Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 438 от 496 ПърваПърва ... 338388428436437438439440448488 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,371 до 4,380 от общо 4956
  1. #4371
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Ха, то можело и без субсидии. https://www.youtube.com/watch?v=MhQv42C94ew
    Браво. Дори пашата ни ползват.

  2. #4372
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Ха, то можело и без субсидии. https://www.youtube.com/watch?v=MhQv42C94ew
    Може, всичко може, само да има политическо желание, а то.. имам предвид това, да се защити родното производство. А върви вкарай мед в Турция. Ще вкараш ама на-най. Да обаче, в същото време навсякъде у нас турски зарзавати. На практика държавата побутва пчеларството да се множи, а в същото време не прави нищо във връзка с реализацията на продукцията. Пазарна икономика било, ами като е така има лостове с които по един или друг начин да се подпомогне пласмента. Да, ама не. На практика със сегашното субсидиране се увеличиха в пъти пчелните семейства, съответно произведения мед (изключвам настоящата година), а пазара един и същ, пренасити се и сега, 'кво праим - нищо, гледаме сеир. Няма такава държава. Както споменах и със зарзаватите тъй, с млякото и каквото още се сетите. Поне могат да дават някоя стотинка за реализирана продукция на "некачествения" мед произведен конвенционално, инак каква файда от това субсидиране за развитие на сектора, след като след известно време няма да го има, когато вече ги няма евросредствата.

  3. #4373
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Може, всичко може, само да има политическо желание, а то.. имам предвид това, да се защити родното производство. А върви вкарай мед в Турция. Ще вкараш ама на-най. Да обаче, в същото време навсякъде у нас турски зарзавати. На практика държавата побутва пчеларството да се множи, а в същото време не прави нищо във връзка с реализацията на продукцията. Пазарна икономика било, ами като е така има лостове с които по един или друг начин да се подпомогне пласмента. Да, ама не. На практика със сегашното субсидиране се увеличиха в пъти пчелните семейства, съответно произведения мед (изключвам настоящата година), а пазара един и същ, пренасити се и сега, 'кво праим - нищо, гледаме сеир. Няма такава държава. Както споменах и със зарзаватите тъй, с млякото и каквото още се сетите. Поне могат да дават някоя стотинка за реализирана продукция на "некачествения" мед произведен конвенционално, инак каква файда от това субсидиране за развитие на сектора, след като след известно време няма да го има, когато вече ги няма евросредствата.
    Затова все питам - докога ще нариват пари срещу вятъра? Затова пак питам - тъпи ли са, луди ли са, че срещу някакви съмнителни документи раздават едни пари или издават едни други съмнителни документи чрез които се вземат едни други съмнителни пари? А стриктни проверки - ниц. Докога туй чудо?

  4. #4374
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Затова все питам - докога ще нариват пари срещу вятъра? Затова пак питам - тъпи ли са, луди ли са, че срещу някакви съмнителни документи раздават едни пари или издават едни други съмнителни документи чрез които се вземат едни други съмнителни пари? А стриктни проверки - ниц. Докога туй чудо?
    Докога!? До тогава, докато всичко се прави на парче, от днес за утре, защото ни давали едни пари, а ние не сме искали да ги вземем и т.н. Всичко се прави без никаква стратегия, без ясно поставени цели, а само за да се вземат едни пари и...пак тъпчем на едно място.
    Аз като не съм взел и стотинка от тия прословути евросредства, пак съм успял да постигна и развия едно скромно, работещо стопанство. Това не го имам за геройство, а е пример, че може да се постигне, но друго си е да вземеш едни много пари и да си штракаш с пръсти, пък после - друга схема. И така до като се дава възможност. Демек нон стоп.

  5. #4375
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Докога!? До тогава, докато всичко се прави на парче, от днес за утре, защото ни давали едни пари, а ние не сме искали да ги вземем и т.н. Всичко се прави без никаква стратегия, без ясно поставени цели, а само за да се вземат едни пари и...пак тъпчем на едно място.
    Това е ясно и аз знам отговора. Знам и, че тъпчем на едно място. Знам, че и нарочно някои си мълчат и гледаме да минава времето и все да капе, но то май тече. Но пак питам. Докога? Кога най - накрая някой ще каже баста - дотук. Това питам. Аз виждам, че улицата е кална, но искам да я асфалтират. Демек - промяна.

  6. #4376
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това е ясно и аз знам отговора. Знам и, че тъпчем на едно място. Знам, че и нарочно някои си мълчат и гледаме да минава времето и все да капе, но то май тече. Но пак питам. Докога? Кога най - накрая някой ще каже баста - дотук. Това питам. Аз виждам, че улицата е кална, но искам да я асфалтират. Демек - промяна.
    Липсва Пчелар Левски.

  7. #4377
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Кой да го измисли, аз бях на пангара.
    Голям панаир стана.
    Съжалявам за вас колега !
    Ако не съм работил лично със него и да го познавам толкова добре,щях да повярвам на всичко казано.Вярно е,че чат-пат лъже някой и друг колега,че ще му вземе меда,но му е простено.Все пак не може да вдигне меда на цяла България.

  8. #4378
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Ха, то можело и без субсидии. https://www.youtube.com/watch?v=MhQv42C94ew
    Че може разбира се, при цена ~6 ЕВРО на кг. (5:42 мин. от клипа) човек трябва да е тотален идиот, за да не може - къде 4лв., къде 6 евро, дори със субсидиите не можем го стигнем този доход. Аз тази година направих една прогноза и по всички личи, че ще се окаже вярна - как в близкото бъдеще ще почнем да търсим работа по румънско. (визирам далеч не само пчеларите) Казано по друг начин - да не намирам оферта за пчелар в Румъния, че тази нашата държава ще я отпиша завинаги!!! , както направиха много познати, приятели и роднини, на които им писна разни прекупвачи и чантаджии да ги правят на маймуни. Ще ми разтягат локуми, как цената в Европа била паднала, цената на международния пазар, че криза, че инфлация, че от девет кладенеца вода, а аз съм тъп и неграмотен, и идея си нямам, че ме лъжат повече и от дърта циганка на пазара.

    Тази България е такъв позор, че ме е срам вече да се нарека българин - само измами, ма само измами, нищо друго. Е съжалявам, ала с измами държава нема да стане никога - никога!!! Масово всеки гледа да измами нещо - от циганите по махалите до вратовръзките в парламента, по- голямата част от хората, преобладаващата търси само далаверата, за работа никой не мисли.

    п.п. от много години имам спор с един познат от въз криминалните среди, който все ми повтаря следното - "държава няма да стане, защото българите сме си бандити, всички сме бандити, няма значение министър ли е или обикновен работник". Е - от година на година все повече се убеждавам колко е прав ..... уви. Ми като няма да става държава, да върви на майната си тази България, по- добре да не съществува извън учебниците по история.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  9. #4379
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Може, всичко може, само да има политическо желание, а то.. имам предвид това, да се защити родното производство. А върви вкарай мед в Турция. Ще вкараш ама на-най. Да обаче, в същото време навсякъде у нас турски зарзавати. На практика държавата побутва пчеларството да се множи, а в същото време не прави нищо във връзка с реализацията на продукцията. Пазарна икономика било, ами като е така има лостове с които по един или друг начин да се подпомогне пласмента. Да, ама не. На практика със сегашното субсидиране се увеличиха в пъти пчелните семейства, съответно произведения мед (изключвам настоящата година), а пазара един и същ, пренасити се и сега, 'кво праим - нищо, гледаме сеир. Няма такава държава. Както споменах и със зарзаватите тъй, с млякото и каквото още се сетите. Поне могат да дават някоя стотинка за реализирана продукция на "некачествения" мед произведен конвенционално, инак каква файда от това субсидиране за развитие на сектора, след като след известно време няма да го има, когато вече ги няма евросредствата.

    Вкарва се мед вкарва се и то на поголеми цени от наще.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #4380
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Затова все питам - докога ще нариват пари срещу вятъра? Затова пак питам - тъпи ли са, луди ли са, че срещу някакви съмнителни документи раздават едни пари или издават едни други съмнителни документи чрез които се вземат едни други съмнителни пари? А стриктни проверки - ниц. Докога туй чудо?


    Докато не стане периода 10 години.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 438 от 496 ПърваПърва ... 338388428436437438439440448488 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 19 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 19 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •