Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 14
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв

    Един колега продава 3 кошера

    Колеги, един млад пчелар от София е принуден да си продаде трите кошера, заради проблем с домашните и комшиите и иска да вземе реална цена за следното:
    3 бр ЛР кошери с дъно за прашец , развито семейство на 3 корпуса , 30 новоизградени рамки и меда в кошерите. Двата кошера са на една година, третия е от тази година.
    В кошерите има между 15-20 кг мед всеки.
    Цената , която търси е 1500 лв. Ако някой проявява интерес - това му е телефона. - 0886 090500 -Любо
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    то вярно че е труд ама по 500лв.на кошер особено преди зазимяването,нито мед ще се вади от тея семейства нито отводка може да се направи.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Ако може някой да ми сметне от къде идва тая реална цена от 500 лв на кошер. Явно нещо не схващам.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    Ако може някой да ми сметне от къде идва тая реална цена от 500 лв на кошер. Явно нещо не схващам.
    Хайде сега! Като че ли ти не си продавал нищо до сега и не си се пазарил. Ако не кажеш по-висока цена, как ще се спазарите на реалната?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз като сметна колко ми излезна един кошер е над 300 като не смятам труда, не вярвам да взема такива пари ако взема да ги прававам, но не съм ги правил за продаване.
    Така, че човека щом иска такива пари си е направил някаква сметка.

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Пазарна инкономика - ще пробва на тази цена, и ако не стане - ще я намалява докато стане или докато се откаже.

    Под реална пазарна цена се разбира тази цена, на която се срещат желанията на продавача и купувача. Тоест когато имаме сделка. Когато няма сделка, имаме само мечти на едната или на другата страна. Аз например си мечтая същите тези 3 кошера да ми ги продадат за цена 100 лева парчето, като в тази цена е включено и докарването им в Габрово.

    Ето това е пазара - има цена Bid (предлага) има и цена Ask (търси). Едната от двете страни трябва да си промени офертата, иначе сделка няма да стане.

    Същото е и с цената на меда - докато има пчелари, които си дават меда за 4.20, цената ще си остане такава и няма да мръдне дори и с 1 стотинка. Ако обаче се договорим всички пчелари от България да не си продаваме меда под 5.00 лева (и всички го спазват това 1-2 години), изкупвачите ще клекнат и ще вдигнат изкупната цена. Но понеже това няма как да се случи (винаги ще се намерят предатели), то тогава цената ще си стои под 5 лева още дълги години и ще пълзи само с по 10-20 стотинки на година, за да компенсира световната инфлация.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Абсурдността на обявата не идва само от цената. Ако беше преди 2 месеца и единия корпус да е пълен с мед, че да чака мераклии. Ама сега, когато след месец единия корпус пчели няма да го има, не се знае дали ще презимуват и да дадеш 500 лв. за това си е меко казано неразумно. А така и така мечтае можеше да иска и по 1000 лв от кошер.
    Всеки има право да си иска колкото прецени, но това е малко пресолена цена. Да е жив и здрав и да си намери купувач.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Семействата са супер развити и здрави - на три ЛР корпуса, имат по 30 новоизградени рамки, 7 см наставка, дъно специализирано за прашец - с клапа за лесно боравене с прашецоуловителя. Кошера е чисто нов перфектна изработка - боядисан. Ако някой ги вземе - една година е напред. В кошера има най малко 20 кг стоков мед.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    51
    Ми купи ги ти бе Филимонов като смяташ че са на далавера хем на авера услуга правиш ,хем си с година напред

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    То бива ,бива ама 500лв за кошер прекалено нагло е.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •