Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 435 от 496 ПърваПърва ... 335385425433434435436437445485 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,341 до 4,350 от общо 4956
  1. #4341
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ЕЕх, го`син модератор, нали не си мислиш, че като се каже една гола цена, това ще е меродавно. Покрай цената си има и други съпътстващи подробности, за които по един или друг начин трябва да се премълчи за дадено условие, което от своя страна формира цената.
    Абсолютно нищо не си мисля. А така наречените от теб условия са дребни тарикатлъци.

  2. #4342
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Абсолютно нищо не си мисля. А така наречените от теб условия са дребни тарикатлъци.
    Вероятно си прав - дребни тарикатлъци, но не на всичко се дава гласност, поради ред причини, за които можем само да гадаем. Дори и да ги знаем, в общия случай са недоказуеми, следва обвинение в недоказуема информация, обиди от рода на този казал, онзи рекъл - Захари нам кой си и брат му Инверт и т.н. С две думи кауза пердута, но ти си знаеш.

  3. #4343
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Вероятно си прав - дребни тарикатлъци, но не на всичко се дава гласност, поради ред причини, за които можем само да гадаем.
    Да. То нищо не се знае, че трябва и да гадаем. Всичко е ясно, но както по преди писах в един пост накрая - всеки гледа …….си. Мисли, че като направи някоя мушингийка и вече е хванал Богу за …..ръката.

  4. #4344
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Да. То нищо не се знае, че трябва и да гадаем. Всичко е ясно, но както по преди писах в един пост накрая - всеки гледа …….си. Мисли, че като направи някоя мушингийка и вече е хванал Богу за …..ръката.
    Е, добре де - провокираш ме. Трябва ли аз да се изтъпаня и да река нещо за офертата на питите с мед на `нам коя си фирма, при условие, че има и други, взели си беля с тая оферта. В един момент - хоп, тоя не е надежден. Това е един невзрачен пример. Миналата година, водихме дълъг диалог и то с факти, с друга фирма, доста активна тук и ... те естествено отричаха, но като не можем да докажем истината - кел файда. Ей за това, всеки си трае и спасява собствената си гърбина. Май много се разприказвах.

    ПП Гледам и един субект, следи темата от близо, вероятно да ме "хакне" изневиделица с неговите "бизнес" познания.

  5. #4345

  6. #4346
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Една гривня е 6ст. т.е. акацията им е 3.60,а рапицата около2лв.Бъркам ли нещо или това е действителноста?

  7. #4347
    Вчера говорих с представители на Апимел и Оберон. И двете фирми изкупуват акация на 7 лв/кг. Апимел изкупува букет на 4,30 лв/кг, а Оберон на 4,20 лв/кг.

  8. #4348
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    Вчера говорих с представители на Апимел и Оберон. И двете фирми изкупуват акация на 7 лв/кг. Апимел изкупува букет на 4,30 лв/кг, а Оберон на 4,20 лв/кг.
    апимел не е много ясно кой точно сезон ще дойдат да ти вдигнат меда на тази цена, а пък с оберон е добре предварително ясно и точно да се уговориш в кой точно регион се намираш, че за 50 км цената пада с поне 20 ст. на кг и после се почва едно мрънкане... Но все пак ти благодаря за споделената информация!

    п.п. Имената на „фирмите“ умишлено са с малка буква....

  9. #4349
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Чух за предлагана цена от 4.20 и от Рамкомерс.
    Keep Walking...

  10. #4350
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    А има ли проби и/или сделки или само цена?
    Само за цена съм чул аз до сега.
    Предпочитам да пия от извора.

 

 
Страница 435 от 496 ПърваПърва ... 335385425433434435436437445485 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •