Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 422 от 496 ПърваПърва ... 322372412420421422423424432472 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,211 до 4,220 от общо 4956
  1. #4211
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    По закон ако не е в медосбора може да налива.

  2. #4212
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    По закон ако не е в медосбора може да налива.
    Не Дака. и тогава не може.

  3. #4213
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Не Дака. и тогава не може.
    Може или неможе да налива - незнам, знам обаче, че може да си взима цена за меда с 50% над моята. Както се казва "Кучетата си лаят, а кервана си върви". Само да не се окаже, че е пресъхнал оазиса. Тогава какъв рев ще настане... мале-мале.

  4. #4214
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Сега разглеждах цените на пчелния мед на буркан.Тя много паднала или меда е някакво менте.
    https://istatic.bazar.bg/photosbazar...c6dbad4961.jpg
    Според мен мед от домат да върви толкова евтино има нещо гнило в Дания.

  5. #4215
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Може или неможе да налива - незнам, знам обаче, че може да си взима цена за меда с 50% над моята. Както се казва "Кучетата си лаят, а кервана си върви". Само да не се окаже, че е пресъхнал оазиса. Тогава какъв рев ще настане... мале-мале.
    Е чак пък 50 не е.

  6. #4216
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Сега разглеждах цените на пчелния мед на буркан.Тя много паднала или меда е някакво менте.
    Според теб, на що се дължи това? Колко е доходно да прекараш евтиния украински мед като био. Нали за това изкупиха приоритетно биото, натъпкаха складовете и ... Напоследък са спрели да купуват и био. Интересни схеми стават, ЕЙ. То не съм и очаквал да стане друго. Всички ще страдаме от тая лакомия. Ако ли пък решат да преразгледат сертификатите, е тогава ще стане още по-интересно.

  7. #4217
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Е чак пък 50 не е.
    Фирма изкупи по 4,20 конвенционален букет, а 6,30 за био букет. Информацията ми е точна!
    И най-смешното тук е, че цената е такава защото бил био. Био, ама по някакви странни критерии с български привкус.

  8. #4218
    Наблюдател
    Регистриран
    31.08.2013
    Мнения
    6
    Здравейте,някой да е продавал мед през този месец??!?Вече няколко прекупвача дори не си вдигат телефоните?!?!?А има и такива , които като вземат проба си "измислят" причини да свалят цената!!!!..Закучи се работата..

  9. #4219
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от matudja Виж публикацията
    Здравейте,някой да е продавал мед през този месец??!?Вече няколко прекупвача дори не си вдигат телефоните?!?!?А има и такива , които като вземат проба си "измислят" причини да свалят цената!!!!..Закучи се работата..
    Добре зададен въпрос, но нека ти отговорят сертифицираните, дето само дебнат от кюшето и сеир гледат. Ако е за де минимис веднага ще ти кажат.Аз съм писал по въпроса ти.

  10. #4220
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Добре зададен въпрос, но нека ти отговорят сертифицираните, дето само дебнат от кюшето и сеир гледат. Ако е за де минимис веднага ще ти кажат.Аз съм писал по въпроса ти.


    Калински, цена има ,но мед БИО няма.Цените на меда растат,а след днешните проверки ще се дигнат и още.Не само ще има по пчелините, а и по пазарите.

 

 
Страница 422 от 496 ПърваПърва ... 322372412420421422423424432472 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •