Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 163
  1. #61
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от Astralind Виж публикацията
    Да, тази година има много стършели. Заради топлата зима всички оси и стършели майки са оцелели. Който не е започнал още през март борбата с тях, през есента ще види голям зор да си опази кошерите.
    Така е. Моята борба с тях започна малко късно. Но ако някой през март ми бе казал че ще се запаля по пчеларството и ще си взема кошери, нямаше да му повярвам. Затова по добре късно да започна борбата отколкото никога.

  2. #62
    Наблюдател
    Регистриран
    30.09.2013
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Северозападен
    Разбирам те! Миналата година и аз бях в същото положение - станах пчеларка на 1-ви юни. От август до ноември беше ужас, но сега нещата са под контрол - от март да днес в капаните са уловени над 700 оси плюс 10 огромни стършели.

  3. #63
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Някъде бях чел, консерва от пастет или русенско или някаква друга мръвка се смесва с препарата" карате" мисля беше,бил отровен, като се смеси с мръвката се слага на място което е недостъпно за куче,коте и тн.Осите и стършелите много го налитали и вземали от него да си хранят пилото. Смятам да пробвам, ако само да не бъркам името на препарата

  4. #64
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от vlado 9 Виж публикацията
    Някъде бях чел, консерва от пастет или русенско или някаква друга мръвка се смесва с препарата" карате" мисля беше,бил отровен, като се смеси с мръвката се слага на място което е недостъпно за куче,коте и тн.Осите и стършелите много го налитали и вземали от него да си хранят пилото. Смятам да пробвам, ако само да не бъркам името на препарата
    Доколкото знам се слага боракс - бяло прахче, намира се в аптеките за 80-90ст/пакетчето.
    В домашни условия с боракс и картофено пюре се правят отрови за хлебарки и мравки - свяряваш 2 картофа, намачкваш, сипваш боракс и залагаш тук и там.

  5. #65
    Наблюдател
    Регистриран
    16.02.2014
    Мнения
    2
    http://www.pcp-bg.com/resourses/Dobo...20listovka.pdf
    http://www.otrovi.com/borba-s-mravki...vki-25-ml.html

    Колеги, споделете мнение,ще работи ли и против стършели...ако се поръси върху рива или месо..

  6. #66
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Да ви покажа какво намерих днес в една сцепена върба.На снимката се жиждат три пити но нагоре в съшинската хралупа има поне още 4 - много гад се е въдила там миналата година може би но сега са го напуснали
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Снимка0582.jpg‎  
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  7. #67
    Наблюдател
    Регистриран
    17.09.2013
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    общ. Ковачевци
    Чувал съм, че миризмата на развалена копърка е неустоима за стършелите ако се подправи с боракс, нуреле или някакъв друг препарат дали ще има ефект? Някой има ли опит с такива капани за оси и стършели?

  8. #68
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Бях забравил отворен един празен кошер и..........
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри DSC04545.jpg‎   DSC04554.jpg‎   DSC04550.jpg‎   DSC04525.jpg‎  

  9. #69
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Имаше подобни мнения и миналата година пробвах копърка с нуреле - така мирише нурелето , че ми се стори че действа по-скоро като репелент за осите отколкото да ги привлича. Капаните с оцет , захар и каквото ти дойде друго на ум / старо вино , извтряля бира / действат при мен много по-добре
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  10. #70
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Като гледам добре си ги развил !
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

 

 
Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •