Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 55
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2013
    Мнения
    17
    Догодина всичките ми отводки ще ги правя във фибранови кошери, нищо че имам 60 празни дървени такива.
    Единствения недостатък откакто ползвам фибрана, е че си разширяват сами входа.
    Да отбележа, че съм ползвал фибрана само на еднокорпусен, но според мен ще издържи до трикорпусен без проблем. Проблема ще е при отделянето на корпусите.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	100_8174.jpg
Прегледи:      1099
Размер:	182.6 KB
ID:	410Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	100_8176.jpg
Прегледи:      1105
Размер:	173.4 KB
ID:	411

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    25.09.2013
    Мнения
    7
    честно ще си кажа,цената на фибрана 12 лв.винтове за дърво 4 лв. и рамки 10 броя 5,50 лв.Много желание за направата му,пък ще видим какво ще си покаже.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Telfera1 Виж публикацията
    Догодина всичките ми отводки ще ги правя във фибранови кошери, нищо че имам 60 празни дървени такива.
    Единствения недостатък откакто ползвам фибрана, е че си разширяват сами входа.
    Да отбележа, че съм ползвал фибрана само на еднокорпусен, но според мен ще издържи до трикорпусен без проблем. Проблема ще е при отделянето на корпусите.
    Как се справяш с влагата и оборота на въздуха в този кошер?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2013
    Мнения
    17
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Как се справяш с влагата и оборота на въздуха в този кошер?
    На дъното имам перфорирана ламарина (вижда се на втората снимка).
    Цената на материалите е 10лв. За направата на еднокорпусен с капак (без дъното) отиват точно две плочи с размери 120/60. Корпуса е от 3 см, а таванката и капака от 2 см.
    Обмислям против саморазширяването на отворите да вграждам метален профил (примерно П образен профил от тея за монтаж на гипсокартона - подрязан до нужния размер).
    Този пост е редактиран от Telfera1; 25.10.2013 в 09:31.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Румба, желанието е ясно, тука всите сме мераклии, ма си прави сметка на парите. С тез пари ще си вземеш стар Дадан и почваш...

    Цитат Първоначално публикувано от Telfera1 Виж публикацията
    , но според мен ще издържи до трикорпусен без проблем. Проблема ще е при отделянето на корпусите.
    Ей, да не стане играчка-плачка? Отводките направо на пластмаса ли ги слагаш ?

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2013
    Мнения
    17
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Ей, да не стане играчка-плачка? Отводките направо на пластмаса ли ги слагаш ?
    За тея пластмасовите основи имам много противоречиви мнения: докато някои семейства ги градят много добре, то други изобщо не ги и пипват. В случая на снимката само съм ги складирал, но ще си направя и експеримент с 2-3 отводки директно на пластмаса (ще се опитам да ги приуча от малки :D )

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Аха, мненията ни съвпадат, затова всъщност и те питах. Ако не се откажеш от експеримента, споделяй после резултата.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    25.09.2013
    Мнения
    7
    Здравейте,то аз си купих 3 броя многокорпусни кошери с по 3 корпуса и сега ги боядисвам за пролетта.А за кошера от фибран дори германците го препоръчват предвид добра температура през зимата.Самите те казват че в този кошер семейството през зимата е по подвижно и не прави кълбо.Защо да не опитами и в такъв.В румъния вече има фабрика за тези кошери и познайте къде се продават най-вече,в Европа.Не съм си изгубил времето или пък парите-кошера стана бързо и евтино,а желанието и предизвикателството направо ме изгаряха.Да опита си заслужава,защото том е бъдещето.Украинците са измислили нагреватели за кошерите през зимата за дървени кошери,а именно германците избягват този разход с отглеждане в кошери от фибран или стиродур.Пожелавам успех на всеки с новите начинания,аз съм само един от вас.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Това че пчелите са по подвижни не правят зимно кълбо е против природата на пчелите.Но в крайна сметка всеки си решава какво да прави

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Това че пчелите са по подвижни не правят зимно кълбо е против природата на пчелите.Но в крайна сметка всеки си решава какво да прави
    Што не значи да е неговото мнение најдобро и едино исправно.

 

 
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •