Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 433 от 496 ПърваПърва ... 333383423431432433434435443483 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,321 до 4,330 от общо 4956
  1. #4321
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Е ти пък сега. Малко са го позатоплили, за да излезе от тенекията.
    Едно нормално топлене не може да даде такива резултати. Бая Топлене е паднало. Ма така е като искат клиентите течен мед. В България болшинството медове захаросват.

  2. #4322
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    IMG_20180708_213741.jpg
    И аз съм топлил тенекията.


    Всеки си знае какъв му е меда и какво е слагал в кошерите си.

  3. #4323
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    .....
    И аз съм топлил тенекията.
    ...
    Сподели как я топлиш, че ще го правя за първи път и да не объркам нещата.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #4324
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Заради едни ензими (нямат нищо общо с меда) наскоро четох по интернета че Диастазата не е гаранция за качеството на меда. След година или две значително спадали количествата на ензимите в меда.

  5. #4325
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    983
    Пчеларски район
    русе
    Нашия селския джамбазин, дето ни мори в село, анализира меда с нож, разбърква меда в тенекията, и накрая удря един пръст в нея и го облизва, ако му хареса, значи меда става и го приема....няма полени/молени и др.

  6. #4326
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Днес от нищото се появиха двама човека търсят пчелари, че изкупували восък, събирали и проби за мед - какво що от фирма "екомед" плащат 5лв. Айде и на тях един буркан, ма сефте чувам за тази фирма, та рекох да попитам за отзиви, ако някой е имал работа с тях.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #4327
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Днес от нищото се появиха двама човека търсят пчелари, че изкупували восък, събирали и проби за мед - какво що от фирма "екомед" плащат 5лв. Айде и на тях един буркан, ма сефте чувам за тази фирма, та рекох да попитам за отзиви, ако някой е имал работа с тях.
    Специалистите от разградския тупрак имаха фирма Екомед. Преди време редовно имаха обява, за изкупуване на мед в някой от пчеларските вестници. В последните 2 години не съм си купувал вестник и нямам наблюдения. Ако плащат наистина 5лв. ги прати и при мен имам интерес
    Предпочитам да пия от извора.

  8. #4328
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Днес от нищото се появиха двама човека търсят пчелари, че изкупували восък, събирали и проби за мед - какво що от фирма "екомед" плащат 5лв. Айде и на тях един буркан, ма сефте чувам за тази фирма, та рекох да попитам за отзиви, ако някой е имал работа с тях.
    Мургави ли бяха? Обикновено са такива, тия които обикалят за восък и са способни звезди да свалят от небето. Не им се доверявай и не допускай на "оглед" в имота си.

  9. #4329
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    И да се стигне до „сделка“ трябва да внимаваш с кантара и да знаеш че ще бъде с договор (после да си водиш грижа да си платиш данъците), ако се усетиш за кантара може и да няма сделка на тази цена....

  10. #4330
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Апимел са почнали да вземат проби.Тая седмица ще идват в Разградско.Цени няма да пиша,щото било забранено.А защо,може ли да ми обясните.

 

 
Страница 433 от 496 ПърваПърва ... 333383423431432433434435443483 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •