Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 55
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    26.10.2013
    Мнения
    31
    Здравейте,още нямам пчели и се ровя из форуми и чета това онова та попаднах на ето това за фибрана.

    Здравейте !! За пръв път се намесвам във форума ви и се извинявам за неудобните въпроси които ще задам към майсторите на топлоизолация. 1.колко от вас знаят че " фибрана" е карциногенен (затова пройзводителя не го препоръчваза вътрешна употреба) ?????


    това е от професионален форум за строителство и ремонт.Отделно някъде четох за един пчелар,който имал 20-тина такива фибранени кошери и всичките пчели измряли,а в дървените не.
    От собствен опит знам,че ако нещо изглежда прекалено хубаво и евтино значи нещо не е на ред.

  2. #42
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Фибран не става по редица причини, и най-малката е, че е отровен.

    За полистиренови кошери се използва специален материал с плътност 100 кг на куб.м., който е сертифициран за хранителни нужди. Само такъв материал става и нищо друго.

  3. #43

    Кошер от фибран

    Вече 4 година работя с корпуси от стиродур/фибран/ Пчелите си живеят нормално.Нито го гризат,нито се тровят.Малка подробност-крайщата на паната са армирани с чамови летви 3/3см.Времето за изработване на 1 корпус е 40минути.Ориентировъчната цена за 1 корпус /Роже Делон/ е 4 лв.Отвън са защитени с фасаген.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри DSCF0259.jpg‎   DSCF1681 (Копировать).jpg‎   DSCF1682 (Копировать).jpg‎   1.jpeg‎   2.jpeg‎  

    3.jpeg‎  

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    гр. Монтана
    https://www.youtube.com/watch?v=wm84fHb809A

    Това е интересно, някой ползва ли подобни корпуси. С течение на времето как е?

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Тези които аз правя са по добни на тези на колегата wenciautoklima,моите са от 5см. XPS шпакловам ги външно с лепило за толоизолация,вече 3 години ги ползвам и не са мръднали,направил съм до момента над 50 такива.

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Качи някоя снимка.Дай някой съвет и качи някой размери:как разкрояваш листа за по-малко фира.
    Поздрави:Цветан Димитров

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Снимки в момента нямам,размерите са стандартните вътрешни за ЛР корпус,листовете разкроявам така че ми остава по една ивица от 7-8 санта отпадък(въпрос е на сметки),всичкото се стяга с винтове 5х100мм и лепя със лепило за топлоизолация Titan Styro 753 ,уточнявам че само корпусите са от XPS ,дъно подкапачна дъска и капак са от влагоустойчиво OSB3 и дърво.
    Поздрави:Георги Димитров

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Вижте какво видях да се предлага:
    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=231615
    Представям си го с улеи за ушите на рамките, дупка с мрежа на дъното и прелка. Какво ще кажете?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Аз като ги загледах сутринта по снимките и аз така си помислих, ама докато не се види трудно ще се прецени. За някои работи стават, вече на тебе дали ще ти е удобно, друг въпрос.
    А, и една тухла на капака или па направо вързани към стойките.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #50
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Пчелите като го смесят с прашец и ще напълнят пчелина с монтажна пяна.

 

 
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •