Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 111
  1. #81
    Наблюдател
    Регистриран
    16.06.2011
    Мнения
    26
    Разкроих за 26 дъна дървен материал, поръчах и 3/3 мм мрежа. ( не ми харесва, но ще свърши работа) В крайна сметка реших освен, че ще е цяло мрежесто, да има вариант, когато поискам и прашец да събирам. Може ли да ми даде някой линк от къде да поръчам мрежа за чекмеджето. Като тази за комари, само че да е телена. Аз не можах да намеря.

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    http://www.alexandris.bg/

    но е 70-80 лв метъра, инокс, такава трябва за прашеца, защото другата се окислява.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Мрежа 4/4 мм дали ще е едра за мрежесто дъно?

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз купих кошерите с 4мм мрежа и като се загледах те си минават през нея, та се наложи да я сменям.
    Трудно ама се провират.

  5. #85
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Преди години купих едно дъно с мрежа за събиране на прашец на Катица. Мрежата е от неръждавейка и беше доста скъпо. Пчелите преминават през мрежата и остават в чекмеджето, от където не успяват да излязат, нито да се върнат обратно. За един летен сезон, чекмеджето се напълни с мъртви пчели. Ако махна чекмеджето се опасявяам от нападение. Засега поставям чекмеджето наопаки, с дъното нагоре. Така пчели не преминават, но едва ли то изпълнява противовароатозни функции. Размерът на дупките на мрежата е важен!

  6. #86
    Наблюдател
    Регистриран
    16.06.2011
    Мнения
    26
    Тук почвам да се циганя - 80 лева на квадрат не е малко за мрежа сито. Във филма на Жечо Мурзов, разправя, че е намерил от някакъв завод за 24-5 лева на квадрат. Пък филма до колкото разбрах е от 2011.
    Имам 2/2 мм, която няма да ползвам за дъна, но дали няма да стане номера да я сложа на чекмеджето и върху нея да сложа обикновена мрежа за комари?

  7. #87
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Моя скромен опит в събирането на прашец (първи сезон)показа, че тази за комарниците не си заслужава. И аз си мислех, че и всяка година да я подменям пак е по-изгодно, но не е така.
    След появата на няколко ларви на молеца вече е с дупки през които може да падат зранцата прашец.
    Предимно всеки ден, рядко през ден, го събирам и често има по някоя ларва.
    В Стара Загора знам иноксова мрежа 1/1мм с ширина 1м на руло с цена 12-13лв/м някъде, но не съм проучвал дали е подходяща за хранителнителни цели.
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от e.parapanov
    Тук почвам да се циганя - 80 лева на квадрат не е малко за мрежа сито. Във филма на Жечо Мурзов, разправя, че е намерил от някакъв завод за 24-5 лева на квадрат. Пък филма до колкото разбрах е от 2011.
    Имам 2/2 мм, която няма да ползвам за дъна, но дали няма да стане номера да я сложа на чекмеджето и върху нея да сложа обикновена мрежа за комари?
    Каква е тази мрежа 80 лева, да не е позлатена!
    При нас почва от 7 лева до 18 лева.

  9. #89
    Наблюдател
    Регистриран
    16.06.2011
    Мнения
    26
    Размерът на мрежата - от 1/1 мм е добре за чекмеджето. Важно е да е поцинкована иначе се окислява, а това не може да е добре за прашеца, поне така пише.
    Тези за 70-80 сигурно ще са топнати в платина, но търсенето на място, от където да поръчам поцинкована с размер до 1/1мм продължава.

  10. #90
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    Така понеже съм от Пловдив ходих да е гледам тази мрежа от70 лв
    мрежата си е много хубава НО първо за мен е скъпа
    и второ не е прорязана ламарина а е плетена мрежа
    иначе матеряла е инокс не е поцинкована
    имат и прорязана ламарина с размер 3х5 и перфорирана ламарина за прашецоуловителите с размер 5мм всичко от инокс но цените са убийствени
    и понеже правих опити с мрежа за комари метална поцинкована 1х1 и не става така ,че да ми хареса
    Почти няма опция тази металната за комари да се изпъне както трябва ,играчка е да се закрепи и се отказах от нея
    цената и е 3 лв метъра ма не става
    ето снимки с мрежата за комари

    отказал съм се от начинанието докато не намеря крежа тип процепена ламарина с малки отвори

 

 
Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •