Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 46 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 454
  1. #161
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Добре ли е да се редуват препаратите за профилактика (пролет-есен) или да се ползва един. Също се чудя кога е по добре да се третира, февруари в питките или март в сиропа?

  2. #162
    Наблюдател
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    25
    За да разбереш ефекта от определен препарат е добре да третираш няколко пъти с цел да обхванеш по-голяма група пчели.Примерно-зимата в питките,между пашите с накапване и при създаване на отводки,а есен в сиропа.Така третирам аз с Нозевит+.

  3. #163
    Потребител
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Добрич
    Някой изпращал ли е проби с пчели до Националния Диагностичен Научноизследователски Ветеринарномедицински институт за определяне нивата на заразяване с нозема, за да знае впоследствие с какво да третира?

  4. #164
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    третирате защото има нужда или просто така сте свикнали...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #165
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Здравейте, някой да е употребявал Nosembee, какви са ви наблюденията?

  6. #166
    Наблюдател
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    20
    Здравейте. Имам дилема относно пролетно профилактично третиране против нозематоза. Миналата година есента съм третирал 2 пъти с Нозестат и съм доволен, защото нямам загинали семейства. Въпреки всичко искам да направя едно профилактично третиране към края на март. В тази връзка дилемата ми е отново Нозестат ли да използвам или да използвам Нозевит+. Притеснението ми за Нозестата, е че трудно ще го вдигнат/всички знаем причината/ и поради тази причина обмислям да опитам с Нозевит+. И понеже досега не съм го използвал и не съм на 100% убеден в качествата му както например от Нозестата от който имам преки наблюдения, ме интересува някой от Вас пробвал ли е пролетно третиране с Нозестат и било ли е успешно?

  7. #167
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Нозестата е съдържа йод и мравчена киселина.
    Нозевит+ съдържа лимонена киселина, витамини и етерични масла

    Аз използвам целогодишно лимонена киселина, витамини и мащерка. Рамките в кошерите са чисти, а само на един кошер имам една черта отвън.
    Йодът убива всички бактерии(а не само вредните) и затова не го използвам.
    Затова според мен е по-добре с Нозевит+
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #168
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от Борис Борисов Виж публикацията
    Здравейте. Имам дилема относно пролетно профилактично третиране против нозематоза. Миналата година есента съм третирал 2 пъти с Нозестат и съм доволен, защото нямам загинали семейства. Въпреки всичко искам да направя едно профилактично третиране към края на март. В тази връзка дилемата ми е отново Нозестат ли да използвам или да използвам Нозевит+. Притеснението ми за Нозестата, е че трудно ще го вдигнат/всички знаем причината/ и поради тази причина обмислям да опитам с Нозевит+. И понеже досега не съм го използвал и не съм на 100% убеден в качествата му както например от Нозестата от който имам преки наблюдения, ме интересува някой от Вас пробвал ли е пролетно третиране с Нозестат и било ли е успешно?
    Колега аз пък не съм слагал нищо за нозематоза,и моите 31 бр.са живи.Само за акар съм третирал.Така както си го написал излиза че ако не си третирал с Нозестата,е щяло да ти умрат семействата.Което според мен не е така.

  9. #169
    Наблюдател
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    20
    Написал съм го, защото 2013 година имах около 30 % загуби и след направени изследвания/ защото се опасявах, че са отровени/ излезе, че причината е Нозематоза. По тази причина третирах с Нозестат и няма как да не съм доволен, че нямам загуби тази зима. Желанието ми е да направя профилактично третиране, но не съм сигурен дали ще пипнат Нозестатa заради йода в него и затова ми е интересно някои дали има опит и дали е бил положителен или пчелите не са го пипнали.

  10. #170
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Йод слагам профилактично във питките и във сиропа-първите 2-3 подхранвания по 10-12 капки на литър или кг.Омитат всичко.

 

 
Страница 17 от 46 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •