Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 43 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 424
  1. #311
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Колеги, имате ли информация за цената на ДЪРВЕНИТЕ кошери във Финландия примерно и изобщо в Западна Европа, спрямо полистиролните - кои са по-скъпи, и какъв е порядъка в разликата в цената, и в чия полза най-вече?

  2. #312
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Не, че аз имам информация, но предполагам, че дървените са по-скъпи от полисторолните, поради трудоемкостта.

  3. #313
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен

  4. #314
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    http://goldenbee.bg/product/171/pche...apikoz--dadant - на мен много ми допаднаха. Цената им е по-ниска от тези на LYSON, при това са UV-защитени. Плътност 140кг/м3

  5. #315
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Крумов,каква е цената ДБ и МК на тази фирма , повечето продукти нямат цени.Трябва да се прави запитване.

  6. #316
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Аз лично не мога да повярвам да са постигнали по-голяма плътност от финландците. Ако беше така то те нямаше да се занимават да ги правят от полистирол. Още в самото начало е щяло да работят и те с тази пяна. Името което са си създали в световен мащаб би се изпарило при появата на подобен продукт, ако той беше по-добър. Пък и темата е за полистиролните кошере, а не от какви ли не лайна могат да се направят кошери. То не беха фибрани,кашони,мазилки,пян и т.н.

  7. #317
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Пачовски, технологиите се развиват трябва да сме информирани.

  8. #318
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от 7131 Виж публикацията
    Крумов,каква е цената ДБ и МК на тази фирма , повечето продукти нямат цени.Трябва да се прави запитване.
    Ако се смята по техните цени ДБ е 162 лв или 355 злоти, а МК 145 лв или 315 злоти пълен комплект.http://apikoz.pl/images/katalog%20apikoz8.pdf

  9. #319
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от npachovski Виж публикацията
    Аз лично не мога да повярвам да са постигнали по-голяма плътност от финландците. Ако беше така то те нямаше да се занимават да ги правят от полистирол. Още в самото начало е щяло да работят и те с тази пяна. Името което са си създали в световен мащаб би се изпарило при появата на подобен продукт, ако той беше по-добър. Пък и темата е за полистиролните кошере, а не от какви ли не лайна могат да се направят кошери. То не беха фибрани,кашони,мазилки,пян и т.н.
    Явно не си наясно какво е полистирол. Тук говорим за две различни технологии при употребата на един и същ продукт, а именно ПОЛИСТИРЕН(ПОЛИСТИРОЛ). Paradise Honey (Финландия) произвеждат кошерите си от експандиран пенополистирол, а ApiKoz (Полша) от екструдиран. Та темата обхваща всякакви материали, в състава на които има полистирол и от тях може да се направи кошер.

  10. #320
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    http://goldenbee.bg/product/171/pche...apikoz--dadant - на мен много ми допаднаха. Цената им е по-ниска от тези на LYSON, при това са UV-защитени. Плътност 140кг/м3
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Явно не си наясно какво е полистирол. Тук говорим за две различни технологии при употребата на един и същ продукт, а именно ПОЛИСТИРЕН(ПОЛИСТИРОЛ). Paradise Honey (Финландия) произвеждат кошерите си от експандиран пенополистирол, а ApiKoz (Полша) от екструдиран. Та темата обхваща всякакви материали, в състава на които има полистирол и от тях може да се направи кощер.
    Руснаците имат полистирен/полистирол/ 750 кг/м3. Тук при мен има 600 кг/м3, но ако си поръчам за 50 кошера ми излизат 15 - 20000 лева. Изключително здрав и твърд.

 

 
Страница 32 от 43 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •