Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 496 ПърваПърва ... 1018192021223070120 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 4956
  1. #191
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Колега Angel_A,абсолютно съм съгласен с теб!Успех и на теб!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  2. #192
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ангеле, има хора които не ги интересува каква е цената в големите магазини, но купуват само от там и е много трудно да ги накараш да купят директно от производител. Спецовете по маркетинг ги разбират тия работи, а и ти си го казал в коментара си. Казваш че разбираш от икономика, ама да ти дам един акъл, ако позволиш - НИКОГА не връщай човек който ти е дошъл на крака за твоя стока ! Втори път може и да не се появи. Ако трябва дай му на половин цена, като му хареса качеството /не се съмнявам/ рано или късно се връща пак при теб, без да го интересува цената. И обикновено води друг със себе си. Това съм го научил от турци и при мен действа безотказно. Ма те турците и друго правят - ако няма стоката го праща при приятел, а не в търговските вериги.

    Пламен Ганев, разбирам те отлично за какво говориш. Преди малко в раздела за статиите пуснах нещо за Беларус. Не се съмнявам че ще го прочетеш, но едно изречение в резюме: Територия два пъти колкото БГ, половината гори и блата, население два пъти колкото БГ, няма безработица и свръхбогати, има ГОСТ !!!, до края на годината 5 млрд Е агроизнос . А да, нямало демокрация, казват. Ти си интелигентен човек, познай още две три години и дали ще има български търговец, който да се съзтезава с държавната машина на Беларус ? Друг детайл - Беларус на Лукашенко е в митнически съюз с Русия на Путин /там пък нашето място отдавна е заето отТурция/ а всички сме гледали филма "Москва не вярва на сълзи", още много пъти ще го гледаме. Има ли някой който не е разбрал защо Луканов/Филип Димитров смачка ТКЗС и практически ликвидира АПК на страната ?? Щото сега щяхме да правим по 10 млрд Е агроизнос. Разбира се и сега правим няколко млрд само че те отиват в джобовете на няколкостотин семейства, другите лапат боклуците и отровите на света и чакаме на ДДС и акциза за да вкараме 5-6 млрд Е в бюджета.

    Така че си оставаме на ниво тенекии и бусове - какъв напредък само - преди един век Бай Ганьо е тичал с мускалите след влака в Будапеща !!
    Между другото не знам дали и това няма да секне в скоро време. В момента в Европа се води битка за зехтина /ще спечелят големите/, може след това да подхванат и меда, ам чи тъй де - нал дадоха субсидии, порадвахме се, трябва да си ги вземат обратно.

    Извинявам се ако съм развалил настроението на някого.

  3. #193
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    До колегата jordanov,
    Колега, благодаря за съвета. В момента точно с това се занимавам като професия Икономика и Маркетинг (Мениджър съм на една фирма). По принцип много рядко връщам клиент (аз също съм очарован от начините на предлагане на стоките в Турция - като търговци са невероятни. Доста често пътувам служебно до там.), но понякога (много рядко) и аз съм човек и направо изпушвам когато някой потенциален клиент почне да ми разправя, че видиш ли ние сме ненаяли се печалбари и едва ли не трябва само да монтираме по едно кранче на кошерите си и да точим меда на кой колкото си поиска (ако може за без пари). Предполагам, че колкото и да си спокоен (поне аз се имам за такъв) като ти кажат подобно нещо и ти ще реагираш по подобен начин. Нямам нищо против, а и доста често съм го правил да подарявам по някой друг буркан с мед за да го опитат хората за да усетят разликата между истинският мед и този който купуват от магазина, както разликата в аромата на различните видове мед, но когато дойде някой който да ти се подиграва с труда (тои си почива почивката кеф му на море кеф му на планина, а ти в най-голямата жега отиваш на пчелина да вадиш мед и да те жилят пчелите) ....... просто нямам думи. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  4. #194
    Пичове, напуснете държавата бе, изместете пчелините в Германия.Там ще получавате достойна цена за труда си.Толкоз ли , не можете да разберете че стандарта на живот докато е такъв, такава ще е цената и на мед, захар, хляб, бензин и прочее.Мислите ли,че има пчелар дето да не иска възможно най голямата цена????Ако може и на 20 евро намерете пазар за килограм,най искрено ще се радвам за вас.Но няма как да стане, защото живеете в България, ако сте искали промяна да сте мислили когато трябваше да се гласува.А вместо това ловяхте рояци, брахте гъби, риба ловихте и кво ли не още.Ми от кой се оплаквате???/От политиците дето избрахте ли????Защо го избрахте тогава????/България е на ръба на много сериозна криза, до зимата ще сме на дереджето, на което бяхме при Виденов.Хора се самоубиват за жълти стотинки, лихвари взимат апартаменти и къщи за няколко хиляди, никой не го интересува какво става тук, а тук е анархия.Това отдавна не е държава, това е всичко друго но не и държава.Пак казвам, хората нямат пари за хляб, вие искате супер оптимистични цени за продукцията си.Радвайте се, ако не започнем в най скоро време да работим на бартер, вместо в кеш.да не стане буркан с мед, за кора яйца, или кошница домати.Щото натам вървят нещата, аз прогнозирам че другата година, дори ще са по ниски цените и от тази година.Ако искате промяна, защо не се кооперирахте, защо не направите една истинска пчеларска организация, знаете ли колко пчелари има в държавата?/Ако се регистрира партия на пчеларите, и гласуват всички пчелари и членове на семействата им, знаете ли какъв процент депутати ще има в парламента????????????Даааа знаете, ама е по трудно, лесно е да седим във форума и да ревем за цената на мед, за бензин, ток, хляб, захар, олио и т.н.Защо чакате прекупвачите, да дойдат при вас и да се бъзикат с вас?Това е присъщо за българина, да седи и чака да му дойдат на крак и, да му донесат торбата с парите.... даааа ама вече не е така, отдавна падна комунизма, отдавна няма ТКЗС, няма АПК, няма пчеларско дружество, няма краден държавен бензин от ДАП-овете, няма държавни изкупни пунктове, така че всеки трябва да се спасява по единично, и да не разчита на другите.Именно това го доказва и тази тема.

  5. #195
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    Гиляне пиши на майкопроизводителите да смъкнат цените на майките на 9 лв ,за лентите да станат на 3 лв ,бензина да стане 1,50 ,хляба 40 ст.еее тогава и аз ще се радвам на изкупна цена от 4 лв.това че минималната е 290 ,това е добре предпазва някои сектори от фалит ,нали няма таван за заплати.

  6. #196
    Ако зависеше от мене....... Ама не зависи.А и да съм честен, и 9 лева за майка са много, като знаем с какво качество са.Реалната цена на бензина е 1 и 30, другото са такси, данъци и акцизи, да изреждам ли нататък???Пак казвам в такава държава живеем, и такъв стандарт на живот имамe.И повярвай ми това за тавана не знам къде го виждаш, но ела в северозападна България, и ще се пренесеш в реалния свят.

  7. #197
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    - НИКОГА не връщай човек който ти е дошъл на крака за твоя стока ! Втори път може и да не се появи. Ако трябва дай му на половин цена, като му хареса качеството /не се съмнявам/ рано или късно се връща пак при теб, без да го интересува цената. И обикновено води друг със себе си.

    Да ти кажа честно,от тази година спрях да продавам на буркани и се родих.Който ме пита,предлагам само цяла тенекия на цената на едро.Писна ми да ми носят бурканчета с 5лв вътре и да будут детето ми по 10 пъти на ден!Но когато човека не желае тенекия,го изпращам естественно при някой колега пчелар.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  8. #198
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    тука не си много прав колега...много на едро играеш..и колко тенекии продававаш на месец,,,а и колко имаш ? предполагам около 100?

  9. #199
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Не съм много прав според теб!Ами с продажбите е различно!Има месец в който продавам 7-8,но има и в който не продавам нито една.Тази година при нас е мърлява.Горе долу по тенекия от с-во.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  10. #200
    Наблюдател
    Регистриран
    30.08.2012
    Мнения
    1

    ЦЕНА НА МЕДА

    Колеги, не продавайте труда си за 4 лв. СМЕШНО Е!!!

 

 
Страница 20 от 496 ПърваПърва ... 1018192021223070120 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •