Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 255 от 496 ПърваПърва ... 155205245253254255256257265305355 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,541 до 2,550 от общо 4956
  1. #2541
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Хайде сега. Ако да произвеждаш много повече храна отколкото можеш да изядеш е самоунищожение, какво да кажат в Африка и Азия.
    Произвеждаш повече, но няма къде да го продадеш, защото по заповед на господаря си наложил санкции на най- големия си пазар. Ако това не е самоунищожение, здраве му кажи.

  2. #2542
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Гответе се за протест.
    Нашите изкупвачи имат нови цени. Вече ми предложиха нова цена за рапица 3,50 при договока от миналата седмица 3,90лв. Бях решил като ми се обадят за проби да им кажа че за дега няма да продавам и ще изчакам по добра цена а те ме сюрпрезираха. Аз тази подигравка с труда ми няма да я преема. Само за информация ще ви кажа че както и миналата така и тази година рапицата в Румъния е вървяла малко над 5.00лв. а акацията над 10.00лв. за кг. Явно ние сме най големите глупаци.
    Ако наистина в Румъния са такива цените, какво ти пречи да натовариш буса с тенекии и да се врътнеш до Румъния. Разстоянието е малко, разходите по транспорт - ниски. Ако наистина е такава информацията, и е вярна, аз ще го направя този номер без да ми мигне окото.

  3. #2543
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Не си прав,колега, за подобен род писма.Практика е на запад да действат и работят по този начин.Това са така наречените "писма-намерения" - "Letters of intent" , в които са посочени количества и срокове за доставки,но в повечето няма цена на единица продукция.Практиката на такива изкупвачи и фирми-износители е да сключват договори за доставка непосредствено преди сезона,тъй като не са наясно с бъдещата реколта,както и с бъдещите цени. Подобен род "писма-намерения"са с обвързващ характер и на запад се считат за сериозна стъпка за бъдещи търговски взаимоотношения.
    С две думи казано- имайки такива писма наш прекупвач или западна фирма,може да се счита за доста голяма вероятността за бъдещи търговски намерения и отношения!
    Като не ми знаят координатите, и съм някакъв нищожен......безпаричен..... Ще ли да ме търсят...... Че си имат хубав мед украинците-имат си, ама познайте на къде е заминал..... А тия писма (ако са верни) познайте какво предлагат.....

  4. #2544
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Цени
    Мехедитиан подчерта, че в района на Дробета един килограм мед от рапица се продава на едно на цена 6.52 лв/кг, а акацията 8.69 лв/кг.
    Цената на дребно на рапицата е 8.69 лв/кг, а на акацията 10.86 лв/кг
    Цената на меда от акация е по-ниска спрямо миналата година, когато цената е била 15.21 лв/кг

    Район Лелеорман: Мед от рапица - 15.21 лв/кг, мед от акация 17.39 лв/кг
    Цена на дребно за рапица от 13.03 лв/кг до 15.21 лв/кг
    Цена на дрено за акация от 15.21 лв/кг до 17.39 лв/кг
    Цена на едро за рапица 6.52лв/кг до 8.69лв/кг
    Цена на едро за акация 8.69лв/кг до 10.87лв/кг

    Район Бузъу: Рапица 10.87 лв/кг, акация 17,39 лв/кг
    Цените които предлагат на едро са много ниски и пазара на дребно е повече от пазара на едро. На едро предлагат за акация 6.08лв/кг. за рапица 4.35лв/кг
    Докато на дребно акацията се предлага за 17.39 лв за буркан, а рапицата 10.87 лв за буркан.

    Източник: http://agrointel.ro/34505/pret-miere...ere-de-salcam/
    Мога да ти помогна с транспорт от Раднево до Румъния.
    Редовно пътуват празни камиони в тази посока.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #2545
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Ето какво получавам почти всяка седмица:

    Уважаеми колеги,

    Приложено изпращам информация за актуални обществени поръчки. За допълнителна информация, моля погледнете приложените документи. Успешен ден!

    Това са оферти от шест общини, който са изпратени на всички предприятия произвеждащи мебели.

  6. #2546
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Преди няколко месеца Матеев беше качил обществена поръчка за пчелен мед на, която се бяха явили само фирми прекупвачи. Защо тази обществена поръчка не беше изпратена на пчеларите производители? Има вътрешен пазар в който са се настанили прекупвачи а не производители. Време е ние да си заемем полагащото ни се място. Защо децата ни ядът подобие на мед в училищата и детските гградин? Защо лидерите не натиснат държавата, всеки продукт, който трябва да се закупи, да е от регистриран производител? Нека ние се борим между нас си, а не прекупвачите да се борят между тях а ние дори да не знаем за тези поръчки.

  7. #2547
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако наистина в Румъния са такива цените, какво ти пречи да натовариш буса с тенекии и да се врътнеш до Румъния. Разстоянието е малко, разходите по транспорт - ниски. Ако наистина е такава информацията, и е вярна, аз ще го направя този номер без да ми мигне окото.
    Това беше първопричината да потърся тази информация, но и от протеста не се отказвам защото се чувствам лично обиден.

  8. #2548
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    Произвеждаш повече, но няма къде да го продадеш, защото по заповед на господаря си наложил санкции на най- големия си пазар. Ако това не е самоунищожение, здраве му кажи.
    Не ми се иска да спамя темата, но не си прав. Първо Русия изобщо не е най-големия пазар. Потърси цифри ако не ми вярваш. Второ тая игра с фермерите в Европа сме я виждали много пъти и то доста преди санкциите. Трето Европа даде стотици милярди на Гърция за да си спасят банките, дават стотици милярди на година за скрити субсидии в петролната и ядрена енергетика, дават милиони да се копаят дупки за язовци, какъв е проблема да изкупят излишната земеделска продукция и да я пратят в третия свят. В западна европа фермерите ги дундуркат като малки дечица. Проблема е, че на бате Бойко изобщо не му пука за интересите на 95% от фермерите в България, това е проблема.

    А с тези мижави санкцийки срещу Русия, САЩ и Великобритания и ЕС направо се изплюха върху флаговете си - виж Бъдапещенският меморандум.

  9. #2549
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Не ми се иска да спамя темата, но не си прав. Първо Русия изобщо не е най-големия пазар. Потърси цифри ако не ми вярваш. Второ тая игра с фермерите в Европа сме я виждали много пъти и то доста преди санкциите. Трето Европа даде стотици милярди на Гърция за да си спасят банките, дават стотици милярди на година за скрити субсидии в петролната и ядрена енергетика, дават милиони да се копаят дупки за язовци, какъв е проблема да изкупят излишната земеделска продукция и да я пратят в третия свят. В западна европа фермерите ги дундуркат като малки дечица. Проблема е, че на бате Бойко изобщо не му пука за интересите на 95% от фермерите в България, това е проблема.

    А с тези мижави санкцийки срещу Русия, САЩ и Великобритания и ЕС направо се изплюха върху флаговете си - виж Бъдапещенският меморандум.
    бати Бойко викаш,че ни е виновен

  10. #2550
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Алтернативата да си изнесем меда за Румъния никак не звучи лошо,стига цените там да отговарят на написаното.Ако някой успее да осъществи сделка там нека да пише във форума, за да можем да се организираме и да започнем да си изнасяме продукцията в тази посока.

 

 
Страница 255 от 496 ПърваПърва ... 155205245253254255256257265305355 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •