Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 296 от 496 ПърваПърва ... 196246286294295296297298306346396 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,951 до 2,960 от общо 4956
  1. #2951
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако закъснея 3 месеца какво правим?номер или код
    До 25-то число всеки месец си внасяш осигуровките. Данъчна декларация се подава в началото на всяко тримесечие (за предходното)-авансово, и се внася авансов данък. Годишната декларация се подава в началото на следващата година. На ЗП специално данъка е 4%.

  2. #2952
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    И не мога да загрея Цеко като даде 5 буркана или 50 тенекии какво толко трябва да му смята тоз счетоводител??? И да гледа умно по екселската таблица.

    Цеко не е толкова прост и може сам да си сметне (без екселската таблица да му помага) колко му струват 5 или 500 букана мед и колко му струва 500 кг захар + 500 рамки и дали е по изгодно да си купува основите „на свободно“ или да си търси восък за замяна ако не му стигат. Въпроса беше колко е себестойността на 1 кг мед и извода е че ние самите не сме склонни коректно да си въвеждаме данните за първичните счетоводни документи, та камоли сами да си я изчисляваме така че да бъде реална....
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 07.08.2016 в 12:56. Причина: цитат

  3. #2953
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Себе/стойноста се определя и от колко време си пчелар. За да има конкретни цифри трябва да минат поне 3 години
    съответно и бройката семейства е от значение... фактори много.Имаше някъде изчисления в нета, определяше се около 3 лв. за килограм, но беше преди години сега може да има промяна.

  4. #2954
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    До 25-то число всеки месец си внасяш осигуровките. Данъчна декларация се подава в началото на всяко тримесечие (за предходното)-авансово, и се внася авансов данък. Годишната декларация се подава в началото на следващата година. На ЗП специално данъка е 4%.
    Декларация 1 се подава всеки месец до 25 число на месеца.

  5. #2955
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    vasilevsa всичко е много относително, за един е лев за други пет.

  6. #2956
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако закъснея 3 месеца какво правим?номер или код
    Подавяш си декларация за авансово плащане ако искаш за година, половин година.... Внасяш си осигуровките ако искаш на един път, ако искаш всеки месец. За какво са ти първични документи освен фактурите за продажба на продукцията? Всичко е опростено.

  7. #2957
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Подавяш си декларация за авансово плащане ако искаш за година, половин година.... Внасяш си осигуровките ако искаш на един път, ако искаш всеки месец. За какво са ти първични документи освен фактурите за продажба на продукцията? Всичко е опростено.
    Първични документи могат да бъдат и халваджийските тефтери. Отваряш си няколко страници и им даваш следните заглавия:
    1. Труд - водиш си работните часове по дати
    2. Транспорт - водиш си километрите на превозните средства, а после от тях смяташ бензина и амортизациите на МПС-то
    3. ДМА - записваш си цената на всичките дълготрайни активи, и начисляваш годишни амортизации (те също са разход)
    4. Суровини
    5. Материали
    6. Външни услуги
    7. Други разходи (всичко, което не се вмества в горните точки)

    ...... и разбира се ......
    8. Приходи

  8. #2958
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Първични документи могат да бъдат и халваджийските тефтери. Отваряш си няколко страници и им даваш следните заглавия:
    1. Труд - водиш си работните часове по дати
    2. Транспорт - водиш си километрите на превозните средства, а после от тях смяташ бензина и амортизациите на МПС-то
    3. ДМА - записваш си цената на всичките дълготрайни активи, и начисляваш годишни амортизации (те също са разход)
    4. Суровини
    5. Материали
    6. Външни услуги
    7. Други разходи (всичко, което не се вмества в горните точки)

    ...... и разбира се ......
    8. Приходи
    Аз говоря за колегите които се отчитат единствено пред жена си.Както съм аз. Други които имат желание да си подобряват финансовите и икономическите показатели, могат да си водят каквито си пожелават статистически и счетоводни тефтери.

  9. #2959
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Не се отчитам дори и на жената, но това не ми пречи да си водя подробно първично счетоводство, какво харча за пчелите.
    Не че искам да обиждам някой колега но от многото прочетени постове лично аз оставам с впечатление че повечето са на принципа - тази година съм похарчил 1000 лв. - изкарах 1 тон мед - продадох го на 5 лв. - значи съм спечелил 4 000 лв.... (цифрите са примерни)
    След като повечето не знаят какво са вложили като разход в 1 кг мед т.е. колко им струва, наистина ми е интересно как решават че цената на която се изкупува е прекалено ниска, че са на загуба, как определят че цената трябва да е поне 7-8 лв. на едро за букета, а ако продават на дребно какво гледат другите на колко продават или са чули че цената е 10 лв. значи и те на на тази цена ще продават... Ако ще се изхранвате от пчеларството просто е задължително да сте наясно колко ви струва 1 кг мед или 1 майка, 1 отводка и т.н. а ако е просто хоби и за някой допълнителен лев то такива неща по принцип не трябва и да ви интересуват в това число дори и цена на едро....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #2960
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Аз трябва да съм най - луд. Никакви счетоводства и изчисления не правя. Търча до пчелина почти всекидневно, който е на 17 км. от нас. Бачкам яко по него и накрая изкарвам едно нищо. Продавам колкото мога и на цена каквато е за момента. А меда ми е сладък, сладък, но на мен ми горчи - особено тази година.

 

 
Страница 296 от 496 ПърваПърва ... 196246286294295296297298306346396 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •