Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 111
  1. #71
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Като на Ивайло е ,има и по- ситна и едра -Бургас,пчеларския магазин до зел.борса.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  2. #72
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2013
    Мнения
    37




    Ето един от моите 2 кошера. С нетърпение чакам отводките за да ги населя там
    Въпросче относно дъното от ламарина само зимата ли да го слагам или целогодишно

  3. #73
    Наблюдател
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    8
    Цитат Първоначално публикувано от dimitar_petkof

    Ето един от моите 2 кошера. С нетърпение чакам отводките за да ги населя там
    Въпросче относно дъното от ламарина само зимата ли да го слагам или целогодишно
    Аз на ламарината съм пробил дупка точно в средата Ф6мм. Целта е зимата въглеродния диоксид да излиза от там.
    "Както вярата , така и страхът може да спрат в твоето пристанище.Позволи обаче само на вярата да пусне котва."
    Беър Грилс

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Аз не ползвам такива, но мога да споделя как работят сърбите и вече и колеги в България. Силните семейства са постоянно на мрежесто дъно, като ламарината се слага само от началото на февруари докато се развие семейството, до към средата на април. Зависи от района.
    Оказва се, че зимуват доста по-добре и похапват малко повече медец.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  5. #75
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Аз не ползвам такива, но мога да споделя как работят сърбите и вече и колеги в България. Силните семейства са постоянно на мрежесто дъно, като ламарината се слага само от началото на февруари докато се развие семейството, до към средата на април. Зависи от района.
    Оказва се, че зимуват доста по-добре и похапват малко повече медец.
    Грешно е въобще да се слага ламарина,а още по-повече февруари-април,точно когато семействата се развиват и им трябва много ВЪЗДУХ.

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Според мен зависи от това дали искаш по бързо развитие на семейството или не искаш. Ако не искаш и пашата ти е далече, оставяш ги на мрежа, както зависи и от силата на семейството. А въздух можеш и от прелките да им осигуриш. Така мисля аз. Никой не е длъжен да се съобразява с мнението ми.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  7. #77
    Наблюдател
    Регистриран
    16.06.2011
    Мнения
    26
    Здравейте. Изчетох цялата тема с интерес и сега трябва да реша как да направя дъната. Прашец нямам намерение да събирам. Интересуват ме подобрения климат в кошера през лятото и зимата. Вароатозата най-широката й страна е 1.9мм и 3x3мм сито звучи добър размер. Но цяло мрежесто дъно очиства 40-60% от вароатозата. Това звучи добре, докато не се замислих, че останалите 40%60% ще се размножат и полза от това няма да има. Следва да забравя за тази и функция и да се осланям на препарати , когато му е времето.
    В такъв случай, щом няма да събирам прашец и да пропускам кърлежчета през мрежата, струва ли си да правя цялото дъно от мрежа, а не примерно половината от страната на входа със 2x2мм(20 на 20 см?), като по този начин не губя от подобреното снабдяване на кошера с въздух и кислород през годината.

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Хиляда Пчеларя - хиляда мнения. Пък и повечето преди две години ако са били на едно мнение, сега са на друго. Направи си два или три вида дъна и след две или три години ще решиш кой е твоят вариант.

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Очистването на 40-60% от акара си е почти все едно третиране, без да се получава резистентност. Представи си само какво ще стане, ако всичката тази напаст започне да се множи.Аз имам такива, които са само на една трета мрежа и при тях миналата година забелязах акар и пчели с оръфани крила. Докато тези, които са на цяла мрежа няма такъв проблем.

  10. #80
    При по малък отвор става по голямо течение и го заклейват . Не съм го пробвал ,мойте всички са изцяло с мрежа. Близко до акъла е че един и същи дебит въздух преминаващ през по малък отвор увеличава скороста си а на пчеличките няма да им хареса да са на течение и ще се стремят да го спрат. Лични расъждения wink;
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

 

 
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •