Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 496 ПърваПърва ... 311121314152363113 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 4956
  1. #121
    Цитат Първоначално публикувано от iris
    По-обидени трябва да другите, дето не могат да продават нектарния мед на цената на мановия.
    Честно казано, производителите на манов мед на са виновни за това. Явно имат по-добра маркетингова стратегия.

    П.п. А дали производителите на нектарен мед, изобщо имат някаква стратегия за реализация на произведената продукция? Моето мнение е, че всеки се стреми да произведе, колкото се може повече, пък после все някак ще го продава.

  2. #122
    Аз затова през последните години вместо да гоня големи добиви които да се чудя как да продам после преориентирах част от пчелина към производство на отводки и майки....за тях има добър пазар и най-важното е че парите идват в момент когато още няма приходи от меда....освен това отводките и майките се плащат на момента....няма разтакаване,проби и т.н. който е взел и е останал доволен идва пак....не мога да издавам документ но явно това не е проблем и си го намират по друг начин....обаче досега не съм имал рекламация на отводка или майка....докато на меда въртят ,сучат и гледат така да извъртят работата че накрая прекупвача да спечели повече чисти пари от мен производителя....айде сиктер тогава....произвеждам колкото мога да продам на добра цена и не се занимавам с дяволи...

  3. #123
    Много добре си се ориентирал. Не веднъж са ме питали, защо не гледам повече кошери. И като отговоря, защото не искам, започва едно пулене, ама защо, ама как и т.н. Не веднъж съм казвал, че пчеларството за мен е преди всичко хоби. Като увелича броя на семействата, съответно, ще ми се увеличат ангажиментите с тях, а и получения общ добив. Да ама аз няма нужда от по-голям добив, защото няма какво да го правя и на края трябва да го харижа на някого. Е не благодаря.

  4. #124
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Незная всеки оплюва меда от рапица но аз тази година него го продадох първи. Мойте колеги на работа умираха за него.Моето мнение че лош мед няма.

  5. #125
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    А е то и за мен няма, ама я дай да питаме дяволите-търговци - то не беше, че е отровен, то не беше, че имал антибиотици, рапичния мед бил вкисвал и никъде не го били купували, акациевия бил от захар, та за това бил прозрачен, слъчогледовия пък пак имал захар, защото не бил течен ..... изобщо бисери и беззаконите. (уви)
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #126
    Цитат Първоначално публикувано от svetlin
    Незная всеки оплюва меда от рапица но аз тази година него го продадох първи. Мойте колеги на работа умираха за него.Моето мнение че лош мед няма.
    Бих казал че лош мед е непродадения мед..... :D

  7. #127
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    Цитат Първоначално публикувано от svetlin
    Незная всеки оплюва меда от рапица но аз тази година него го продадох първи. Мойте колеги на работа умираха за него.Моето мнение че лош мед няма.
    Бих казал че лош мед е непродадения мед..... :D
    До всички колеги-този който има непродаден мед значи, че е фалшив и некачествен,Йорданов първия ти минус да знеш е от мен.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #128
    Лалов, ти явно си агент на търговците-прекупвачи....Знаеш ли кога ще ви дам меда си на безценица?! Ще го подаря на домове за сираци ама няма да ми пиете кръвта със смешните си цени....Давай ми колкото си искаш минуси....искате да печелите повече от нас производителите....да ,ама няма глупави вече...свършиха....

  9. #129
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Лалов,струва ми се,че не разсъждаваш когато пишеш!Въобще как може да напишеш такава глупост?

  10. #130
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    Лалов, ти явно си агент на търговците-прекупвачи....Знаеш ли кога ще ви дам меда си на безценица?! Ще го подаря на домове за сираци ама няма да ми пиете кръвта със смешните си цени....Давай ми колкото си искаш минуси....искате да печелите повече от нас производителите....да ,ама няма глупави вече...свършиха....
    Йорданов,ти май сам си говориш....без да четеш, нали ги знаеш кои са те,та защото съм таен агент и прекупвач както ме наричаш ,1.5тона мед 2011 ми стоят непродадени, така че незнам кой-агент,кой-производител?
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 13 от 496 ПърваПърва ... 311121314152363113 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •