Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 46 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 454
  1. #121
    Наблюдател
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    20
    Някой друг пробвал ли е Vitafeed Gold ? Скутелатор ти какво средство за борба с нозематозата използваш ? Почти сигурно ще пробвам с Нозестат +, но определено ще ми бъде интересно да чуя повече мнения за Vitafeed Gold, тъй като поне според мен не е толкова разпространен в България и варианта да е най-доброто на пазара не може да бъде изключен автоматично. В същото време не искам да рискувам и да имам жертви затова, че съм избрал да се доверя на препарат с не дотам доказани на практика качества, или поне аз не се чувствам достатъчно сигурен в него, че да рискувам.

  2. #122
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Доколкото разбирам от изследването с моите нищожни познания по английски,най-ефективно средство е фумалгина,на второ място е нозевит.Правилно ли съм разбрал?
    Искам да попитам третиране с фумалгин и след това с нозевит,по-добри резултати ли ще даде от колкото пооделно?
    То за България е ясно че поради забраната за антибиотици остава нозевита.

  3. #123
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Скутелатор ти какво средство за борба с нозематозата използваш
    Поддържане на вирусите под контрол и високопротеинова диета на пчелите (това включва и повече мързелуване/гъстота на пчелите спрямо дадения обем)!

    Никой от препаратите в момента не е ЛЕКАРСТВО (в класическия смисъл) - третираш и хоп, пчелите вече като с магическа пръчица нямат нозематоза. - Недей да разчиташ на това че като третираш с препарат и проблема е решен! ("Кошерите ми загинаха, пък ги бях третирал за вароатоза и за нозематоза. - Трябва да е заради земеделските пестициди?! Аредаторите са виновни!") Ако не си гледаш пчелите както трябва няма прапарат на света, който да те избави от нозематозата дори и за момента.

    Ако ме питаш кой от препаратите използвам - Нозевит +, но не бих могъл да кажа дали действа или не. Аз го ползвам като суплемент.


    Доколкото разбирам от изследването с моите нищожни познания по английски,най-ефективно средство е фумалгина,на второ място е нозевит.Правилно ли съм разбрал?
    На мен ми изглеждат еднакви по ефктивност. Интерсно е друго - графиката по медодобив. Там контолната група (без третиране) се представя най-зле. Най-добре се предтавя групата третирана с белина, а при всички останали медодобива е горе-долу еднакъв (в рамките на статистическата грешка).


    Искам да попитам третиране с фумалгин и след това с нозевит,по-добри резултати ли ще даде от колкото пооделно?
    Иво, някои американци твърдят че едновременното третиране с двата препарата (в сиропа има както нозевит, така и фумагилин) дава "чудодеен ефект". Естествено, информацията не е потвърдена, така че не се предоверявай.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #124
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колеги,днес останах изненадан от Нозевита.Когато почнах да преливам в друго съдче за да имам лесен достъп със спринцовката,започнаха да се точат едни кафяви сополи от шишенцето.Образуваната утайка определено беше жилава и не се разкъсваше лесно.Нозевита съм го закупил пролетта,ползвам съм го тогава и от там насетне си стои затворен и на тъмно.Беше в промоционален пакет с Апифит и сега се чудя да не са почнали с икономиите и те.Случвало ли се е на някой от вас и дали е добра идея да го ползвам?Днес им разлях първата порция,все пак за това отидох на пчелина.

  5. #125
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Имай впредвид че Нозевит не е синтетичен химичен продукт, а просто "бабина рецепта" на екстракт от дъбова кора. Ако не се получаваха тези сополи (точно те предпазват външния слой на чревната обвивка на пчелите от атаките на ноземните спори) би имал повод за притеснение
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #126
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Тоест да очаквам тези утайки винаги да присъстват в шишенцето.В такъв случай добра идея ли ще е ако се опитвам да ги разбия или просто да ги изхвърля от разтвора?

  7. #127
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    След определен период на престой на продукта те започват да се образуват.
    Едва ли ще можеш да ги разбиеш - може да ги изхвърлиш за да не ти пречат
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #128
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Това и направих.Сега се сещам,че танина при алкохола предизвиква също утайка,явно процеса е същия.

  9. #129
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Не искам да издребнявам,но имам следните въпроси - след като част от танина в разтвора е преминала в друга форма,то това не намалява ли ефективността на Нозевита?При алкохола комбинацията от кислород и танин ускорява отлагането на утайки.Да считам ли,че след отваряне на опаковката се задейства въпросния процес или той е наличен и при не отваряна опаковка?Ако отговора е да,то това не значи ли,че е най-добре да се поръчва такова количество което ще се оползотвори в рамките на месеца без да престоява за следващ сезон?

  10. #130
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    С тези въпроси може да се обърнеш към производителя. Те заслужават отговор.
    А пък от друга гледна точка, след като никое третиране против нозематоза така или иначе не дава близък до желания резултат, има ли смисъл да си тормозиш главата за стотинки?
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 13 от 46 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •