Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 6 от общо 6

Тема: мед

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    23.09.2012
    Мнения
    7

    мед

    Здравейте! Искам да ви по питам рояка дето съм взел е от миналата година. Кога трябва да вадя вече мед от този кошер когато майката е снесла яйца и в мазана? Сложил съм им да градът още 2 рамки с восъчни основи вече би трябвало да са ги изградили.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    24.05.2013
    Мнения
    30
    :D "мазана" кое ще рече?

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Колега, напиши с каква система кошери работиш, магазини, паша на която са. Ако майката е снесла в магазина, значи не и достига площ в плодника. Вадиш запечатаните пити с мед и ценруфогирш, тези с пило в магазина, ги оставяш или ако с търтиево пило може да центруфогираш и тях.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    23.09.2012
    Мнения
    7
    Извинявам, се изял съм 1 буква магазин е. Като за начинаещ съм с Дадан - Блат. Пашата е, в близост до приблизително 1000 декара слънчоглед.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    24.05.2013
    Мнения
    30
    Вади от плодника запечатания мед и слагай пити да има мамата къде да снася...Задръстила се е долу че за това ти снася горе в магазина.
    Където имаш по магазинните пити 30-50% запечатан мед-вади,но и в плодника трябва свободно място,така че и оттам можеш да извадиш ако не разполагаш с празни изградени пити.Ако имаш празни-запази тези със запечатания мед за да им го дадеш за зазимяването

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    23.09.2012
    Мнения
    7
    Ще го направя по на-бързия начин. Благодаря ви съветите.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •