Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 496 ПърваПърва ... 78910111959109 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 4956
  1. #81
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,

    цена

    Да си коментира зазимяването на пчелите, колко е полезен меда и как опрашват пчелите земеделските култури за да има живот на земята! Кире ,ти за изкупната цена на меда си ще я чуеш и договориш с търговеца, той реално и ще ти я плати, а не пчеларският съюз! Досега не съм срещал в пресата шефове на браншовите зърнопроизводителите да коментират например цената на слънчогледа и да се "пришпорват" другите зъртопроизводители да продават, че би била падала! Всеки си има глава и да мисли- ами ако цената на меда се повиши -тогава пък сигурно ще започне да хвали родолюбивите медозаготвители, които помагат на бедните пчелари? Но, може би и на журналистите им са все пари в главата, та затова все за пари пишат?

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Този идиот с това си изказване съсипа труда на много хора. Но нещата започнаха да се нареждат. Кой е г-н михайлов (умишлено го пиша с малка буква, голямата просто не му подхожда), че да прави такива изказвания. Председател на пчеларски съюз уж на пчеларите производители би трябвало да лобира за повишаване на изкупните цени на продукцията и да търси начини да защити интересите на пчеларя, а не на търговеца. Въпросния господин, обаче лобира точно за търговеца. Защо ли?Ако се върнем година назад във времето, когато излезе проектонаредбата за директните продажби и когато направихме писмо до МЗХ господина умишлено го задържа за да изтече 10 дневния срок преди обнародването му и чак тогава и то под огромен натиск го изпрати и то само до МЗХ, но не и до останалите институции и медиите каквото беше решението на УС на съюза(решил, че не е целесъобразно). Тази наредба в този си вид създаде изкуствен монопол на шепа търговци, и създаде условие за срив в изкупните цени на меда. Като се добави и факта, че кризата удари и един от най-големите пазари на български мед Гръцкия, нещата си дойдоха на мястото. Родните тарикати доволно потриват ръчички и няма да се учудя ако скоро смъкнат още повече изкупната цена.
    Като проследявам събитията и като имам предвид, че въпросния господин е част от "Нектаркооп" и че самия той има тридесетина семейства и него пазара на едро го интересува повече като търговец, в действията му има резон. Той лобира за собствените си интереси, а не за обществените, каквато би трябвало да бъде задачата на един председател.
    Не е за пренебрегване и факта, че михайлов бе троянския кон в СБП. Той не е от хората, чиято рожба е тази организация. Той се включи не знам как на един по късен етап и веднага се зае със съсипването и. Още при учредяването опорочи нещата, като беше довел със себе си достатъчно верни кучета, че да му се гарантира избирането за председател.В един момент обаче се оказа, че хората пожелали да станат учредители се оказаха повече от колкото той беше предвидил и веднага се предприеха мерки ненужните да бъдат отстранени - да не бъдат допуснати до събранието. По същия начин се постъпи и на общото събрание. В последния момент се приеха една камара нови членове (послушници или даже платени), които да гарантират избора му за председател и когато дори и това се оказа недостатъчно се включи и протежето му Челебиева, която фалшифицира резултатите от вота и заедно с няколко от верните кучета не позволиха да се повтори гласуването за да се отчете истинския резултат. Тези протежета дори имаха наглостта да ни кажат право в очите, че тук има засегнати сериозни интереси и няма смисъл да се напъваме. Чии са тези интереси вече добре разбрахме. Какви са задачите които са поставили на михайлов неговите покровители. Основно да не се нарушава статуквото. Търговците да си ни въртят на пръста както си искат, Ганчо и компания да си въртят програмите. Когато Ганчо се появи някъде михайлов се скрива в миша дупка. Когато трябваше да се внесат предложенията на съюза В МЗХ относно три годишната програма, които бяха в ущърб на Ганчо михайлов ги скри в бюрото си и отиде да чете уж лекции някъде, на един беше казал, че е в Сърбия, на други в Трявна, на трети в Берковица, а в същност се оказа не беше напускал София.
    Та така относно личността на михайлов, който ще остане в историята, като човека съсисипал едно добро начинание на пловдивските пчелари, които замразиха членството си в съюза до оставката на михайлов. Същото сториха и по-голямата част от основателите на съюза, които обявиха михайлов и за персона нон грата на техните мероприятия и дори се отказаха от проектите по мярка А на програмата, защото михайлов е искал комисионни.
    ПП Дори и председателя на съюза на преработвателите вчера в интервю за Дарик заяви че и дума не може да става за поевтиняване на крайната цена на меда, заради повишените разходи за производството му, каквото и да означава това.

  3. #83
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    Колеги букета е на цена 3`80 с данъка идва на 3`55 захарта е 2`20---Е Аз излиза че работя за прекупвачите--не мерси--намалявам бройката и си вадя мед за мен си

  4. #84
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Спорд мен колеги г-н Михаилов с това си изказване за цената на меда публично трябва да си подаде оставката като председател БПС ,та какво е това всичко поскъва ,а цената на меда пада ,ако иска Михаилов да си подарява неговия мед,проблема си е негов ,а вие колеги не си продавайте меда на едро по–малко от 5–6лв.,ние трябва да си държим цената ,търговците щът не щът като няма на къде ще плащат,та ние да не сме за подигравка.

  5. #85
    Наблюдател
    Регистриран
    12.08.2011
    Мнения
    7
    А как ще се отрази аварията в АЕЦ Фукушима 1.
    Преди април 2011г, китайците пишеха на етикетите на произведените от тях стоки "Произведено в Япония" а сега "Произведено далече от Япония"

  6. #86
    Наблюдател
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    15
    Всички видове сдружения, съюзи и т.н работят против редовите им членове\по принцип\ и това го знаят много добре висшестоящите. Принципът е прост: щом има сдружение, то трябва да излъчи представител, а представителят е човек- тоест подлежи на агитация, обработка, корумпиране и т.н. Заключение:тия съюзи\особено в сегашната груба действителност\ са само за ПАРЛАМА, та някои законно да си напълнят гушките.

  7. #87
    Наблюдател
    Регистриран
    17.07.2011
    Мнения
    15
    Бихте ли ми казали на каква цена ще продавате меда?
    Цени от порядъка 4.00лв букет (Фирма 1 ), и 4.40лв ( фирма 2) не ми харесват? Съгласен съм да вземат проби за антибиотик ( не третирам).
    Ще се радвам на Вашата помощ?

  8. #88
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Пробите не са само за антибиотици. Всъщност даже не цената е проблем, а ...липсата и.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  9. #89
    gojyto_
    Guest
    И да са ти перфектни пробите цената е пак същата.И да е чиста монофлора цената пак е същата с изключение на акацията и липата(но и за тях дават някакви стотинки горница).Всичко е подигравка.

  10. #90
    Колега purkinie в кой район е тази цена 4.40?

 

 
Страница 9 от 496 ПърваПърва ... 78910111959109 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •