Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 37 от 43 ПърваПърва ... 273536373839 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 361 до 370 от общо 424
  1. #361
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    При полистиролните кошери не знам кое е по-удачно, аз съм само с дървени и карам с плат вече втора година, харесва ми...дървените табли с хранилките ги слагам само наесен/септември, когато ги подхранвам със зах. сироп.
    В жегите слагаш ли някаква изолация между плата и капака?

  2. #362
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Колеги колко издържа едно покривало от брезент?
    Много е важно какъв е брезента. Ако е от по - стария/войнишки палатки/ става за много години, дори понася и леко обгаряне с горелката след време. Ако е от по - тънкия, още първата година започват да го ползват вместо прашец. Старите дънки стават идеално/те са си брезент/. Режеш до над колената и от един чифт стават за два кошера. Не обичат бяла материя. Стават и груби вълнени платове. Прополиса се впива в тях и стават като еластични дъски. Могат да се използват и други по - дебели тъкани, но както казах - с тъмен цвят.

  3. #363
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Нямам специална изолация, част от капаците ми отдолу са със стиропор, иначе над плата слагам 7 сантиметрова наставка, която да уплътнява плата да не излизат пчелите от някоя дупка, и може би тази малка въздушна възглавница да играе като лека изолация един вид.

  4. #364
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Много е важно какъв е брезента. Ако е от по - стария/войнишки палатки/ става за много години, дори понася и леко обгаряне с горелката след време. Ако е от по - тънкия, още първата година започват да го ползват вместо прашец. Старите дънки стават идеално/те са си брезент/. Режеш до над колената и от един чифт стават за два кошера. Не обичат бяла материя. Стават и груби вълнени платове. Прополиса се впива в тях и стават като еластични дъски. Могат да се използват и други по - дебели тъкани, но както казах - с тъмен цвят.
    Ще увеличим оборота в дрипшоповете.

  5. #365
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ще увеличим оборота в дрипшоповете.
    Тук там правя някои скрити рекламки, но никой не се сеща едни %-та и на мен да ми пусне. Нещо количка, биричка.

  6. #366
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Много е важно какъв е брезента. Ако е от по - стария/войнишки палатки/ става за много години, дори понася и леко обгаряне с горелката след време. Ако е от по - тънкия, още първата година започват да го ползват вместо прашец. Старите дънки стават идеално/те са си брезент/. Режеш до над колената и от един чифт стават за два кошера. Не обичат бяла материя. Стават и груби вълнени платове. Прополиса се впива в тях и стават като еластични дъски. Могат да се използват и други по - дебели тъкани, но както казах - с тъмен цвят.
    Благодаря за отговора. Питам защото намерих човек от града който има в излишък от военния брезент. Аз пък имам в излишък доста дебели конопени чували. Представям си като ги запрополят колко плътни ще станат, но ме притеснява че много се разнищват като ги нарежеш и ще трябва да се обшиват което е голяма кушия.

  7. #367
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Аз пък имам в излишък доста дебели конопени чували. Представям си като ги запрополят колко плътни ще станат, но ме притеснява че много се разнищват като ги нарежеш и ще трябва да се обшиват което е голяма кушия.
    Чувалите мисля, че няма да ти свършат работа в случая.

  8. #368
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Колеги колко издържа едно покривало от брезент?
    100 години и кусур.Аз ги изхвърлих на половината век поетапно,че станаха много тежки и неконтролируеми.
    Използвам под капачна с дълбочина 70–80 мм,а ако се наложи да подхранвам я използвам за надставка.Говоря за ДБ,за Рутовите не знам.

  9. #369
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ще увеличим оборота в дрипшоповете.
    Или,всяка година смяна на дънките...което си е пак оборот в дриповете..
    Покривка от летни дънки(тънък плат) издържа 1-2години и става на дупки..

  10. #370
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Абе то след 5-6 години като го заклеят добре, може и без капак да зимуват. Нито вятър може да го издуха, нито вода пропуска.

 

 
Страница 37 от 43 ПърваПърва ... 273536373839 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •