Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 27 от 46 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 454
  1. #261
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2014
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    общ. Чипровци, обл. Мон
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Само гледай да е фармакопеен, нямам много доверие,но...
    Нещо не се връзва в цените и качеството/чистотата. Гледай дали пише тежки метали или нещо друго.
    Всичко това сме го говорили по 100пъти, хвърлете един поглед.
    Мерете pH винаги. Имало ленти по 4лв/100бр, но все още не съм ги пробвал. Дори и тези от 20лв/100бр да си вземете, то няма да е голяма загуба.
    Разтваря се много добре във вода и според мен е задължително да се добавя в сиропа предварително разтворено.
    Хапчетата се разтварят, но остава нишестето, а и излиза скъпичко, а за ампулата и дума да не става. Най-добрият вариант е да си вземеш 1361гр на прах на Now Foods.
    Чакам отговор от един приятел в Русия и ще кажа какво е станало, но най-вероятно има вариант да се внасят добавки от там.
    Искам да попитам този витамин С на прах става ли?
    https://herbs-doctor.com/bg/%D0%B4%D...%B0%D1%85.html

  2. #262
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от batboby Виж публикацията
    Искам да попитам този витамин С на прах става ли?
    https://herbs-doctor.com/bg/%D0%B4%D...%B0%D1%85.html
    Пише, че е фармакопеен.
    Погледни тук: http://www.pharmalife.bg/product/652...vitamin-c.html Доставката на 2 опаковки от тук ми излезе 15.20лв. От страницата, която ти си посочил - излиза почти двойно.
    "Не вярвайте на мнения, а на факти!" Р. Кийосаки

  3. #263
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2014
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    общ. Чипровци, обл. Мон
    Цитат Първоначално публикувано от distedi Виж публикацията
    Пише, че е фармакопеен.
    Погледни тук: http://www.pharmalife.bg/product/652...vitamin-c.html Доставката на 2 опаковки от тук ми излезе 15.20лв. От страницата, която ти си посочил - излиза почти двойно.
    Преди малко проверих в аптеката до работата ми и го имат като цената е 6.50лв

  4. #264
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,
    Преди около час си купих вит. "С" на прах от маг. DM в Парадайс (мола на Хладилника в София) на цена от 3.99лв. за 100гр. Още не съм прочел по подробно. Ако някой се интересува повече да пита.

    Поздрави, Г. Георгиев

  5. #265
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Разград
    Здравейте, аз си купих ето от тук http://www.rai-him.com/viewpro.html?cat=8
    и цената за кило е 12,00лв. без ддс

  6. #266
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Препоръчвам ви да купувате само ФАРМАКОПЕЕН, поне докато нямаме повече информация.
    Знам, че има разлика в цената и дори достига 200-500-1000%, но досега сте плащали много повече и то за "лекарства" с ефект под въпрос.
    Това което съм дал е изпробвано за 1 година нон-стоп хранене при слаби и силни семейства, при отводки, при маточници, при висока влага, при суша, при приток на нектар и при липса(което е важно).
    Четете внимателно това което пишем и внимавайте с опитите.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #267
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ако може да включите и БиоАписа на Борислав в изследванията,защото за тези четери месеца виждам доста голяма разлика между двата пчелина.В единия не го ползвах за да разбера дали има разлика.
    И при мен е така - всичките ми пчелини се движат различно, а еднакво не се грижа за семействата в тях.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #268
    Колеги,кога е най-ефикасно да се третира срещу нозема.Имам предвид,веднага след махането на магазините или когато се люпи последното пило да речем краят на септември-октомври.

  9. #269
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2012
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Ихтиманска Средна Гора
    Бях във Валерус за Аскорбинова киселина.По техни приказки разликата между чистата Аскорбинова киселина ,която продават и Витамин С по аптеките е начина на разфасоване и овкусителите . При тях не се спазват санитарни изисквания при пакетиране за консумация от хора и употребата е на своя глава. Явно няма смисъл да даваме в пъти по скъп Витамин С от аптеките!
    Поздрави!

  10. #270
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Генов Виж публикацията
    Бях във Валерус за Аскорбинова киселина.По техни приказки разликата между чистата Аскорбинова киселина ,която продават и Витамин С по аптеките е начина на разфасоване и овкусителите . При тях не се спазват санитарни изисквания при пакетиране за консумация от хора и употребата е на своя глава. Явно няма смисъл да даваме в пъти по скъп Витамин С от аптеките!
    Поздрави!
    В таблетките няма овкусители, има оцветители и нишесте, но това не е важно.
    Докато нямам по-добра информация, нищо не мога да кажа, но вчера ме светнаха, че има "нерафинирана" аскорбинова киселина с по-ниска чистота, но не е ясно какво съдържа.
    Според мен, такива икономии са излишни към момента, защото нито имаме по 10 000 кошера за хранене, нито ще спестим за Ферари. По-добрият вариант е да си вземаме от интернет или от аптеките фармакопеен Витамин C на прах(кристал), а когато получим повече информация, тогава може и да спестим малко.
    Досега сме давали луди пари за неработещи добавки и лекарства, а сега да влизаме в икономичен режим за стотинки...вижда ми се някак безсмислено.

    Още нещо: Някои хора много ги е яд, че пускаме такава информация, защото им бърка в джоба и не могат да си продават боклуците.
    За тяхно нещастие един научен работник се издъни, като копира писаното във форума и го потвърди няколко пъти.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 27 от 46 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •