Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 496 ПърваПърва ... 715161718192767117 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 4956
  1. #161
    Наблюдател
    Регистриран
    23.04.2011
    Мнения
    16
    Пчеларски район
    тунджа
    Колеги които може да държи и да не продава меда си стига сме ги гушили тези прекупвачи колко години стана все една цена......

  2. #162
    Наблюдател
    Регистриран
    04.06.2011
    Мнения
    35
    Кучетата си лаят, керванът си върви.Всяка година едни и същи лъжи.
    Jikata-OVECH

  3. #163
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    Липовия е даже малко на по висока цена от акациевия.пък тука

  4. #164
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Двама-трима в София се лигавят с нашия труд!Разбират се и готово!
    Монопол няма,нали!?Дойде отпускарския месец и хоп 10% горивата нагоре!Отново няма монопол!
    Сега пак нещо се правят на луди!70% от фирмите от днес не купуват липа-ХААА
    1000 пчелари - 1000 технологии

  5. #165
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    73
    В България няма пазарна икономика .Някаква друга система формира цената на меда .Не реално е цената на едро да е същата като миналата година при положение, че 50 % от семействата са загинали и добива е по малко с 50% .В същото време цените на захарта, лекарствата , горивата и другите консумативи за пчеларството поскъпнаха значително. И как е възможно цената на дребно да поскъпне при положение, че цената на едро остава същата. Но за съжаление живеем в България, а в България всичко е възможно.

  6. #166
    Цената на дребно ще поскъпне когато има голямо вътрешно потребление. У нас 90 % от хората се сещат за меда когато ги хване грипа и покрай чая. Докато в Европа го ползват не само за чай или кафе но и в кулинарията.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #167
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    valeriboikov, числата с процентите по-горе от къде ги имаш ? Не мога да повярвам че има такава смъртност, и да има някъде тя не е в пчелини които могат да окажат съществена промяна на медодобива в страната. За добива пък хептен не вярвам, даже си мисля че тая година ще е повече от миналата, т.е. свръхпроизводство, разбира се никой няма да бърза да го каже.

  8. #168
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Изкупната цена на меда се определя от добивите за годината. Докато има балъци да се фалат колко са извадили, ще има и тарикати да ги цакат с ниски цени! По-хитрите, стари пчелари винаги държат някой тон в кеш и продават само 1/3 от наличното!
    А иначе, с право ви(ни) цакат с изкупната цена! При положение, че се отварят теми за добиви и всеки се хвали, че е малко над другия, нормално е да се предлагат ниски изкупни цени. Май и пчеларите са като рибарите и ловджиите.....
    Накратко, сами сме си виновни !!!!
    Аз лично, никога с никой не споделям добиви, но благодарение на пчелари с "велики" практики и знания съм винаги в час с добивите и сверявам практиката си!
    Айде желая ви, по-високи добиви на година....и по-малко приказване !!!!!!!

  9. #169
    Наблюдател
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    4
    Абе Йорданов ти в коя България живееш? Аз съм на 30 км. от Свищов и тук загубите са от 25% до 100% ,средно около 45% загуби.Пчелари със 30 годишен стаж имаха 60% смъртност на пчелните семейства.Ти какъв мед изкара в тая суша .Това е най- лошата година от 10 годишното ми пчеларстване.Средно по 7 кг мед от кошер.

  10. #170
    Цитат Първоначално публикувано от аз
    Изкупната цена на меда се определя от добивите за годината. Докато има балъци да се фалат колко са извадили, ще има и тарикати да ги цакат с ниски цени! По-хитрите, стари пчелари винаги държат някой тон в кеш и продават само 1/3 от наличното!
    А иначе, с право ви(ни) цакат с изкупната цена! При положение, че се отварят теми за добиви и всеки се хвали, че е малко над другия, нормално е да се предлагат ниски изкупни цени. Май и пчеларите са като рибарите и ловджиите.....
    Накратко, сами сме си виновни !!!!
    Аз лично, никога с никой не споделям добиви, но благодарение на пчелари с "велики" практики и знания съм винаги в час с добивите и сверявам практиката си!
    Айде желая ви, по-високи добиви на година....и по-малко приказване !!!!!!!
    Малко като рибарите са някои,познавам двама с по 8 кошера,които си купуват мед от пазара но иначе като ме видят само ми дават акъл,а тази година всичките им пчели бяха по дърветата на рояци и си заминаха.Не са важни само добивите,човек трябва да помисли колко труд и разходи са хвърлени докато се извърти този мед.Някои пенсионери из нашия край си продават меда на 4 лева и се радват че ще скрият в дюшека още малко пари,и докато има такива,цената ще е такава.
    ‎"..... и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...."

 

 
Страница 17 от 496 ПърваПърва ... 715161718192767117 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •