Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 20 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 200
  1. #11
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Восък за 12лв. трябва да е добър и не да се използва за восъчни основи ,а за друго- http://medozbir.com.ua/index.php?l=r...helinogo_voska
    Обърнете внимание на това- Важную роль при этом играет высокое содержание витамина А в пчелином воске: 100 г воска содержат 4000 МЕ (международных единиц) витамина А, в то время как 100 г говядины содержат только 60 МЕ – в 65 раз меньше!

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Вижте на какво попаднах в мрежата за пчелния восък- http://otvet.mail.ru/question/10931840
    И да не пропуснете галерията- http://www.liveinternet.ru/users/987331/post56843972/ -
    http://www.youtube.com/watch?v=HDt4M82NY1k

  3. #13
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    Добре де през март месец в твоя обява - изкупувам пчелен восък пишеш - Възможен е внос на восък от Китай, но там проблема с недоверието и с качеството на восъка е още по плачевен. Един евентуален вносител рискува да даде луди пари и после да получи боклук, който да се чуди какво да го прави. Напълно е възможно това да се е случвало и в миналото, но никой не си признава.

    А сега казваш че китайският восък е перфектен......
    Казвам че е перфектен на приказки, снимки и сертификати. Какво точно обаче ще пристигне е загадка и за мене. Реших да рискувам и затова купих малко количество, иначе ако бях сигурен директно щях да взема контейнер, за да се пазаря за още по-ниска цена.

    Искам да кажа, че и китайците са като Българите. И сред тях има както честни и почтенни хора и бизнесмени, така и тарикати, лъжци и измамници. Но това е нормално и така е навсякъде по света. Имам богат опит с работа с бизнесмени от много държави и навсякъде съм се сблъсквал както с мошенници, така и с перфектни контрагенти и приятели. С фотоволтаичните модули от Китай отначало имаше недоверие (при това взаимно) - ние не им вярвахме какъв боклук ще ни пратят, а те не ни вярваха дали ще платим или не. Първите един два контейнера предплащахме, а специално за първия наш представител отиде там на място да гледа какво точно ни товарят. После нещата потръгнаха и поредния контейнер го заявявахме само с един телефонен разговор от типа "Абе прати ми още един контейнер. Отговор - добре - пращам го. Нали ще го платиш. Отговор - Да. Добре - чао. Чао."

    Колкото до восъка - все ми е тая дали е от Китай, от остров Тамбукту или от Северния полюс - стига качеството да е добро и да отговаря на заложените параметри, изследвани от мене в някоя лаборатория.

    Самите вие не предполагате колко малък е света и колко е наплетена световната икономика. Само за пример ще кажа нещо, което го знам - една паста за зъби се прави с български карбонат, Френски парфюм, гръцка боя, немски консерванти, турска тубичка, правена с индийско фолио, напечатано на италианска машина с холандски мастила, с българска капачка, направена от китайска пластмаса с кутийка от украински картон, с кашон от руско велпапе. Палета също е направен с руска дървесина. Голяма част от доставките на суровини ги събираме от поне 20 или 30 държави, а пасти за зъби продаваме в други 20 или 30 държави.

    Въобще в днешно време човек никога не може да бъде сигурен кое откъде е и с какви части (компоненти) е сглобено. Международния транспорт е евтин и всеки един бизнесмен по света търси и доставя най-изгодни суровини от целия свят. Вътрешните ни нагласи за това коя държава произвежда качествено и коя не отдавна НЕ СА ВЕРНИ. Китай и Индия отдавна не са най-изостаналите държави. Има редица производства, в които те са световни лидери по количество и качество на производството. Със сигурност знам за електрониката, соларните технологии, електромоторите, детските играчки, всякакъв вид техника, машиностроене и т.н. По-скоро е точно обратното - България е на дъното на списъка на изостанали държави с ниско заплащане и ниско качество на нейната продукция.

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev

    Казвам че е перфектен на приказки, снимки и сертификати. Какво точно обаче ще пристигне е загадка и за мене. Реших да рискувам и затова купих малко количество, иначе ако бях сигурен директно щях да взема контейнер, за да се пазаря за още по-ниска цена.
    Отправлено 25 Январь 2013 - 21:01

    Nikolai.torubarov (Сегодня, 20:48) писал:
    Мне кажется, что парафин даже дороже стоит..., а Китайский воск, который и не пахнет не воском, не мёдом..., стоит 250руб.кг..., Из чего же тогда эта вощина???

    Хорошо одно...они не скрывают о содержании парафина в вощине. Там прямо про это написано.
    Взел съм информацията от тук- http://letok.info/index.php?/topic/2280/

  5. #15
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    В Китай сигурно има 10 милиона пчелари и поне 100 хиляди фирми, предлагащи восък на световния пазар. Та искам да кажа, че не може по един единичен случай да се съди за цялата държава.

    Пак повтарям - тарикати и мошеници има както в България, така и в Китай. Не може заради простотията и тарикатлъка на единици да си правим глобални заключения за цялата държава. Ето на мене например са ми крадили кола в София. Трябва ли да обвиня всички Българи, че са крадци и мошеници? И след това да разтръбя това по целия свят?

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    КИТАЙ- https://ru-ru.facebook.com/notes/rea...94889440550623
    http://www.beematka.ru/news_detail-5.html
    "Как то простыл решил купить меда. Купил здоровенную коробку, там оказалось две баночки грамм по 100 каждая остальное все пенопласт и упаковка, мед ужасный!! жидкий, без запаха и вкуса. Недавно купил другой просто круглая баночка с желтой крышкой. Тоже жидкий, без вкуса, но хоть немного запаха есть, как то раз сахар закончился так я его в чай доливал, никакой разницы! Так что если кто для лечебных целей предпочитает мед, лучше с собой из дома привезти."

    "Лично я в Пекине сколько не искала, нормального меда так и не нашла. Все, что пробовала - жидкое и на синтетику смахивает до жути .
    Накратко нито меда им е мед ,нито восъка восък.

  7. #17
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Искам да кажа и още нещо - аз съм пчелар от половин година, но много от вас са дългогодишни пчелари. Това означава че дълги години всички вие сте купували восъчни основи от китайски, южноафрикански и един бог знае какъв восък, и сега изведнъж се сетихте да претендирате.

    Елате в събота в Габрово на изложението и след него ще ви заведа да видите моите восъчни основи какъв цвят имат и какво качество. Това са истински основи, направени от 100% Български восък без никакви примеси в него. Дори ще ви подаря образци, за да ги сравните с това, което цял живот сте купували. Не знам защо вадите вода от 1000 кладенеца, след като цял живот купувате основи от долнокачествен восък, който един бог знае от къде дошъл. Това не са приказки и хвалби. Просто елате и вижте, пипнете и помиришете основи от чист натурален български восък и след това сами си направете изводите. Не знам защо аз трябваше да бъда човека, който да открие че основите, които дълги години купувате, не отговарят по цвят, мирис, консистенция и физически параметри на тези, които се правят от чист български восък.

    ПС: Не се рекламирам, защото засега не продавам основи. Правя си ги само за мене, но който иска да направи сравнение, да дойде да му подаря някоя друга бройка.

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Мен лично повече ме интересува дезинфекцията на восъка ,отколкото това от какво са восъчните основи .Вероятно е така и за другите пчелари .

  9. #19
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Между другото не съм ви казвал, че си направих един много интересен експеримент. В един от дните заредих машината САМО С ЧЕРНИ ПИТИ. Ама черни като катран. Любопитно ми беше каква е възможно най-лошата основа, която може да бъде направена. И знаете ли какво се получи? Получиха се едни приятно кафяви основи с приятен аромат, които не бих заменил за купешките насила изсветлени и наблъскани с кой-знае каква химия. Заредих 1200 рамки с тези основи (толкова прави машината за 1 смяна) и ги сложих в плодниците, където пчелите си счупиха краката да ги градят. Бих направил още веднъж този експеримент, но ми свършиха черните пити.

    Направих и друг експеримент - веднъж добавих около 5% церезин в машината. Ефекта беше, че основите станаха по-меки и по-лепкави. Когато две основи ги допреш една до друга и ги натиснеш силно, те така се слепваха, щото после се разкъсваха при разделянето им. Иначе пчелите и тях си ги градят без проблеми. Та това със слепването ми напомни, че хубаво мирищещите гръцки основи се продават в кашони с разделителни листи хартия между тях. Дали това не е заради наличието на церезин?

    Колкото до парафина - него все още не съм го пробвал, защото ме е страх да не се увеличи трошливостта, но рано или късно ще го направя и ще ви кажа резултата.

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    незнам защо но винаги съм смятал че ползват именно тъмен до черен восък но наш, а не нискокачествен китайски или южноафрикански ...
    инъче за цвят,мирис, грамаж, химикали, аромати, парафин, церезин то е ясно...
    но май ще спирам да продавам восък и ще си го събирам и като събера количество ще ходя на гости на Матеев в Габрово да ми прави основи с моя восък. Е стига да ме иска :D
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 2 от 20 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •