Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 110 от 496 ПърваПърва ... 1060100108109110111112120160210 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,091 до 1,100 от общо 4956
  1. #1091
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    За хората занимаващи се профисионално с пчеларство!Ако не криете информация по изкупуване,препарати за лечение, няма да имате заразявания, външни,и няма да се подбиват цени.Единствения за сега отворен е Матеев, може би защото все още прохожда.

  2. #1092
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Аз палачинка не съм обръщал! Много ясно казах:

    Изобщо не мога да разбера, как по-друг начин можете да тълкувате думите ми.
    Вие със Зуница от 100 кладенеца вода изкарахте. Как някои хора ме разбраха веднага, а вие не успяхте?!?!
    Вие не сте глупави! Ако бяхте то поне щях да си кажа "просто не са ме разбрали".
    Това за мен беше умишлено, а не недоразумение. Няма как да повярвам, че точно вие двамата не сте ме разбрали. Ако беше бай Иван, то щях да си кажа, че човека е на възраст(или нещо друго) и не е включил закакво говоря.
    Както и да е...нямам намерение да обсъждам повече тълкуването на думите ми, а и нацапахме темата.
    От какви 100 кладенеца да ти вадим вода като не си прав!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Вече мога да кажа, че този форум диктува всички цени в България.
    ДА, форума определено има заслуга за покачването на цените, ДА форума може би им влиае в известна степен, с някакъв процент, но НЕ, ФОРУМА НЕ ДИКТУВА ЦЕНИТЕ, нито на меда нито на восъка, тука влиаят редица пазарни механизми на тъй наречената ни родна пазарна икономика, че точно на теб ли(човека с "хилядатууу" изучени икономически дисциплини) да го обеснявам?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Докато не дадеш доказателства, че форума няма участие във формирането на цените, то за мен се класираш в групата на хората които пречат на пчеларството. Съжалявам, но е така!
    Изобщо не желая да те обиждам, а ти го приеми както си искаш.
    Имаш си мнение, защити го.
    А, това ти твърдение(което си позволих да редактирам с шришт Болд - почерен) или дори намек, просто звучи смешно!
    Какво да ти доказва, че добивите през 2014 година бяха просто трагични, имаше малко рапица, акацията почти повсеместно се провали(с малки изключения), имам колеги на които им измряха семейства от глад след акацията(100% пчеларска грешка, но и породена от неправилният анализ на времето/климата в момента и на инерцията от предходни години, че почти веднага след 7-10 дни цъфти липата). Липата както вече споменах закъсня много поради обилните валежи, и всичко което семействата си събраха отиде за допълване на запасите - следователно, много малко стоков мед и от липа. Известни ли са ти тия факти?!? - едва ли?!? - ти в тоя момент развиваше други управленски теории на страниците на форума... В един момент посредата на лятото се получи огромен дефицит на пчелен мед, и това в съчетание с редица други международни фактори повиши цената на родинят мед. Дали е достатъчна? Дали трябва още да се покачва? - това са въпроси, чиито отговори ще получи с времето, надявам се техният отговор да е положителен за нас пчеларите! И точно тука е момента да вметна, че и форума, както и други интернет комуникации спомагат за нашата информираност, и ни помагат да извоуваме по-високи цени, тъй че ни най малко не отричам заслугата на форума за покачването на цените, но да ми излизаш с крайни твърдния е най-малкото несериозно!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Вече мога да кажа, че този форум диктува всички цени в България.
    Айде ти сега ми докажи твоите си крайни твърдения?!? - да не би да има някакъв фонд(за който аз да не съм чувал), който да подпомага пчеларите, докато си задържат меда с цел да изчакат по-високи цени?!?

  3. #1093
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    На изложението в Плевен мернах някакви чуждоземци с ризи на Йот Ги Вал. Някой знае ли дали са изкупували мед и ако да каква цена дават в момента.
    Винаги може по-добре.

  4. #1094
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    На изложението в Плевен мернах някакви чуждоземци с ризи на Йот Ги Вал. Някой знае ли дали са изкупували мед и ако да каква цена дават в момента.
    Да изкупуват мед-5,20лв.Българо-полска компания са!

  5. #1095
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    На изложението в Плевен мернах някакви чуждоземци с ризи на Йот Ги Вал. Някой знае ли дали са изкупували мед и ако да каква цена дават в момента.
    http://coffe.miodycorpo.nazwa.pl/ind...02-05-09-09-33 Можеш да им звъннеш, това е сайта им.

  6. #1096
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    http://coffe.miodycorpo.nazwa.pl/ind...02-05-09-09-33 Можеш да им звъннеш, това е сайта им.
    Благодаря. Надявам се да има повод да им звъним още в началото на май.
    Винаги може по-добре.

  7. #1097
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Снимката е на мед от голяма италиянска хранителна верига.Цената на този мед е най-ниската от предлаганите.Според етикета меда е с различен произход, като за България се използва символа А, Румъния B, Аржентина С и т.н.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри DSC_0289.jpg‎  

  8. #1098
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Интересна е подредбата на държавите в списъка. България е на първо място и това не е случайно. Явно масовите дребни купувачи на мед в Европа считат, че Българския мед е най-хубав.

  9. #1099
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    За да има по-голяма полза от форума ,в случая не си показвайте дипломите ,ами споделете на кой и на каква цена си продадохте меда.

    Ето от мен.Йот Ги Вал -5,15лв.
    Евлогии ,Евлогиии.Глейш ко тава?Никой не се обажда.Да ,хората не са продали -чакат 6 кинта.А аз тъпчото го дадох без пари.

  10. #1100
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Шушука се,че 6 лева щял да става меда .

 

 
Страница 110 от 496 ПърваПърва ... 1060100108109110111112120160210 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •