Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 43 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 424
  1. #161
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    За молеца не знаех, но не смятам че през зимните месеци имат нужда от сироп, ако са им оставени достатъчно запаси би трябвало да не се хранят изобщо поне до средата на март, когато може да се даде само за подбудително, за сега в нашите консумацията е много малка, но ще знам предимствата им, ако имат такива, в края на април.

  2. #162
    Наблюдател
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    гр. Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Silvia Виж публикацията
    една идея за защита от кълвачи, мрежата е 0.77 лева за кв. метър, ширината е 3 метра от тук http://www.agrinet-bg.com
    На снимката виждам кошерите са поставени директно на равна повърхност. Аз имам същите кошери и мисля точно така да ги поставя /на равна повърхност/, но не знам дали ще има хубава вентилация от мрежестото дъно.

  3. #163
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Палетата са покрити с влагоустойчив кофражен шпертлат, предполагам вентилацията е достатъчна, но за гнездото отвътре, ще имам информация при първия преглед, сега наблюдаваме, че в хранилките се събира доста конденз, оставихме ги с тази цел, през лятото ни правеше впечатление, че температурата в гнездото е по-ниска, от тази в дървените кошери, прополиса винаги беше чуплив.

  4. #164
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Цитат Първоначално публикувано от xenon Виж публикацията
    На снимката виждам кошерите са поставени директно на равна повърхност. Аз имам същите кошери и мисля точно така да ги поставя /на равна повърхност/, но не знам дали ще има хубава вентилация от мрежестото дъно.
    Здравейте,

    При тази равна повърхност, винаги може да се пробият дупки, и да се подобри вентилацията. Ако са на палета, или малко над земята.

    Поздрави, Г. Георгиев

  5. #165
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Silvia Виж публикацията
    една идея за защита от кълвачи, мрежата е 0.77 лева за кв. метър, ширината е 3 метра от тук http://www.agrinet-bg.com
    Ползвам подобна мрежа за засенчване на кошерите през лятото, на сайта я има в няколко рамера и процент засенчване.

  6. #166
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Аз тази мрежа съм я купувал на 0.40 лв./м2 с ДДС от склад в Шумен. Правя чувал и го нанизвам върху кошера. Пуснал съм снимки още миналата година. Ако цената на петрола продължи да пада с тези темпове, може да поевтинеят полистироните кошери. В едно съм сигурен, след години да имаш дървен кошер ще е екзотика. По отношение на био пчеларство, в някой държави се сертифицират като био и полистиролните кошери- например Финландия, в България все още не.. От 2010г. юли пчеларствам с полистилолни кошери и нямам проблем с молеца, отдолу на дъното, в цепки между мрежата има по-някоя какавида, която е прояла полистирола , но това е безобидно. На други места по кошера не могат да се въдят какавидите.

  7. #167
    Потребител
    Регистриран
    16.09.2013
    Мнения
    67
    Здравейте колеги , честита Баба Марта , нека на пчеличките да са им червени бузките.
    Моля за съвет . Имам три финландски кошера система "Фарар" , преди около 20 дни ги погледнах и ми се сториха доста добре спрямо дървените които имам , но след днешния преглед установих точно обратното . Дървените кошери имат с по две до три пити с пило в повече спрямо полистиреновите. Полистиреновите до днес бяха на мрежесто дъно , трябваше ли да го затворя по-рано и от там да идва този проблем ?
    Ще ви бъда много благодарен за мненията.

  8. #168
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Христакиев Виж публикацията
    Здравейте колеги , честита Баба Марта , нека на пчеличките да са им червени бузките.
    Моля за съвет . Имам три финландски кошера система "Фарар" , преди около 20 дни ги погледнах и ми се сториха доста добре спрямо дървените които имам , но след днешния преглед установих точно обратното . Дървените кошери имат с по две до три пити с пило в повече спрямо полистиреновите. Полистиреновите до днес бяха на мрежесто дъно , трябваше ли да го затворя по-рано и от там да идва този проблем ?
    Ще ви бъда много благодарен за мненията.
    Аз затварям нацяло откритите дъна в края на януари, но дълбоките ми дъна, са със чекмеджето което има прозорче от мрежа, така си стоят през цялата зима. Чемеджето изцяло с мрежа/за прашеца/ го слагам средата на май. Това си е за моя район, за твоя незнам, не си писал в кой район пчеларстваш.

  9. #169
    Потребител
    Регистриран
    16.09.2013
    Мнения
    67
    Пчеларствам в "Средна гора" , Пловдивско . На другите кошери съм сложил по едно велпапе върху мрежестото дъно и така зимуваха . А на финландците дъното беше само на мрежа до днес по препоръка на търговеца от който ги купих. Възможно ли е да им е било студено и съответно да се е забавило развитието на семейството

  10. #170
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Пролетно време мрежестите дъна се затварят на всички видове кошери - пилистиренени и дървени. Други години ги затварям от 1-ви март до 1-ви май, но тази година ги затворих още на 1-ви февруари.

    Правилото е следното - започне ли пилото интензивно да нараства, дъното се затваря. Отваря се когато семейството напълни кошера и вече може само да се грижи за температурния режим.

 

 
Страница 17 от 43 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •