Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 48 от общо 48
  1. #41
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А ето и картинка, създадена и качена с Mozilla Firefox. Прозореца отново е малко по-различен.

    Capture.JPG

  2. #42
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Накратко - явно качването на файлове или картинки е въпрос с повишена трудност и поради тази причина програмистите на форума (vBulletin) са положили много усилия, като са създали различни прозорци за качване, които се активират при различните версии на различните браузъри, както и при различните версии на Java. Кашата наистина изглежда пълна и аз наистина съм виждал различни прозорци по различните компютри, на които съм се логвал. Всичките обаче са работели повече или по-малко с по-голяма или с по-малка функционалност.

    Ако някъде при някого не работи, безсилен съм да направя каквото и да било поради факта, че не знам каква е причината и къде се намира - в софтуера на форума или в отдалечения компютър. По-вероятно е да е в отдалечения компютър, но няма как да направим отдалечена диагностика, следователно няма и как да помогнем.

    Да беше на моя компютър - щях да разцъкам различни настройки и да се опитам да открия проблема. На отдалечен компютър обаче няма как това да се направи.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Накратко - явно качването на файлове или картинки е въпрос с повишена трудност и поради тази причина програмистите на foruma (vBulletin) са положили много усилия, като са създали различни прозорци за качване, които се активират при различните версии на различните браузъри, както и при различните версии на Java. Кашата наистина изглежда пълна и аз наистина съм виждал различни прозорци по различните компютри, на които съм се логвал. Всичките обаче са работели повече или по-малко с по-голяма или с по-малка функционалност.

    Ако някъде при някого не работи, безсилен съм да направя каквото и да било поради факта, че не знам каква е причината и къде се намира - в софтуера на форума или в отдалечения компютър. По-вероятно е да е в отдалечения компютър, но няма как да направим отдалечена диагностика, следователно няма и как да помогнем.

    Да беше на моя компютър - щях да разцъкам различни настройки и да се опитам да открия проблема. На отдалечен компютър обаче няма как това да се направи.
    С Team Viewer. Включваш се в неговия комп и му поправяш всичко.

  4. #44
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    С Team Viewer. Включваш се в неговия комп и му поправяш всичко.
    Разбира се - ако ми има доверие и ми предостави Remote Control с някоя от възможните програми (има ги много), тогава бих загубил известно време да се поровя из компютъра и да проверя какъв е статуса на поне тези от възможните причини, които вече са ми известни.

  5. #45
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    ОК. Няма проблем. Просто споделих, че не мога да кача снимки. Лаптопа е нов/на 3 месеца/ купен от техномаркет. С инсталиран windows8. Не ми се вярва много Техномаркет да инстталира калпави програми. Преди 20 дни даже му възстанових заводските настройки точно за да изтрие ако има нещо натрупано от нета в компа. /в магазина така ми обясниха, че като му възстановя заводските настройки все едно съм го преинсталирал. А опитвах и от телефона /Lumia 520 windowsphone/ да кача снимка но и през телефона не става. Показва ми същия прозорец както на лаптопа. А иначе проблем с други сайтове и чатове и форуми нямам. Само тук. Както и да е, приемам че не може и готово.

  6. #46
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако си с Internet Explorer, влез във форума и пробвай следната настройка:

    Tools --> Internet options --> таб Security --> иконка Trusted sites --> бутон Sites
    В полето Add this website to the zone: напиши http://*.pchelari.com и след това натисни бутона Add и след това Close.

    С тази настройка ти казваш, че се доверяваш на сайта на форума, и така разрешаваш на експлорера да вдигне забраните, които са наложени спрямо другите непознати сайтове (напр. разрешават се pop-up прозорци и Java аплети и се премахват една камара други забрани).

    Ако не тръгне, инсталирай си друг браузър. Например Google Crome или Mozilla Firefox.

  7. #47
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Не е това. Следващото е ПОВЕРИТЕЛНОСТ били са забранени изскачащи прозорци. До защита. Оправих го вече, но сега пък се оказа, че снимките са ми големи.......не че ще покажа нещо кой знае какво. Ама карай.

  8. #48
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Лимита за размери на снимките, които могат да се качват на форума, е 1280х1280 пиксела. По-големи снимки форума ги отхвърля. Аз лично когато качвам снимки на форума, преди това им намалям размера до 1024х768. Това е идеалния размер на хоризонтална снимка за форума. Хем е достатъчно голяма, хем в същото време става само около 200-300 kB и така не забавя тегленето от хора с бавен интернет.

    Препоръчвам на всички да качват снимки, не по-големи от 1024х768.

    За да се намали размера на една снимка, трябва да се направи следното:
    1. Прави се копие на оригиналната снимка, за да може тя да си остане с максималната разрешаваща способност.
    2. На копието с десен бутон на мишката се избира Edit.
    3. Отваря се програмата Paint (поне при мене е така).
    4. Натиска се линка Resize. Това предизвиква отварянето на нов прозорец с име Resize and Skew.
    5. Чуква се кръглия бокс Pixels и в двете полета по-долу се появяват реалните пиксели на текущо заредената снимка.
    6. В горното поле се трият реалните пиксели по хоризонтала и се въвежда броя на новите пиксели (в случая 1024).
    7. В долното поле компютъра автоматично преизчислява колко трябва да са пикселите по вертикала така, щото да се запазят пропорциите на снимката.
    8. Натиска се ОК и след това се записва новата (намалената) снимка на диска.
    9. Тази нова снимка се качва на форума.

    ПС: С функцията Resize можете както да намалявате, така и да увеличавате размера на снимките. Компютърния алгоритъм е доста интелигентен, и прекрасно се справя с промяната от произволен към произволен размер. При намаляване на снимката качеството се повишава (една разфокусирана снимка става по-изчистена и по-фокусирана). При увеличаване на снимката не се появяват едри пиксели, а става плавно преливане от един пиксел към друг. Ефекта е поразителен и се създава впечатление, че при двукратно или дори при трикратно увеличение новата снимка все едно си има пълен комплект собствени истински пиксели, снимани с апарат с по-голяма разрешаваща способност.

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •