Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 356 от 496 ПърваПърва ... 256306346354355356357358366406456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,551 до 3,560 от общо 4956
  1. #3551
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от 7131 Виж публикацията
    В България пчеларството ще остане на ниво хоби,не правете големи инвестиции за да няма големи разочарования,това е истината.Пари за нормален живот не могат да се изкарат от пчеларството, държавата постоянно ще стяга обръча.
    Защо , си мислиш така ?
    Явно , някои хора от подривната дейност знаят повечко .
    Очаквам доводи .

  2. #3552
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    И аз също мисля така. Имам друга основна професия и пчеларството ми е хоби. Гледам толкова кошери, за колкото имам клиенти за меда на дребно при приемливи за мен цени. Миналата година - акация -12 лв, букет ливадни растения - 10 лв/буркан 950 гр. Тази година бе много слаба и затова меда букет последна реколта го давам на 11лв/кг. Когато засеят рапица, изкарвам повече мед, но не успявам да го продам на време. Остава ми голямо количество за лична консумация, не мога да го изям с години. Стремя се да добивам мед с възможно най-добро качество. При тези цени, успявам да продавам около 150 до 200 буркана мед на година. Гледам 10 до 14 кошера с пчели. За продажба на мед на фирми-преработватели при тези цени, които предлагат, изобщо не си помислям. Понякога си мисля, дали да не се откажа от пчеларството, но тези настроения са временни, засега.
    Този пост е редактиран от valaz; 31.12.2016 в 08:43.

  3. #3553
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Подривната дейност се осъществява от самата държава,не може непрекъснато да се променят законите във всички икономически направления по няколко пъти в годината и да искаме нормална среда за развитие.Може ли някой да каже дали предлаганите промени от БАБХ имат предварителен анализ за икономическото въздействие върху сектора.Всички тези мантри с които ви заливат относно програми,био продукти имат за цел да станете финансови донори на държавните чиновници,консултанти по програми и проекти,сертифициращи фирми или организации и дружества.От всички постове които прочетох по тази тема Valaz най-точно се ориентира в оперативната обстановка,сигурен съм че има и много други колеги като Valaz.

  4. #3554
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Баси и сектора, щом ориентира са 150-200 буркана мед. Каква държава, какви закони, какви пет лева. При цена 5-6 лв. на меда, разхода за табелки ще е последна грижа. Можете да ги платите и с пари от деминимиса. Какво ви мъчи--осигуровките ли, ами те за радост са още в/у 300лв. Баси, всичко се пише само не за качество и оттам цена на меда.
    Ето ви малко статистика. Интересни данни и за онези с 200-те буркана. Мислете сериозно за златни етикети, защото едни 6000000т висят във въздуха.

    http://inteliagro.bg/article/121/Paz...kyde-kak-kolko

  5. #3555
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Позволих си да копирам нещо от статията която е пуснал ch.atanasov

    "Успяват ли обаче българските производители да се възползват от наглед големия пазарен потенциал зад граница?
    По информация от сектора, огромната част от износа е във варели и реализиран от търговци. Дребният и среден характер на огромното мнозинство производители ограничава силно достъпа до външни пазари – не са в състояние да предложат големи, еднородни и сигурни партиди. Недобре развитото коопериране пък прави мисията още по-трудна. Невъзможността да реализират краен потребителски продукт, в крайна сметка пренася добавената стойност далеч по веригата – търговец, вносител, преработвател, дистрибутор и търговец на дребно зад граница. Малките производители нямат и необходимия ресурс да инвестират в преработка, собствена марка и разработят иновативен продукт. Това е ограничаващ фактор за получаването на по-висока цена и на българския пазар. "
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #3556
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Проблем не са осигуровките,макар че когато се осигуряваш пак не получаваш това което ти се полага (най- баналното здравеопазването). Проблем е непрекъснато променяща се нормативна база без предварителна икономически обоснован анализ за въздействие.Когато има последователна държавна политика относно производство и реализация на продукцията тогава може да разглеждаме че има нормална държава.В момента има някаква псевдо политика за подкрепа на производство но няма политика за реализация на продукцията.Така се получава натрупано свръхпроизводство , което води до огромни икономически загуби на големия производител.Свръхпроизво ството е огромен дебалансиращ фактор в сравнение с дефицита в производството.

  7. #3557
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Позволих си да копирам нещо от статията която е пуснал ch.atanasov

    "Успяват ли обаче българските производители да се възползват от наглед големия пазарен потенциал зад граница?
    По информация от сектора, огромната част от износа е във варели и реализиран от търговци. Дребният и среден характер на огромното мнозинство производители ограничава силно достъпа до външни пазари – не са в състояние да предложат големи, еднородни и сигурни партиди. Недобре развитото коопериране пък прави мисията още по-трудна. Невъзможността да реализират краен потребителски продукт, в крайна сметка пренася добавената стойност далеч по веригата – търговец, вносител, преработвател, дистрибутор и търговец на дребно зад граница. Малките производители нямат и необходимия ресурс да инвестират в преработка, собствена марка и разработят иновативен продукт. Това е ограничаващ фактор за получаването на по-висока цена и на българския пазар. "
    Когато писах за ползите от кооперирането, някои тук се изсмяха. Но според мен там е заровен ключа на успеха. Ако пчеларите не го осъзнаят винаги ще си останат на ниво манифактура и дребен семеен бизнес.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #3558
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Колеги в кое село краи Плевен има фабрика за преработка на пчелен мед? Дали тази фабрика купува мед на едро от производител баз да минаваме през прекупвач?
    Има в Горни Дъбник, на Герада. Ама те май само био търгуват.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #3559
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Без да ми се сърдите просто искам да попитам нещо. Води ли се кампания за отказването на новите пчелари който сега започват или се занимават с това от няколко години. Много пъти съм чел тук и мнението на по-големите не е било много позитивно към новобранците. Видиш ли те скапали цената на меда, видиш ли те развалили качеството на меда, те въдили болести и ги разнасяли и т.н. следя форума от 3 години и това нещо дето го описах ми се набива все повече на очи. Не искам да споря с вас кое е така и кое не е така, че съм видял и друго по споровете нямате равни. Въпроса ми е към всички забелязвате такава кампания да откажем новите (нямам си на идея защо) от пчеларсвото то е много нерентабилно, няма пари тук вървете си по-добре пък ние ще си останем, ще чакаме по-добри години. Интересно ми е за мен си само аз ли си го мисля или има и други като мен.

  10. #3560
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Кооперирането не може да се изгради на ниските етажи в обществото,нямаме ефективна законодателна,изпълнителн и съдебна власт.Кооперирането може да бъде изградено единствено под формата на ЦКС,както беше до 1989г.,но това няма да се стане защото западните ни другари няма да ни позволят.На тях им трябват потребители а не производители създаващи продукти с принадена стойност.

 

 
Страница 356 от 496 ПърваПърва ... 256306346354355356357358366406456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •