Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 245 от 800 ПърваПърва ... 145195235243244245246247255295345745 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,441 до 2,450 от общо 7995
  1. #2441
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Така и сега като изприказва толкова приказки меда на българина с по - малко инверт ли стана и госпожата дали си е сменила мнението? Сигурно тихо се е зарадвала в очакване на новата утопична кооперация която ще вкара ред в българските пчеларски редици като им каже, че тези дребни тарикатлъци вредят на всички. За едни дребни стотинки други губят милиони./случката с восъка за ишлимето при Матеев/
    Аз с всеки изминат ден, все повече се ужасявам от състоянието на пчеларството в България. Госпожата може да се окаже и права! Аз имам едно малко прекъсване в пчеларстването и сега се завръщам наново и се ужасявам от действителността! Ми то навсякъде се говори само за инверт. В питките в хранилките и то хранилки по 5-6 литра. Гледах и лекцията на някой си в Плевен на последното изложение. Ми то там само за инверт и големи хранилки се говори. Това ли е съвременното пчеларство, това ли е бъдещето? Ми да ви таковам в пчеларите!
    Права си е жената, прави са и германците да казват, че меда на България е нискокачествен. Каквото сте си послали, на това ще спите. Сърдете се на себе си!
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 20.02.2017 в 20:22.

  2. #2442
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Темата е ЦЕНА НА МЕДА ! За майките отворете нова тема.

  3. #2443
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Виж пич,
    Това обръщение нещо не ми се струва коректно.

  4. #2444
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Antonov Виж публикацията
    Нямах това предвид,но няма значение.Разбираш това,което ти изнася.Въпроса ми е:Как ще ми докажеш,че твоите ''елитни майки''ще работят при мен така,както са работили при теб една година,докато ги наречеш ЕЛИТНИ?
    Обясни ми като на прост и некомпетентен.
    За мене зададения от тебе въпрос е обиден и провокативен. Предполагам се досещаш защо - човек като мене няма как да стигне до такова високо ниво, ако лъжеше и шмекеруваше на дребно така, както го правят някои тарикати-пчелари. Просто сбърка човека, в когото да се съмняваш. Аз пък веднага ще ти кажа - ти как ще докажеш, че като ти дам майката, няма да я подмениш, и после да предявиш претенции да ти върна парите.

    Има и още нещо - само човек, който прави мошенгии, се съмнява и в другите хора, че правят същото. Да, ама ще ти кажа, че има честни и почтенни хора, на които дори и за миг не им е хрумвало, че могат да направят нещо подобно. И не им хрумва, защото никога не са го правили. Затова и твоят въпрос ме остави с провиснала джука - как въобще е възможно да си го помислиш това?

  5. #2445
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това обръщение нещо не ми се струва коректно.
    Виноват модераторе, ще го променя!

  6. #2446
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Уважаеми господине, аз с всеки изминат ден, все повече се ужасявам от състоянието на пчеларството в България. Госпожата може да се окаже и права! Аз имам едно малко прекъсване в пчеларстването и сега се завръщам наново и се ужасявам от действителността! Ми то навсякъде се говори само за инверт. В питките в хранилките и то хранилки по 5-6 литра. Гледах и лекцията на някой си в Плевен на последното изложение. Ми то там само за инверт и големи хранилки се говори. Това ли е съвременното пчеларство, това ли е бъдещето? Ми да ви таковам в пчеларите!
    Права си е жената, прави са и германците да казват, че меда на България е нискокачествен. Каквото сте си послали, на това ще спите. Сърдете се на себе си!
    Не толкова обръщението е важно, важно е да владееш технологията на отглеждане на пчели!
    Преди време бях дал пример с добива на мляко, който е пряко зависим от т.н. зоб (храната). Няма как да храниш с груб фураж добитъка и да очакваш чудеса. Както при добитъка, така и при пчелите, а при всички живи същества, е важна храната. При пчелите е много важно да се прецени момента, в който им се предлага и каква да е тя.
    Що за пчелари сте, след като си мислите, че от шепа пчели може да се очаква добив? За да имаш силни семейства, от които да очакваш евентуален добив, е нужна необходимата храна в точното време. Това което обяснявам и би следвало всеки пчелар да знае, не е свързано с манипулиране на готовия продукт, било то по време на паша или след това - в склада с готова продукция. Вероятно има такива, които го правят целенасочено, но има и такива, които го правят от незнание. Хайде стига толкова с лекцията, кой разбрал - разбрал, който не е - за негова сметка. В заключение, за кой ли път ще споделя една мисъл на български борец - печелил призови места на европейски и олимпийски първенства : "Ранъта, прай борбъта!"

  7. #2447
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Този лаф е на Осман Дуралиев - един от най-великите български борци за всички времена, негова е и култовата фраза: "Партията рани - ний борим."

  8. #2448
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Този лаф е на Осман Дуралиев - един от най-великите български борци за всички времена, негова е и култовата фраза: "Партията рани - ний борим."
    И това съм го казвал преди , сега умишлено го пропуснах!

    А Различен и среден пръст да ми тури, все тая!

  9. #2449
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Уважаеми господине, аз с всеки изминат ден, все повече се ужасявам от състоянието на пчеларството в България. Госпожата може да се окаже и права! Аз имам едно малко прекъсване в пчеларстването и сега се завръщам наново и се ужасявам от действителността! Ми то навсякъде се говори само за инверт. В питките в хранилките и то хранилки по 5-6 литра. Гледах и лекцията на някой си в Плевен на последното изложение. Ми то там само за инверт и големи хранилки се говори. Това ли е съвременното пчеларство, това ли е бъдещето? Ми да ви таковам в пчеларите!
    Права си е жената, прави са и германците да казват, че меда на България е нискокачествен. Каквото сте си послали, на това ще спите. Сърдете се на себе си!
    Една сутрин преди две и половина години, нямайки си друга работа с Матеев, m_pcelari и други колеги измислихме по метода на мозъчната атака цяла автоматизирана система за пълнене на хранилките със сироп. Ако се приложи, няма нужда въобще пчелите да ходят на паша. Ползвайте идеята със здраве и мярка!
    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=232&page=20
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #2450
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ето ти примера. Партидата мед заминава за Германия и в нея един е успял да вкара 5-10 тона мед с инверт. Германеца го хваща и връщат цялата партида - с твоя, моя и ред други колеги. Да. Обаче онзи с инверта ни е отрязал зелките. За Германеца всички ли сме виновни или само един. Хайде иди и му кажи, че ти си РАЗЛИЧЕН.
    Този един дето е успял да вкара 5-10 тона инверт не е пчелар. Той има лаборатория, лаборант, бидони 200 литрови ....и т.н. Заради него е жълтия картон. То май картона е вече червен.

 

 
Страница 245 от 800 ПърваПърва ... 145195235243244245246247255295345745 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 14 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •