Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 91 от 496 ПърваПърва ... 41818990919293101141191 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 901 до 910 от общо 4956
  1. #901
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Тук не става въпрос за вредно или невредно, а за легално и нелегално. Ако в меда на пчелар бъде открит кумафос, то няма проблем да бъде изкупен/продаван. Ако бъдат намерени метаболити от амитраз, обаче, в общия случай меда трябва да си го яде сам, или да "клекне" на по-ниска цена.
    Нищо, че по токсичност и странични ефекти към пчелите , кумафос е в пъти по-вреден от всички останали акарицидни препарати в употреба.

    Човек би могъл да обере банка ( "законно") и пак да е на свобода и да му се размине
    Да пребиеш педофил или да се защитиш в дома си по време на обир в общия случай е престъпление и най-вероятно е да се озовеш в затвора.

    Така обяснено предполагам разбираш нюансите.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #902
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Аз мисля като отговорен човек за здравето на семейството си и околните нищо неподозиращи хора , а не като адвокат на корпорация.Това надявам се отдавна си го разбрал колега.За мене е възмутително хора представящи се за "професионалисти" да премълчават опасни за здравето и живота факти само от гледна точка на собствената си изгода.Нормално е всеки, който иска да отглежда пчели и да ползва продуктите от труда си да е наясно с рисковете от употребата на едно или друго лекарствено средство.Въпросът без нюанси стои така : Професионално ли е да заблуждаваш умишлено за нещо което несъмнено знаеш , че е вредно и опасно? За мене отговорът е НЕ! Подобна реклама е непрофесионално отношение и обида за всички, които имат себе си за пчелари.И форумът на пчеларите е мястото на което ясно да се каже : Това е вредно и опасно и не бива да се ползва!
    А колкото до "професионалистите" нека си помислят какво е съдържанието на термина с който гръмко се титулуват.
    Е радвам се , че и тоя път виждаме нещата от различни страни.Иначе ще е скучно , колега scutellator.Светът е безкрайно пъстър , стига да имаме очи за него.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #903
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    На мен ми е писнало да обяснявам за вредните ефекти на синтетичните препарати. Бях си направил труда дори да напиша една към 20-30 странички статия( не помня колко точно) точно върху тази тема, без да претендирам че съм бил напълно изчерпателен ( всъщост ако трябваше да напиша всичко което можех, щяха да са ми нужни поне още 20 страници и поне още един месец време).
    Тъй че аз не разбирам в какво би могъл да ме обвиниш този път.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #904
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    На мен ми е писнало да обяснявам за вредните ефекти на синтетичните препарати. Бях си направил труда дори да напиша една към 20-30 странички статия( не помня колко точно) точно върху тази тема, без да претендирам че съм бил напълно изчерпателен ( всъщост ако трябваше да напиша всичко което можех, щяха да са ми нужни поне още 20 страници и поне още един месец време).
    Тъй че аз не разбирам в какво би могъл да ме обвиниш този път.
    Не те обвинявам.Дори благодарих за информацията.Просто насочвам вниманието към проблема , че хора които се представят за водещи (" Националната асоциация на пчеларите професионалисти") си разрешават непрофесионално поведение, продиктувано от користни цели.Не допускам ти колега, scutellator,
    да се идентифицираш с подобни "професионалисти".За мене ще е голямо разочарование, ако си обвързан с този вестник и тази организация.
    Когато си пишем по темата за пчеларските организации да не забравяме за какво се създават.Ако е само за облажване с някакви пари, то резултата го виждаш и в тоя случай.А колкото до цената на меда, как да я защитаваме като не можем твърдо да отстояваме качеството му.Такива реклами в пчеларската преса се четат и от потребителите.Вярвай , че не всички са неграмотни и безгрижни.Направо казано с тая реклама във вестника на "Националната асоциация на пчеларите професионалисти" се нанася удар върху доходите на всички пчелари, а печели едно вестниче.
    Писал си много за вредата от синтетичните препарати и не ти ли е обидно едно вестниче да "плюе" на труда ти с подобна реклама?
    Този пост е редактиран от зуница; 30.10.2014 в 19:08.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #905
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Писал си много за вредата от синтетичните препарати и не ти ли е убидно едно вестниче да "плюе" на труда ти с подобна реклама?
    Кесариувото - Кесариу.
    И по медиите е пълно със реклами на алкохол колко е хубав и колко голям мъж те прави да пиеш рекламираната марка. Въпреки това алкохола е много по-твърд и високорисков наркотик от марихуаната - и като поражения върху организма и като причиняване на зависимост. Някъде там има хиляди учени доказващи вредните ефекти на алкохола и въпреки това рекламите му си вървят както обикновенно. Трябва ли те да се чувстват обидени и пренебрегнати? Просто това е част от (такъв е) живота. Всички знаят че алкохола е вреден, но това едва ли спира някого да го ползва преди да е станало прекалено късно.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #906
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Имам 300 кг. мед което е много малко количество да се разкарва някои за него, разпитах за прекупвачите из Монтана те ми го плащат на 4.50лв. за каквато цена няма да го дам. Намерих едни човек в София, но ми го иска разтопен и се чудя как да го разтопя в тенекиите, дайте съвет.

  7. #907
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Начини много. Редно е да се следи да не се нагрява над 45-50 грауса, което сложната част.
    Най добрия вариант във вана за разтапяне на мед.
    Голям казан + нагревател 500 до 1000 вата термостат за десетина лева.
    Близко до радиатор или върху него само, че регулатора намален.
    Върху акумулираща печка.
    В кашон с изолация и увити в електрическо одеало. Става много бавно (10 дни мин) и има опасност от пожар.
    В изгорял хладилник с някакво отопление и термостат.
    Продават се и едни потапящи се нагреватели в тенекията.
    С кабел за подово увит около тенекетата.
    Предполагам има и още варианти, но това са ала бала работи и ако е за 10 тенекета става, но ако ще ти се налага редовно .......

  8. #908
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Според мене добре ти го плащат прекупвачите (предполагам че е без проби и договори), не знам колко ти го плаща човека от София , но за това количество 30-40 ст. нагоре, надолу не са кой знае колко ....

  9. #909
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Не знам дали е с проби и договор защото след като чуя цената разговора приключва. Иначе нямам против да взимат проби аз не съм блъскал и инвертиран сироп и лекарства за това не ми се дава без пари. А не става въпрос за тия 50-100 лв. аз така или иначе съм на голям минус, но въпроса е принципен. Ако и другите пчелари си уважаваха труда нямаше да сме на това положение.

  10. #910
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Правилно. БРАВО!

 

 
Страница 91 от 496 ПърваПърва ... 41818990919293101141191 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •