Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 137
  1. #61
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ако не се промени мястото на отвора на дъното и кошницата не лагерува долу и горе проблем ще има. Или ако лагерува само горе, трябва лагерното тяло да е като на пералните. Не бива да се забравя, че всяка система има свой механичен резонанс и ако той възникне при някакво разпределение на товара и обороти, пораженията ще са големи.
    Ами отвора долу трябва да е в средата където си е и, а как ще се конструира вече си друг въпрос и зависи от човека до уреда. Аз лично измислих как да го направя. Само уреда ми липсва. Но мисля, че колегата също ще се справи прекрасно. Има капацитет.

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ами отвора долу трябва да е в средата където си е и, а как ще се конструира вече си друг въпрос и зависи от човека до уреда. Аз лично измислих как да го направя. Само уреда ми липсва. Но мисля, че колегата също ще се справи прекрасно. Има капацитет.
    Така, той знае какво да направи.
    И малко offtopic:
    Замисляли ли сте се как от частите на повредена пералня може да се направи добра комбинирана машина за пчеларството. Може да се ползва всичко - мотора, водната система за чистата вода с клапана, водната система за мръсната вода с помпата, лагерното тяло, контролера за управление. Трябва само малко фантазия и майсторлък. Идеята ми хрумна, тъй като след 10 години старата ми пералня Gorenje WA 162 сдаде багажа именно поради проклетия резонанс. Барабана се повреди непоправимо и това повлече и лагерите. А всичко останало е като ново!
    Ще пусна в раздела за продажби една обява и който се интересува, моем да се разберем.
    http://pchelari.com/forum/showthread...208#post124208
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #63
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Така, той знае какво да направи.
    И малко offtopic:
    Замисляли ли сте се как от частите на повредена пералня може да се направи добра комбинирана машина за пчеларството. Може да се ползва всичко - мотора, водната система за чистата вода с клапана, водната система за мръсната вода с помпата, лагерното тяло, контролера за управление. Трябва само малко фантазия и майсторлък. Идеята ми хрумна, тъй като след 10 години старата ми пералня Gorenje WA 162 сдаде багажа именно поради проклетия резонанс. Барабана се повреди непоправимо и това повлече и лагерите. А всичко останало е като ново!
    Ще пусна в раздела за продажби една обява и който се интересува, моем да се разберем.
    Ха, ха...за теб идеите са с пари или най - малкото, ако почерпиш. Интересно - пращиш от акъл, а още не си измислил нищо за събиращата ти прах пералня. Чак невероятно.

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ха, ха...за теб идеите са с пари или най - малкото, ако почерпиш. Интересно - пращиш от акъл, а още не си измислил нищо за събиращата ти прах пералня. Чак невероятно.
    Твоите идеи си ги ползвай със здраве. За непотребна стока пари не давам.
    "Идеите наши, бензина - ваш"
    Остап Бендер
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #65
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    За непотребна стока пари не давам.
    Е, толкова и ще получиш.

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Мисленето започна. Долно лагеруване, потопено в меда не ми се иска. Конструктивно не е трудно, но от триенето винаги се отделят някакви частици, когато средата не е масло. Понеже имам едни реактори с котвообразна бъркалка, единия от които ползвам за инверт, мога да копирам от тях задвижването и лагеруването, много стабилна направа, но и доста скъпа за изпълнение. Както и да е, този проблем не е сложен. По-интересната част е дали ще е възможно кошницата на касетъчната центрофуга да се конструира като една добра бъркалка, като се направят касетите лесно демонтируеми. Някой виждал ли е касетъчна центрофуга с лесно демонтируеми касети?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Долно лагеруване, потопено в меда не ми се иска.
    Нали дъното беше конус?

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Нали дъното беше конус?
    Точно така и ако е за центрофуга, няма проблем с долно лагеруване. Проблема се явява, ако машината се проектира да бъде комби вариант, в някои от приложенията да е пълна с мед.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #69
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Знаете ли как се използват семеринги?
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Точно така и ако е за центрофуга, няма проблем с долно лагеруване. Проблема се явява, ако машината се проектира да бъде комби вариант, в някои от приложенията да е пълна с мед.
    Значи остава варианта само отгоре като при автоматичните перални. Правят се перки за сиропа и разбъркването на меда, а когато се вади меда - кошница. Тези два прибора са взаимозаменяеми и ще се сменят в зависимост от функцията. Конструкцията няма да стане толкова тежка, че да не може да се сменя от един човек. А Максим също е прав.

 

 
Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •