Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 55
  1. #31
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Никаде изгризано няма,но серьозно трябва да се помисли за влагата,която отвън не може да проникне ,но вътре се създава.Когато вдигна капака и опипам покрива усещаш влагата.Преди време зазимих и в 3мм. Фибран проблем нямаше оцеляха и на пролет тръгнаха напред с другите.Проблемът ми с 3мм.фибран бе ,че не му сложих лайсни и когато вдигах рамка се откъртваше малко от фибрана,но със 6мм.нямам проблем.Не споря дали е депром или фибран защото не съм вещ в тази работа,просто изолираха една сграда и имаше пърчета които щяха да изхвърлят и аз им намерих друго предназначение.Лепих го със силикон ,един бял на цвят

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Може ли снимка на кошера "Крастачка".

  3. #33
    За 3 мм или 3 см става въпрос , че за кошер със стени 3 мм дори не мога да си го представя.

  4. #34
    [QUOTE=krasta4ka;33834,но със 6мм.нямам проблем.Не споря дали е депром или фибран защото не съм вещ в тази работа,просто изолираха една сграда и имаше пърчета които щяха да изхвърлят и аз им намерих друго предназначение.[/QUOTE]

    Дали не си объркал мм. със см. Защото не съм чувал да изолирват згради с мм.
    Нищо не е вечно,дори благодарността.
    "Ренар"

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Грешка в мерните еденици става въпрос за сантиметри.При първа възможност ще ви предоставя и снимки

  6. #36
    Потребител
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    64
    Пчеларски район
    с.Брестово Ловешко
    И ако може малко информация за силикона

  7. #37
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    О.к колеги утре ще ходя за да нагледам пчелите ще снимам кошерчетата и силикона

  8. #38
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    http://prikachi.com/images/707/7040707B.jpg http://prikachi.com/images/714/7040714z.jpg Това са колеги нуклиусчетата не е кой знае какво но пък добре живеят.Това го видях от мой приятел от с.Калчево.Дано съм успял да къча снимките

  9. #39
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Колеги от доста време се каня да си направя и аз едно фибраново xps 10ДБ кошерче, но имам притеснение че след първата година на открито от слънцето фибрана ще започне да се рони (понеже бях покрил една дупка с фибран и цяло лято бе на слънцето и когато го махнах се ронеше , фибрана е от зеления на цвят). Та до колегите вече с такъв кошер в пчелина - правилно ли се опасявам или не. Ако трябва да мисля по какъв начин да го защита от изгаряне от слънцето ( с някаква боя, шпакловка или и аз още не знам).
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Прочети темата "Боядисване на кошери", там ще намериш отговор

 

 
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •