Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 496 ПърваПърва ... 891011122060110 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 4956
  1. #91
    Здравейте колеги!

    Искам да попитам каква е цената при вас на меда?
    Тука в Добрич дават най-много 3.90лв/кг next_mad;

  2. #92
    Цитат Първоначално публикувано от kjuchukov89
    Здравейте колеги!

    Искам да попитам каква е цената при вас на меда?
    Тука в Добрич дават най-много 3.90лв/кг next_mad;
    Колега навсякъде е тоя дол дренки.
    И по 4,50 да е пак я няма математиката , поне тая по която сме учили булшинството.
    Цената съвсем друга трябва да е , колегите са коментирали на дълго и нашироко назад във темата.

  3. #93
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Вчера и днес във Видин Апимел Раковски вземаха проби и обещават 4.20!!

  4. #94
    Цеко Сифоня
    Guest
    Колега Деспотов като ви вземат меда тези мошенници от Апимел -моля запитайте ги защо не изкупуват меда от региона и дори от самия Раковски а гонят все Северна България-аз съм наблизо до тях но меда ни се изкупува от Стара Загора -макар че разходите са им по -малки-парадокс но това е.!!

  5. #95
    Наблюдател
    Регистриран
    03.03.2011
    Мнения
    16
    Здравейте.Чета и се мисля как все някой е виновен за цената на меда и никой нищо не прави.Защото само от пчеларство човек не може да се издържа и същото време да инвистира в тях.и на 6 лв на едро да е на 1000кг =6000 разделено на 12м 500лв да се издържаш ли да инвистираш ли ?и това е без труд без разходи без осигоровки ...

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от недялко
    Здравейте.Чета и се мисля как все някой е виновен за цената на меда и никой нищо не прави.Защото само от пчеларство човек не може да се издържа и същото време да инвистира в тях.и на 6 лв на едро да е на 1000кг =6000 разделено на 12м 500лв да се издържаш ли да инвистираш ли ?и това е без труд без разходи без осигоровки ...
    Колегите който се издържат само от пчеларство произвеждат повече и не само мед.В никакъв случай не казвам че им е леко.

  7. #97
    Наблюдател
    Регистриран
    03.03.2011
    Мнения
    16
    Ами като чета не разбирам някой да е доволен от цената независимо каква е ?ще дам само пример искаха да им опрашвам една градина с вишни и череши и даваха по 10лв на кошер ставаше въпрос за 40 кошера .и като си направих сметка трябваше пазач да наема или всеки ден да пътувам 30км в едната посока да си ги пазя ,защото не поемаха ангажимент за тях.за 20дни пазач ми поиска 300лв .транспорта е от мен само гориво .някой замисля ли се как се качват основи ,рамки ,кошери ,горива ,електричество,осигоровки, а меда се е закотвил на 4лв .и затова 90% от пчеларите са пенсионери да не казвам и 95%.само да кажа че съм на 36години и имам над 100 кошера .успех на всички пчелари .

  8. #98
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Тая година е голяма суша.
    В нашето село,цяло лято не е валяло,чак септември валя малко,направо сме изплашени от природата..
    Такава голяма суша не си спомням да е имало,особено като тази година и за късмет,свалят цената на меда..
    Всичко се качва,само меда пада,това си го има само в България...
    И за капак,сложика и данък на пчеларите с тези 16 стотинки...
    Аз моя мед не съм го продал още(12тона),чакам поне 4.50 лв,дано да имам късмет...
    Има един грък от Шумен,дава 4.20 но със проби и без договор,вчера му звъня,но копелето не ми дава повече от 4.20,еми ще се чака...
    Дано през 2012 да има много дъжд и топлина и цената на меда да тръгне нагоре..

    Весели Празници

  9. #99
    Наблюдател
    Регистриран
    29.05.2011
    Мнения
    17
    Да ти кажа, ако не изскочи някой извънреден купувач, не вярвам да получиш тази цена - 4.50лв. Иначе, браво за добива, това от колко броя кошери е?

  10. #100
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Моят мед го продавам само на дребно. Акациев и билков по 11лв/кг и смес от рапица и овошки-9лв/кг. Стремя се към максимално високо качество на меда-центрофуга и цедка от неръждавейка, редовна подмяна на старите пити, добро узряване на меда преди центрофугиране, обтелване на рамките с тел от инокс и т.н. След центрофугигане и прецеждане го наливам направо в бурканите. Досега мед в тенекия не съм наливал. На някои мои познати това им се вижда скъпо и се отказват, но качеството си има цена. Макар и по-евтин, рапичния мед върви по-бавно, но като свърши другия, очаквам да тръгне по-бързо.

 

 
Страница 10 от 496 ПърваПърва ... 891011122060110 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •