Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: С каква система кошери пчеларствате?

Гласували
155. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Дадан-Блат

    109 70.32%
  • Лангстрот-Рут

    57 36.77%
  • Роже-Делон

    7 4.52%
  • Фарар

    15 9.68%
  • Лежаци

    10 6.45%
  • Тръвни

    2 1.29%
  • Касетъчни кошери

    0 0%
  • Кошери със смесени корпуси

    10 6.45%
  • Друга система кошери

    5 3.23%
Отговори на анкетата
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Lightbulb С каква система кошери пчеларствате?

    Отварям тази анкета с цел да си изясним какви системи кошери се използват в България и в какво процентно съотношение.

    Анкетата е анонимна - тоест не се знае кой за какво е гласувал.

    В анкетата може да се гласува за повече от един резултат, защото има пчелари, които пчеларстват с повече от една система кошери.

    Малко разяснения:
    1. Под Касетъчни кошери разбирам многоетажни кошери, монтирани за постоянно на ремарке или фургон, които се обслужват отзад посредством странично измъкване на корпусите.
    2. Под Кошери със смесени корпуси разбирам такива кошери, в които има нестандартни комбинации от корпуси. Например ДБ плодник + ДБ Плодник или пък ДБ плодник + ЛР магазини или 2 ЛР плодника + Медови корпуси ДБ, ЛР, Фарар.
    3. Под Друга система кошери разбирам всичко останало, което не е засегнато в останалите точки от анкетата.
    Този пост е редактиран от Mateev; 27.07.2013 в 09:45.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз лично използвам както ДБ, така и ЛР кошери. ДБ използвам там, където е слаба пашата (в планинските региони), а ЛР - там, където е силна (в Ловешка област). Освен това използвам и смесени кошери, в които има всякакви комбинации корпуси. Тоест плодника е или ДБ или 2хЛР, а нагоре за медови корпуси слагам и от трите вида - ДБ малък, ДБ голям и ЛР. Наистина се получи един малък хаос, който в бъдеще постепенно ще гледам да изчистя, защото поддържането на 3 вида рамки определено ме затруднява и се губи време в непрекъснатите пренастройки на машините.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    02.02.2013
    Мнения
    29
    В момента използвам почти всички кошери. Имам ДБ, ЛР, Ф и един лежак. Ориетирам се и преминавам основно на ЛР и Ф. Пчелинът ми е стационарен. Нямам възможност за подвижно пчеларство.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Има ли някой който използва касетъчните кошери във фургон , какви са недостатъците му че не са използвани в България

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •