Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 357 от 496 ПърваПърва ... 257307347355356357358359367407457 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,561 до 3,570 от общо 4956
  1. #3561
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от 7131 Виж публикацията
    В момента има някаква псевдо политика за подкрепа на производство но няма политика за реализация на продукцията.
    Ааа, ето къде било заровено кучето. Ами разбира се, държавата е виновна, кой друг. Да питам тогава : държавата ще може ли да изнесе мед, който е меко казано -фалшив.
    пп. знам, че всички тук произвеждаме качествен мед.

  2. #3562
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Когато писах за ползите от кооперирането, някои тук се изсмяха. Но според мен там е заровен ключа на успеха. Ако пчеларите не го осъзнаят винаги ще си останат на ниво манифактура и дребен семеен бизнес.
    Полза от кооперирането ще има само ако маржа за износ е достатъчно голям, така че кооперираните да реализират по-голям доход спрямо това да продадат на кой да е търговец. Кооперацията никога няма да е толкова оперативна и ефективна колкото търговците. Като гледам, търговците в момента нещо не са се засилили един през друг да изкупуват и да изнасят, защо ли? Дори при нулев марж на печалба те пак са заинтересовани да търгуват, най-малкото за да задържат на работа персонала си и да не се разтури създадената организация и клиентска база. Явно момента не е благоприятен дори за това. В такъв момент в една кооперация членовете ще се изпокарат помежду си, ще си обвинят ръководството и ще откажат да финансират оцеляването на предприятието. Търговеца просто ще затегне колана, защото няма да има на кого да се кара, и ще продължи да търси начин за оцеляване.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #3563
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от 7131 Виж публикацията
    Кооперирането не може да се изгради на ниските етажи в обществото,нямаме ефективна законодателна,изпълнителн и съдебна власт.Кооперирането може да бъде изградено единствено под формата на ЦКС,както беше до 1989г.,но това няма да се стане защото западните ни другари няма да ни позволят.На тях им трябват потребители а не производители създаващи продукти с принадена стойност.
    Моето виждане е, че трябва да се действа по места. За ЦКС забрави! Не сме във времето на плановата икономика, иска се бърза реакция и гъвкавост.
    Я да попитам нещо. Виждам че постепенно се възражда веригата магазини "Наркооп". Опита ли се поне един пчелар да им предложи своята марка мед? Или чрез тях пчеларско дружество да закупи "на едро" захар?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #3564
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от npachovski Виж публикацията
    Без да ми се сърдите просто искам да попитам нещо. Води ли се кампания за отказването на новите пчелари който сега започват или се занимават с това от няколко години. . Интересно ми е за мен си само аз ли си го мисля или има и други като мен.
    Понеже, аз често питам и е кофти, като никой не отговаря, ще уважа въпроса ти. Никой не води такава кампания, защото тя би била неуспешна. Парите по програмите са по-силни и от тока. Устрема е неудържим.
    Пример: Колега пише,че печели по 400лв. от кошер , това нима е кампания против сега започващите.
    пп.Грешни са ти изводите. И на мен не ми се спори.

  5. #3565
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Н.Пачовски пчеларството е любов към пчелите,не провеждаме кампания срещу новите колеги и не ви упрекваме за ниските цени опитваме се да ви предпазиме от сериозни финансови грешки,инвестирайте толкова колкото може да загубите без да е фатално икономически за вас.Относно поста на Атанасов,стига да ни вменявате вината че Българският мед е с ниско качество или пък е фалшив.В Гърция, Китай, САЩ, Германия и всички останали големи производители да не смяташ че разчитат само от естествения принос на нектар.В тубата има предостатъчно клипове как добиват мед.Нашият мед е по-добър защото българският пчелар няма тези средства да инвестира в инвертиран сироп или захар.Всичко е следствие на протектор ционализъм.

  6. #3566
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от 7131 Виж публикацията
    Н.Пачовски пчеларството е любов към пчелите,не провеждаме кампания срещу новите колеги и не ви упрекваме за ниските цени опитваме се да ви предпазиме от сериозни финансови грешки,инвестирайте толкова колкото може да загубите без да е фатално икономически за вас.Относно поста на Атанасов,стига да ни вменявате вината че Българският мед е с ниско качество или пък е фалшив.В Гърция, Китай, САЩ, Германия и всички останали големи производители да не смяташ че разчитат само от естествения принос на нектар.В тубата има предостатъчно клипове как добиват мед.Нашият мед е по-добър защото българският пчелар няма тези средства да инвестира в инвертиран сироп или захар.Всичко е следствие на протектор ционализъм.
    Тъкмо да забия зеленият палец и оп -греда. Колега, нищо не вменявам, фактите са на лице. Меда в БГ стои неизкупен. Цитирал съм Гургулова и Желязкова за по-нагледно , а и уважавани хора са. Баси, пак световният империализъм ни ба мамата.

  7. #3567
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2016
    Мнения
    24
    Тези, които изнасят меда за Германия или друга страна, не знаят ли там какви са изискванията за качество?
    Нали все пак вземат проби от призводителите. Ако

  8. #3568
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от 7131 Виж публикацията
    но това няма да се стане защото западните ни другари няма да ни позволят.На тях им трябват потребители а не производители създаващи продукти с принадена стойност.
    Право в десятката!

  9. #3569
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2016
    Мнения
    24
    Ако има съвест, и при едните и другите (производители и прекупвачи) нямаше да има проблеми. Защото инверта може да играе при всеки по веригата.

  10. #3570
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    А кажете, на какви изисквания трябва да отговаря един западен земеделски производител пчелар и какви са изискванията за стоката му за да може да я продава в търговската мрежа? Защо да не може някои от нашите производители които отговарят на наредба 26 да не могат да си изнесат меда и да го предложат в някоя търговска верга? Ако се набавят всички необходими документи не би трябвало да има проблем.

 

 
Страница 357 от 496 ПърваПърва ... 257307347355356357358359367407457 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •