Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 23 от общо 23
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Ето какво си направих аз.
    Във файла има екселска таблица готова за разпечатване на 9 листа. След разпечатване, листите се подреждат и залепят един след друг, като по този начин се получава редица от дните в сезона от 01.02 до 30.09.
    Има по една "редица" за това какво е планувано (отводки, майки, подхранвания и др.) и една какво реално е направено (или какво е било времето, какво е цъфнало, кога са пръскали, кога си вадил мед и т.н.)
    Направено е за два пчелина, по два екземпляра (по един за пчелина и един в къщи или тефтера, който постоянно нося)

    Под тези редици има "корабчета" за цикъл на майкопроизводство и цикъл на отводка до 5 ДБ рамки. Тези корабчета се изрязват и могат да се подплатят с картон.

    Тези календари се слагат на стената, с повдигащ маркер се отбелязват очакваните паши, а с "корабчетата" се плануват дейностите, така че да се вместят в сезона (примерно да можеш да изкараш по 2 отводки от кошер - една за увеличаване на семействата и една за запасни майки).

    Не знам дали ме разбрахте. Но се надявам това да е от полза за някой колега.Календар на дей&#1.xls
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    23.09.2014
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    гр.Дряново

    Нещо от мен ако е полезно

    Здравейте,

    Темата е доста стара, но все пак ето какво компилирах от един стар учебник :-)
    Предназначено е за печат лице/гръб на един лист.
    Ще се радвам, ако на някой му бъде полезно :-)
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Любител

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    23.09.2014
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    гр.Дряново
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Само една идея, която аз лично я прилагам винаги и навсякъде:

    Когато се създава някакъв файл, който в бъдеще ще бъде променян или развиван, винаги най-отзад на името добавям и версията на файла. Например в твоя случай - Пчеларски бележник v01.xls. Следващия път, когато файла се промени, версията става v02, v03 и т.н. По този начин се избягва объркването както в твоя компютър, така и по компютрите на колегите, които ползват твоя файл.

    Предлагам за в бъдеще тази концепция да бъде възприета от всички, за да можем лесно да споделяме файлове, а техния автор да се грижи за това последната версия лесно да бъде разпозната от предишните.
    Това е добър вариант, но за съжаление когато се опитвам да прикачам файл за пост във форума ми отрязва името на файла до някъде и добавя Hashtag (&#10).
    Нпример ако файлът се казва "Пчеларски бележник v01.xls", го преобразува на "Пчеларски беле&#10.xls".
    Поради тази причина се принудих да съкратя името на файла само на "Бележник v01.xls" :-)
    Така минава.
    Любител

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •