Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 153 от 496 ПърваПърва ... 53103143151152153154155163203253 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,521 до 1,530 от общо 4956
  1. #1521
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Не мога да разбера това форум за пчелари ли е или фейсбук за бърборковци!Не се чудете защо пет пишат, и петстотин мълчат.Сигурно имат основание.

  2. #1522
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Facebook е място, което е предназначено преди всичко за чат (бърборене) в реално време. Там всяка една споделена информация "живее" максимум 2-3 дена и след това потъва в небитието. Няма никаква подредба на информацията и търсене на нещо полезно от архивите е МИСИЯ НЕВЪЗМОЖНА. За разлика от Facebook форума е създаден с цел ПОДРЕЖДАНЕ НА ИНФОРМАЦИЯТА. В него има раздели, подраздели и теми, в които може да се обсъжда конкретен аспект от пчеларството. Намирането на архивна информация е много по-лесно и по-бързо. Има теми, които се развиват години наред и непрекъснато се допълват с нови знания. Изчитането на една такава тема дава на пчеларя ЦЯЛАТА НАЛИЧНА ИНФОРМАЦИЯ по дадения аспект.

    Та това е разликата между форума и Facebook. Форума е с цел ПОЛУЧАВАНЕ НА ЗНАНИЯ, а Facebook е с цел бъбрене по някакви временни еднократни проблеми и забравяне за тях още на другия ден. Проблемът в двете концепции (ФОРУМ/Facebook) са именно пчеларите. Те не разбират разликата в концепциите и се опитват да обсъждат важни и дългосрочни теми във Facebook (което е напълно безсмислено) и обратното - опитват се да си чатят (бърборят) чрез форума, което пък създава огромно количество спам и разводнява ВАЖНАТА ИНФОРМАЦИЯ по темите.

    Едно от разрешенията на това разводняване е модераторите на форума периодично да почистват важните теми от спам, и това донякъде се получава, но това е КОЛОСАЛЕН ТРУД, който се прави на доброволни начала и то само когато някой модератор има свободно време да изчита хиляди постинги и да се чуди кои от тях да остави, защото са полезни, и кои да премахне, защото разводняват темата.

    По въпроса за писането във форума и за ДАВАНЕТО НА ПОЛЕЗНА ИНДОРМАЦИЯ - не можем да се сърдим на хората, ако те имат информация, но си мълчат. Даването на информация също е на ДОБРОВОЛНИ НАЧАЛА. Всеки сам си решава дали да сподели някаква информация с нас или не. Всички посетители на форума са БЛАГОДАРНИ на тези, които споделят информация, но нямат право да се сърдят на тези, които предпочитат да си мълчат. Аз лично също не споделям всяка една информация, която я знам, защото се съобразявам с настроенията във форума. Предполагам че и други хора постъпват по същия начин. Затова предлагам да приемем, че пазенето на тайна поради някакви съображения е НОРМАЛНО ЯВЛЕНИЕ и че НЕ НАРУШАВА ПЧЕЛАРСКАТА ЕТИКА или МОРАЛНИТЕ НОРМИ, на които са ни възпитавали в първите 7 години.

  3. #1523
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Аз имам мед на стойност 5.50 и на горе български левчета, чакам до като ми притрябват нови тенекии.
    Може да съм с празен джоб но това не означава че трябва да пълня на някой друг джоба.

  4. #1524
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Мухозол, няма да използвам умалителната ..чо.При мен е –Право куме ,в очите . Някъде да виждаш /т.е. четеш/ някой да те квалифицира ?Не се прави на обиден на всички пишещи в тази тема/ освен на клакьорите с вдигнато палче/ , хората си защитават труда ,а ти наливаш вода във воденицата на ''противника' !!!!!'.Е, какво очакваш ? Да те милват с гъше перце? Ако имат възможност ще те изядат с парцалите.Ти си толкова професионалист, колкото и тия професионалисти ,дето си умориха пчелите напролет,защото някои много усърдно ти вирят паленцето .Ако с това си храниш с–вото,направо те съжалявам щом не можеш да си защитиш цената на труда !!!!!!!!! А сигурен ли си за двете години ? Някъде в твой пост беше използвал руска поговорка .Така че ,има време .Ако закъсаш с изхранването на с–вото,сподели с нас, ще ти помогнем,хора сме.

  5. #1525
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ............За разлика от Facebook форума е създаден с цел ПОДРЕЖДАНЕ НА ИНФОРМАЦИЯТА. В него има раздели, подраздели и теми, в които може да се обсъжда конкретен аспект от пчеларството. Намирането на архивна информация е много по-лесно и по-бързо. Има теми, които се развиват години наред и непрекъснато се допълват с нови знания. Изчитането на една такава тема дава на пчеларя ЦЯЛАТА НАЛИЧНА ИНФОРМАЦИЯ по дадения аспект.
    .........................
    Едно от разрешенията на това разводняване е модераторите на форума периодично да почистват важните теми от спам, и това донякъде се получава, но това е КОЛОСАЛЕН ТРУД, който се прави на доброволни начала и то само когато някой модератор има свободно време да изчита хиляди постинги и да се чуди кои от тях да остави, защото са полезни, и кои да премахне, защото разводняват темата...........
    Да, много благодаря за което, дано да се изплати инвестираното във този форум, лично на мен ми е много полезен, наученото тук не може да се прочете в издадена книга, защото е като живо и непрекъснато се променя.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #1526
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    За да се формира една истинска ПАЗАРНА ЦЕНА трябва да се създаде ПЧЕЛАРСКА БОРСА по подобие на стоковите борси на запад. Във WEB сайта на тази борса всеки един пчелар или изкупвач трябва да вижда текущите цени на всички предложенията за покупка и/или продажба. Всеки един участник в тази борса трябва да може само с едно чукване на мишката да направи СДЕЛКА, и цената на тази сделка да се визуализира на всички останали, защото именно това е ПОСЛЕДНАТА ПАЗАРНА ЦЕНА.

    ........Също така пчеларите няма да се съгласят да плащат някакъв малък процент от сделките, необходим за самоиздържането на борсата. Няма да се съгласят и да плащат компенсации за щети, възникнали по тяхна вина - например меда им да не отговаря на изискванията в контрактите. Това всъщност са и причините, поради които никой досега не се е заел да направи работеща пчеларска борса.

    Наскоро попаднах на една борса за риба:
    https://ribnaborsa.bg/
    Хрумна ми че замисъла не е чак толкова неосъществим и в пчеларския сектор. Би могла да бъде използвана и платформа подобна на и-бей (БИТПАЗАР), където може да се продават както големи или малки количества, пък защо не и да се правят фючърсни сделки.

    Проблема с качеството на меда.... Лично аз не се нуждая от лабораторно изследване, което да ми каже на мен, че моя мед е истински и няма остатъци от забранени вещества. По същия начин меда на всички съвестни пчелари, в повечето случаи покрива всички изисквания и те могат да гарантират съвестно за неговото качество, без предварително да са си направили труда да го изследват. "Гнилите ябълки" обикновенно са тези, които имат несъответствия в качеството и проблема е КАК ПОТЕНЦИАЛНИЯ КУПУВАЧ ДА РАЗГРАНИЧИ ЕДНИТЕ ОТ ДРУГИТЕ. Според мен, точно тук платформата на И-бей е много полезна в случая.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #1527
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Дони,нямаш ли информация дали в Гърция има такъв срив в изкупната цена,както става в БГ.

  8. #1528
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    ГОГОЛ прав си не се сърдя на никой. Пускането на информацията за цената на мед в момента я напрах за да знаят колегите. Опасявам се , че за поредна година има картелно споразумение между търговци.Очаквах , че колегите ще почнат да плюят търговците, а те започнаха мен. Проблема с вестоносеца стана мой.

  9. #1529
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    .....Проблема с вестоносеца стана мой.
    И при мене се случи същото във Facebook - пуснах им информацията, и те започнаха да плюят мене, а не изкупвачите. Тогава просто изтрих темата и ги оставих да се спасяват кой както си иска. И си казах - тези хора НЕ ЗАСЛУЖАВАТ човек да се хаби заради тях. Следващия път, когато получа важна информация, ще си я запазя в тайна. Съжалявам, но такива хора друго не заслужават .....

  10. #1530
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    ГОГОЛ прав си не се сърдя на никой. Пускането на информацията за цената на мед в момента я напрах за да знаят колегите. Опасявам се , че за поредна година има картелно споразумение между търговци.Очаквах , че колегите ще почнат да плюят търговците, а те започнаха мен. Проблема с вестоносеца стана мой.
    Проблема стана твой, защото погледни как ни я предостави информацията. А и не беше уместно да споменаваш тези цени. Защо? Според мен те ще отслабят съпротивата на колегите и наистина цените ще паднат по - лесно отколкото, ако не знаеха. Щеше да има по - голяма съпротива. Това им прави в случая лоша услуга. Ти в момента не помогна на колегите си, а на търговците.

 

 
Страница 153 от 496 ПърваПърва ... 53103143151152153154155163203253 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •