Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 43 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 424
  1. #61
    Наблюдател
    Регистриран
    04.06.2011
    Мнения
    35
    ... Oт итонг и отгоре да се залеят със олово, за да неможе да се шпионират от спътници!
    Jikata-OVECH

  2. #62
    Наблюдател
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    4

    ето и изглед отпред

    Цитат Първоначално публикувано от ahilis
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis
    Цитат Първоначално публикувано от валери
    ползват се от 30 години на запад
    Те тия кошери без прелки май. :D Или аз не виждам?
    Гледаш ги от задната страна tongueout; .
    Ей, Юрка не се бъзикай с мен. :D На първата картинка -не вярвам прелките да им са към храсталака(гората), пред толкова пространство напред.

  3. #63
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,

    полистеролови кошери

    Не става винаги само с вяра, трябва и гледане!!! Именно към гората са си прелките- може би пчеларите там искат да накарат пчелите си да събират само горски мед, а не и ливаден:D :D :D Като гледам другата снимка/която е на същите кошери/ - има доста свободно пространство напред за летене.

  4. #64
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Именно към гората са си прелките- може би пчеларите там искат да накарат пчелите си да събират само горски мед, а не и ливаден

    Или от операционна гледна точка - за да може колата и пчеларите да минават зад кошерите.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #65
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    39
    Не ми вдъхват доверие тези кошери , изглеждат ми учукани , нищо чудно да са еднодневки -евтини при тях ,дотирани от държавата и след година две пак да ги подмениш .Може и да са с рекламна цел , може да са и от отпаден продукт на друга технология , но да си ги купиш скъпо у нас -няма да си на файда .
    Мед ям всякакъв .

  6. #66
    Наблюдател
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    4
    учукани да, след 30 години ползване без никаква подръжка.я качете снимка на дървен кошер на 30 години да ги сравним

  7. #67
    Наблюдател
    Регистриран
    27.06.2012
    Мнения
    3
    Здравейте,колеги нов съм във форума ,но изчетох много от темите и поздравления за хубавия форум.От доста време си мисля да си направя и аз един експеримент с кошер с изолация ама пусто време... та значи идеята ми е всяка страница да е с рамка в средата фибран като от вън и вътре е с 4ам с дебелина 1 или 1,5 см. нещо като сандвич панел.Въпросите ми са към някой който е пробвал дали има някакъв смисъл дали няма да се получи обратното на желания ефект ранна пролет кога слънцето е още слабо да не може да пробие през изолацията и пчелите да забавят с развиването си.А лятото в ка6ти с добра изолация и хубава дограма при 35-38 градуса на сянка вътре 24 в по4ити всички помещения ако е така и в кошера това няма ли да повлияе на пилото и вместо да вентилират пчелите меда да топлят.Ще се радвам да има повече мнения имам дърводелски машини имам и материал за експеримента нямам време така че ще се радвам ако споделите опит така че да знам какво да направя точно а не да откривам топлата вода.Поздрави на всички и бъдете здрави

  8. #68
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Според мен изобщо не се занимавай с фибран,особено сам да си ги изработваш. Една от причините е че го прогризват другото е че много трудно се постига да се направи здрав и да ти върщи работа с години,орентирайсе към дървото.Аз пробвах с фибран и не съм доволен Това е лично мое мнение
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  9. #69
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Принципно, ама само принципно, става кошер от фибран...даже по-удачно е да се направи от ПИР-панели(за специалистите)!
    Лошото е, че при такъв кошер трябва индивидуална електрическа инсталация за отопление или охлаждане... според нуждата. Всяка изолация забавя естествените климатичните условия в гнездото с 7-10 дена...понякога това е решаващо, особено, ако не се знае какво време предстои, което пак ме връща на мисълта за принудително охлаждане или затопляне.......
    ...за 1 кошер си заслужава експеримента.....а за 200
    ?!?!?

  10. #70
    Наблюдател
    Регистриран
    11.05.2012
    Мнения
    8
    Миналата година си направих експеримент с едно кошерче от фибран 2,5 см. по - точно е 6 рамков нуклеус. Заселих семейство, но беше доста слабичко. Не бях в Бг. и не можах да го подхраня за да има достатъчно запаси и финално го зазимих на всичките 6 пити но нямаше много мед. Очаквах, че на пролет ще намеря пчелите умрели но, за мое голямо учудване семейството презимува с много малки запаси и започна да се развива нормално (както другите кошери). Неми е направило впечатление да ядат фибрана. В момента му сложих дори магазинче (отново от фибран) Аз лично съм доволен от моето кошерче. Наистина... то е временно и не е подложено на натоварването на един нормален кошер, но мисля, че на човек ако му се наложи спешно да си направи кошер, така за един ден е готов да настани някой рояк

 

 
Страница 7 от 43 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •