo1313 Виж публикацията
    Колега много благодаря за линка.
    Пак можеш да питаш.

  5. #385
    Наблюдател
    Регистриран
    08.11.2010
    Мнения
    1
    Ако за първи път използаш апарата и мислиш,че ще произведеш толкова майки жестоко се лъжеш.Колкото и книжки да си изчел за него.Аз работя с него от 18г и миналата при лошото време което беше през май пак имах изненади.И тогава пренасях с шпатела за да спася положението.

  6. #386
    Наблюдател
    Регистриран
    11.03.2016
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    Враца
    Чесно казано мислех и аз да се пробвам с пренасяне на личинка но не знам дали ще успея от 1 път да го направя като хората, тъй като нямам опит и по лошото е че няма от кой да го видя на живо та ще е проба грешка (обикновено клиповете по нета, който съм гледа са с лошо качество и точно самото местене на личинката не се вижда ясно, както и коя точно личинка е подходяща).

  7. #387
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Здравейте колеги.
    Стана и за мен актуален този въпрос - "Развиване на пчелин". Вече имам някакви минимални/елементарни познания и опит в тоя занаят и харесва ми тоя "пчеларски живот". )) Затова смятам да мога вече, не толкова инфарктно като преди, помисля за развиване и привличане на външното финансирането. И сега първата стъпка в тази посока - да приключа следваща пчеларска година, с брой пч.сем. не по малко от 90-95.
    Прочел цялата тема и стигнал до извода, при всички равни условията, най не сигурна част в тази схема- правене на собствени майки. Според моя ситуация (паши и брой изградени основи) виждам следващ начин:
    1.Всички майки с поръчка.
    2. Разделене на основни семейства (50/50) три пъти, с предаване на оплодени майки - месец преди акацията (мин.годишни майки), след акация и след липа.
    3. Хранене/подхранване/стимулирането през целия сезон - задолжително.
    Ще бъда признателен за вашите мнения.

  8. #388
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Да, както го описваш, за следващата година ще трябват доста инвестиции, при това без приходи, защото мед не знам дали ще можеш да извадиш при положение че ще цепиш семействата 3 пъти. Проблеми виждам при намирането на оплодени майки след акацията (ако не е добро времето в този период майкопроизводителите ще закъснеят с производството на оплодени майки) сещаш се как беше тази година при Матеев, майки получиха по това време само тези които са ги платили авансово доста по-рано. Ако имаш късмет с това и годината върви добре, мисля че няма да има проблеми с плана ти. Аз все пак мисля че по-добрият вариант е да разцепиш веднъж след акацията и следващия път след липата да разцепиш и новосъздадените отводки.

  9. #389
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    ... Проблеми виждам при намирането на оплодени майки след акацията .... Аз все пак мисля че по-добрият вариант е да разцепиш веднъж след акацията и следващия път след липата да разцепиш и новосъздадените отводки.
    Сега има един куп въпроси, които трябва да имам в предвид за последващо развитие - система за пчеларстване, оборудване и т.н.т. , да не правя някакви "магесни хранилки", които после заминат за печка. По основните въпроси вече имам решение, обаче за кратко срочни трябва да натискам. И първия от тях - имам изградени основи за (горе-долу) само двата деления. Трябва да има семейства, през сезона, да бъдат в състояние за градеж на един/два магазина, по време на двете основните паши - акация и липа. Надявамсе за късен слънчоглед (сега жито на 0.7-2 км. радиус) за зимни запаси. Опробвани на практика различни билкови стимуланти и рано пролетни пч.методи за бързо развиване("Элеутерококк", "КАС-81", "Метод на Блинов", "Метод на Александър").
    Имам 3 годишен опит с "Ентеров апарат" и с различни начини за правене на свищеви майки и....затова искам купешки - да бъда сигурен. Следваща седмица в Варна изложение - искам да се запозная с сериозни производители на майки и оборудване, да се сключа договор/те за следващия сезон.

  10. #390
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Сега има един куп въпроси, които трябва да имам в предвид за последващо развитие - система за пчеларстване, оборудване и т.н.т. , да не правя някакви "магесни хранилки", които после заминат за печка. По основните въпроси вече имам решение, обаче за кратко срочни трябва да натискам. И първия от тях - имам изградени основи за (горе-долу) само двата деления. Трябва да има семейства, през сезона, да бъдат в състояние за градеж на един/два магазина, по време на двете основните паши - акация и липа. Надявамсе за късен слънчоглед (сега жито на 0.7-2 км. радиус) за зимни запаси. Опробвани на практика различни билкови стимуланти и рано пролетни пч.методи за бързо развиване("Элеутерококк", "КАС-81", "Метод на Блинов", "Метод на Александър").
    Имам 3 годишен опит с "Ентеров апарат" и с различни начини за правене на свищеви майки и....затова искам купешки - да бъда сигурен. Следваща седмица в Варна изложение - искам да се запозная с сериозни производители на майки и оборудване, да се сключа договор/те за следващия сезон.
    Тия 100-ина кошера ако мислиш да ги гледаш на мястото което си снимал в другата тема- смени го (мястото). Като нагъчкаш 100 кошера на тия 20-30 “редички“ ще стане матреш. Налитания, нападения, ти едва ще минаваш с магазините, със сиропа...

 

 
Страница 39 от 41 ПърваПърва ... 293738394041 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •