Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 17 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 163
  1. #71
    Наблюдател
    Регистриран
    17.09.2013
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    общ. Ковачевци
    Благодаря на Кунев за бързия отговор, тия дни ще направя няколко различни капана и ще видя къде ще е най-големият ефект.

  2. #72
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Вчера наслагах капани за оси и веднага почнаха да се пълнят! Споделям общо място с друг пчелар, който е оставил 10-тина празни кошера в близост до мойте. Вчера му отворих сандъците и в почти всичките имаше гнезда на оси. На какво разстояние от кошерите поставяте капаните за оси? Ако са близо се страхувам, че миризмата на оцет ще дразни пчелите и евентуално излишно може привлече оси до кошерите ми.
    Христо Йорданов

  3. #73
    Наблюдател
    Регистриран
    17.09.2013
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    общ. Ковачевци
    Пробвах различни смеси за капаните, слагах и боракс в някой, имаше и два с развалена цаца. Най-работещ се оказа захарният сироп с оцет и малко бира. Прави ми впечатление, че рано напролет имаше доста стършели в капаните а последният месец нито един. Може да бъркам нещо с пропорциите или се надявам да са намалели значително и да ги няма есента.
    В капаните се ловят доста пеперуди, светли с дебели тела, възможно ли е да са пеперуди на восъчния молец?

  4. #74
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    В капаните за оси влизат всякакви гадини (основно оси и мухи). Когато, обаче, ги поставя върху кошерите, вътре се напълва с восъчен молец плюс останалите твари.
    Течността, която използвам е: захарен сироп, бира и оцет.

  5. #75
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    А при мен от 2 седмици нищо не "кълве" на капаните. В същото време стършелите си ловуват пред прелките и направо ме вбесяват. Положителното е че намирам вече трети стършел убит пред кошерите - дали пчелите се справят по някакъв начин или стършелите се бият помежду си ?
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  6. #76
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Сложи мишепредпазителите....ще улесниш пчелите при борба със стършелите. Друг вариант е прашецоуловител.

  7. #77
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    При мен капаните се пълнят със страшна бързина - след поставяне, до 10 минути има вече по 3-4 оси вътре (включително и от онези големите по 2-3см дълги). За по-малко от седмица се зареждат до горе с трупове и се налага да чистя и презареждам. Важно е при изливането на течността вътре в тях, да се прави с фуния, защото ако попадне сироп от външната страна на шишето, понякога кацат и пчели, съответно след време попадат и в капана...

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен тази година почти няма оси.

  9. #79
    Наблюдател
    Регистриран
    15.05.2014
    Мнения
    18
    Пчеларски район
    Тополовград
    Здравейте.Сложих 3 капана за стършели преди седмица и днес ги проверих не мога да повярвам ,преброих 50 бр Слагай те и вие.

  10. #80
    Наблюдател
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    Благоевград

 

 
Страница 8 от 17 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •