Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 11 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 102
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    22.05.2013
    Мнения
    16

    КАКВО ДА НАПРАВИМ,ЗА ДА СПРЕМ КРАЖБИТЕ НА КОШЕРИТЕ НИ,

    Колеги видях, че към темата за откраднатите кошери са проявили интерес много хора.Отварям тази,защото утре когато се събуди всеки от вас може да се окаже на мое място.Някой от вас знаят какво е да отидеш да си погледнеш животинките и тях да ги няма.Някакви изроди са решили,че могат да ти отнемат дългогодишният труд средствата които си вложил и да те съсипят тотално.Не стига,че тъпанарите арендатори ни тровят масово пчелите ами и разни мръсни крадливи копелдаци ни крадат кошерите и взимат за тях субсидии.От друга страна всички рано или късно се сблъскваме с безхаберието на държавата в лицето на полицията и институциите.Ясно е също,че пчеларските организации не си мърдат дебелите задници за да ни защитят.
    Колеги предлагам ви всеки който иска да даде мнение какво да направим,за да спрем кражбите и безотговорното избиване на пчелните ни семейства защото това се превръща в епидемия и утре ще трябва да пазим пчелините си с денонощна въоръжена охрана или да си ликвидираме бизнеса и любимото занимание.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Има начин, но иска организация, създаване на закон за пчеларството.
    Да се криминализира кражбата на кошери.
    Да има възможност да се застраховат пчелните семейства.
    Най важното - да се регистрира всяко пчелно семейство и да има документ за произход.
    Да се спрат всякакви програми и субсидии.
    Абе иска ред и дисциплина, но тук в БГ това е невъзможно - за съжаление.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    22.05.2013
    Мнения
    16
    Ако ние сами не си създадем тази организация няма кой.И според мен не е невъзможно.Ако всеки се спасява по единично всички ще сме зле ,ще си мишкуваме и всеки ще се надява,че на него няма да му се случи.Да ама не, то се случва на всички ни.Дерибеите които са ни хванали за гушата,тровят ни стоката,крадат ни имуществото включително и ония дебели свине горе в свинарника дето искат да ни вземат всичко.
    Точно за това пуснах тази тема.Аз започвам да се боря ще занимавам медии ,министри, депутати, ще пиша,ако трябва до Брюксел,че в България с крадени кошери се взимат субсидии,и не само.Така,че да разберат в съюза как у нас се получават субсидиите за пчеларство и ако трябва да ги спрат.
    Само организирано можем да натиснем властите да вземат мерки.И да се променят законите.А то и сега кражбата си е криминално престъпление дали е на кошери или не няма значение.
    Нещата опират до това ,че полицията не си върши работата изобщо за всичко.

  4. #4

    реплика

    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Има начин, но иска организация, създаване на закон за пчеларството.
    Да се криминализира кражбата на кошери.
    Да има възможност да се застраховат пчелните семейства.
    Най важното - да се регистрира всяко пчелно семейство и да има документ за произход.
    Да се спрат всякакви програми и субсидии.
    Абе иска ред и дисциплина, но тук в БГ това е невъзможно - за съжаление.
    Грешка г-н Филимонов/с цялото си уважение към Вас/НА ВОЙНА КАТО НА ВОЙНА!!Вие говорите за цивилизована държава,но нейното име не е България.Само този който не е виждал изпразнени корпуси,нищо не знае.Ако префразираме една мисъл на Лаврентий Берия се получава "има крадец ,има проблем-няма крадец........."

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Само не мога да разбера защо всички говорите, че програми или субсидии са виновни за кражбите. Винаги съм го казвал и продължавам да го твърдя, че програмата не краде, краде малоумника, краде изрода. Дайте всички да не получаваме субсидии, заради това, че има тъпанари, които крадат. Не виждам логика в това. За кражбите са виновни основно бездействието на полицията и всички други институции, непукизма на хората, безхаберието на всички. Спрете да обвинявате помощта, която даже все още не сме получили...

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Виждал съм празни пчелини, и аз съм потърпевш.
    Проблема е в това, че кражбите са един вид бизнес - за крадците и за властта.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов
    Само не мога да разбера защо всички говорите, че програми или субсидии са виновни за кражбите. Винаги съм го казвал и продължавам да го твърдя, че програмата не краде, краде малоумника, краде изрода. Дайте всички да не получаваме субсидии, заради това, че има тъпанари, които крадат. Не виждам логика в това. За кражбите са виновни основно бездействието на полицията и всички други институции, непукизма на хората, безхаберието на всички. Спрете да обвинявате помощта, която даже все още не сме получили...
    Проблема не е пряк, той е косвен, ако нямаше програми,нямаше да има такъв интерес към пчеларството и от там интерес към кражбите на кошери. Абе скапана държава сме. Преди 20 дни бяхме в Сърбия и попитахме един председател на пчеларско дружество, дали има кражби на кошери... е не са чували за такъв случай.
    Ето и малко снимки.

    тези две монахини се грижат за 30 пчелни семейства

    60 кошера







    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  8. #8
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Виждал съм празни пчелини, и аз съм потърпевш.
    Проблема е в това, че кражбите са един вид бизнес - за крадците и за властта.
    Ами тогава нека бъдем поне веднъж мъже-да се изправим пред "бизнесмените" и властимащите.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ами аз бях на протеста, нека следващия път да сме десет или сто пъти повече.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    22.05.2013
    Мнения
    16
    Не казвам ,че субсидиите са изцяло причина.Но ,тъй като няма контрол за произход.Крадеца си казва повече кошери повече пари.
    Противодействието:
    Организация.
    Представителство на гилдията.
    Ясни определени искания.
    Хора които сериозно да се занимават с проблемите на пчеларите.При които може да се обърне всеки за помощ и те да му обърнат внимание.
    А не като кухите структури в които много от нас членуват.И при които ако отидете изобщо няма да ви обърнат внимание.Те гледат само да печелят ,но не и да се занимават с проблемите на пчеларите.

 

 
Страница 1 от 11 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •