Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 236 от 496 ПърваПърва ... 136186226234235236237238246286336 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,351 до 2,360 от общо 4956
  1. #2351
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    :Къде ги тия кошери в Германия е 40 дена е обиколих надлъж и нашир каде ли не ходих и по села и планини и на Шварцвалд се качих и минах отатак в Швейцария е видях всичко на всичко 4 да точно 4 кошера и то боядисани лилаво в едно село в Бавария.Ако искате ми вярвайте кошери не видях.
    Цитат Първоначално публикувано от siko13 Виж публикацията
    Аз през 2014г. минах 600км. пеш през цяла Северна Испания и никъде не видях кошери.
    Знаете много добре, че пчелите са предимно в закътани места. Рядко са на открито. Миналата година ходих до Гърция и Сърбия. По пътя и аз не видях в БГ кошери. Ферма за щрауси видях, но не и пчелин. Интересното ми беше, че в Гърция в разстояние от 80 - 100 км. видях 10 - тина пчелина. И те бяха на такива места, които изобщо не подхождат за пчелин. И в България има пчелини на неподходящи места. Онзи ден видях един на една гара. Точно срещу входа и. Един пчелин има точно на главен път. Тези как да не ги видиш? Но да попитам - тези пчелини какъв мед вадят? Какво му е качеството, каква да му е цената? Предполагам, че може и да е по - висока от тази на която ще изкупят моя мед, произведен далеч от каквито и да е замърсители.

  2. #2352
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Знаете много добре, че пчелите са предимно в закътани места. Рядко са на открито. Миналата година ходих до Гърция и Сърбия. По пътя и аз не видях в БГ кошери. Ферма за щрауси видях, но не и пчелин. Интересното ми беше, че в Гърция в разстояние от 80 - 100 км. видях 10 - тина пчелина. И те бяха на такива места, които изобщо не подхождат за пчелин. И в България има пчелини на неподходящи места. Онзи ден видях един на една гара. Точно срещу входа и. Един пчелин има точно на главен път. Тези как да не ги видиш? Но да попитам - тези пчелини какъв мед вадят? Какво му е качеството, каква да му е цената? Предполагам, че може и да е по - висока от тази на която ще изкупят моя мед, произведен далеч от каквито и да е замърсители.
    Качеството на меда, труда, допълнителните разходи...ще ти ги оценят само клиентите на дребно!
    На едро...няма да ти дадат и 1 стотинка повече и изобщо не ги интересува:
    че нямаш масови култури около теб и меда ти реално е ливаден/горски/полифлорен...
    че не си третирал с отрови и антибиотици
    че меда ти е изваден от нови и чисти пити с основи от истински восък
    че няма захар
    че си в район с чист въздух
    че кошерите ти не са боядисани с емайл лак
    и т.н и т.н...

    Ако имаш мед който е с кофти качество - продаваш го на някой прекупвач. Хубавият си го държиш за себе си и за клиенти на дребно.
    Същото е и с восъка. Боклукът го даваш на 12-15лева на някоя фирма, а добрия си го пазиш и си правиш основи от него или го продаваш на колега. Трябва да съм луд, че да продам восък от пити, които се трошат в ръцете за 12 лева!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #2353
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Колеги,в коридорите на изложението в Плевен видях,диплянки с оферта/предполагам всеки,който го е посетил ги е видял/изкупуване на проблемен мед.Някой знае ли къде отива този "проблемен"мед?Дали в кюпа за износ,за вътрешния пазар или за подбудителни храни за пчелите?

  4. #2354
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Колеги,в коридорите на изложението в Плевен видях,диплянки с оферта/предполагам всеки,който го е посетил ги е видял/изкупуване на проблемен мед.Някой знае ли къде отива този "проблемен"мед?Дали в кюпа за износ,за вътрешния пазар или за подбудителни храни за пчелите?
    От това което съм чувал за последните две
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #2355
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от siko13 Виж публикацията
    Аз през 2014г. минах 600км. пеш през цяла Северна Испания и никъде не видях кошери.
    Пусни 2 снимки от Камино

  6. #2356
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    От това което съм чувал за последните две
    А мацката каза, че правят шампоани.....козметика.... П.П. Мацката на щанда. Имаха си щанд на втория етаж.

  7. #2357
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    да и за това също ...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #2358
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от siko13 Виж публикацията
    Аз през 2014г. минах 600км. пеш през цяла Северна Испания.
    Я разкажи някъде.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #2359
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Знаете много добре, че пчелите са предимно в закътани места. Рядко са на открито. Миналата година ходих до Гърция и Сърбия. По пътя и аз не видях в БГ кошери. Ферма за щрауси видях, но не и пчелин. Интересното ми беше, че в Гърция в разстояние от 80 - 100 км. видях 10 - тина пчелина. И те бяха на такива места, които изобщо не подхождат за пчелин. И в България има пчелини на неподходящи места. Онзи ден видях един на една гара. Точно срещу входа и. Един пчелин има точно на главен път. Тези как да не ги видиш? Но да попитам - тези пчелини какъв мед вадят? Какво му е качеството, каква да му е цената? Предполагам, че може и да е по - висока от тази на която ще изкупят моя мед, произведен далеч от каквито и да е замърсители.
    Да Слънчо но аз карах камион вътрешно в Германия минах и по аутобаните но 80% от пътя ми беше по междуградски и междуселски пътища,дори закарах и една лента за изхвърляне на тор в една кравеферма.Минах по такива тесни междуселски пътища но пък перфектни като асфалт и покрай много малки селца но много красиви и найстина кошери не видях.Много гори повечето от борове много природни паркове,много засята рапица но кошери няма дали ги прибират някаде незнам.

  10. #2360
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    Да Слънчо но аз карах камион вътрешно в Германия минах и по аутобаните но 80% от пътя ми беше по междуградски и междуселски пътища,дори закарах и една лента за изхвърляне на тор в една кравеферма.Минах по такива тесни междуселски пътища но пък перфектни като асфалт и покрай много малки селца но много красиви и найстина кошери не видях.Много гори повечето от борове много природни паркове,много засята рапица но кошери няма дали ги прибират някаде незнам.
    Предполагам, че хората ги поставят в такива места където да не пречат на останалите. Знаеш законите им там.

 

 
Страница 236 от 496 ПърваПърва ... 136186226234235236237238246286336 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •