Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 46 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 454
  1. #71
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Тази седмица съм я отдал на проучване и анализ на проученото за резултата от употребата на йода в хуманната и ветеринарна медицина.
    Струва ми се, че никой не харесва евтините и ефикасни лекарства - още повече, богатите фармацевтични компании. Мисля, че има и много негативни статии за употребата на Оксалова Киселина.
    Чел съм доста постове на колеги, които от години използват йод за борба и профилактики при нозематозата.

  2. #72
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Разполагам с няколко опаковки Нозестат но срока му на годност е изтекъл януари месец,дали ще е проблем ако третирам с него пролетта?Същата е ситуацията и с 10 опаковки Стартовит. Какво мислите дали да ги изхвърля или да ги използвам?

  3. #73
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Използвай ги, но внимателно проследи дали наистина са проработили и дали има ефект.

    За който не знае - сроковете на годност на всички продукти по магазините се определят с ....... гледане в тавана и чесане зад врата. Точно така и аз определих преди много години сроковете на годност на нашите пасти за зъби и шампоани. Кой да ти каже колко ще издържат? Откъде да знам къде ще ходят и как ще се подмятат по складове и рафтове на магазините. Какви ще са температурите, ще ги пече ли слънце и т.н. Пък дори и да го знаех всичко това, откъде да знам какво може да се повреди вътре в химичния състав и кога това ще стане. И какво направих? Ами погледнах какво са написали конкурентните фирми, и написах същото. Не смеех да напиша по-малко, защото продукта нямаше да се продава. Не смеех да напиша по-много, защото знае ли човек дали наистина няма да възникне някакъв проблем. Това е. Така го направих аз, така го правят и всички останали производители по света - гледат в тавана, чешат се зад врата и определят срока на годност, като най-вече се съобразяват с това, което пишат техните конкуренти.

    Какво се случва впоследствие?
    Ами най-лошото е даден продукт да се повреди преди изтичане на срока на годност. Тогава обикновенно се заформя някакъв скандал, медиите се намесват, производителя бива оплют, и стоката се изтегля от пазара. Но всичко това се случва с вероятност 1 на милион. Много по-вероятен е другия сценарий, при който продукта е с изтекъл срок на годност с една, две, пет или дори 10 години, и въпреки това си е напълно работоспособен и пригоден за употреба.

  4. #74
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    То Аржентинскя боб уж европейски помощи за бедните българи - не увира цял ден и пак в резултат е изяден.
    Шегата на страни , ако имаш възможност купи си пчелните стимуланти и други такива по възможност пресни и по нататък си прави сметката по добре , освен ако не си дистрибутор.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  5. #75
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    47
    Вчера видях че един от кошерите изхвърля много подмор като го отворих нямаше майка даже беше станал търтовка но по ме притеснява подмора събрах останалите пчели с друг кошер дали е възможно да е боледувал от нозематоза и подморат да е от това миналата година загубих доста кошера с подобни синптоми есента им давах нозестат с захарният сироп.

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Това може да се докаже с анализ на подмора.

  7. #77
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    47
    къде може да се анализира и какви мерки могат да се вземат ако се докаже че е нозематоза

  8. #78
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    В български лаборатории..... по-добре занеси пробите на врачка. И тя най-вероятно няма да ги изследва, но поне се очаква да има по-голяма вероятност да познае.

    Вземаш един микроскоп х400 и си ги изследваш сам. Дори и да откриеш спори (което е много вероятно), това съвсем не означава че точно това е причината ( има голяма вероятност да е резултат, а не причина).


    Както всяка болест, най-добър ефект дава превенцията (първа линия на защита -невнасянето на зараза, втора - хигиена: "намери и изгори").


    В твоето положение - прехвърляне на всяко едно семейство върху основи и чист кошер и Нозевит. Ако е нозематоза (или бактерия дори) - ще свърши работа, ако е вирус... 50/50.
    Алтернативния вариант е селекция - каквото оцелее оцелее.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Колега,dunsho78,
    Пробвай да се свържеш и потърсиш истинска информация.
    http://www.vetinst-bg.com/bg/contacts
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Fumagillin. Не е панацея но е единственото средство за временно спасение на пчелина.
    Изследване на колегите канадци.
    Този пост е редактиран от m_pchelari; 15.02.2014 в 08:24.

 

 
Страница 8 от 46 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •