Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 85 от 496 ПърваПърва ... 3575838485868795135185 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 841 до 850 от общо 4956
  1. #841
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Питах ги в началото на май на мейла им, като ми отговориха, че ще имат за продажба около 15.05.14. На двадесет и някой си купих 10 бр. Ето http://www.timomed.co.rs/p60_razvoj.htm
    http://www.timomed.co.rs/p90_kontakt.htm
    Иииии предполагам повече ти харесват от българските за същата цена.

    Явно конкуренцията в Сърбия е жестока.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #842
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Вчера разговарях с Хърватин (по работа)..синът му гледал 40 кошера и продава меда на дребно-9евро за кг.Питах го за цена на едро,но синът му не продавал на едро.Останах с впечатление,че една част от меда го продава на дребно извън Хърватия.

  3. #843
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Точно утре при мене идват едни хървати с цел да купуват мед в тенекии. Ще вземат малко - 1-2 тона, но със сигурност цената ще е повече от 5 лева на килограм. 50 стотинки да е отгоре - на далавера ще е. Ще ви информирам какво се е случило.

  4. #844
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    То и в България(бг фирми) дават вече повече от 5лв. За 2 тона можеш да договориш 5.20 -5.30. За 5 -10 тона цена 5.50.Но вероятно ти търсиш по - переспективен пазар.
    Нюха към мениджъмънта нещо ти изневерява. Струва ми се, че твоите постове са насочени към определени хора, присъстващи във форума. Сред тези хора сме и ние пчеларите. Анализите, които си правя, за това което ти постигаш с купуването на форума и въздействието върху нас, ще си ги запазя за по - късен етап.

  5. #845
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Форума го купих, защото няколко човека тогава незаслужено ме обиждаха, а модераторите си мълчаха. Беше чист късмет, че Ванката реши да го продаде, защото вече беше изгубил интерес към пчеларството. Дефакто с купуването на форума си създадох много проблеми и си навлякох много излишни разходи. Както и да е - засега държа на тези разходи, и горещо се надявам, че и за в бъдеще това ще е така. Скрити помисли или задни мисли няма - просто и аз като всеки друг човек се нуждаех от комуникация със съмишленици и от приятели. Ами трябва да си призная, че това вече е факт - имам страшно много нови запознанства и нови приятели. Естествено се сдобих и с нови врагове или завистници, но за съжаление това е част от българската действителност.

    Помислете си - все някой трябваше да е собственик на форума, и все някой трябваше да е на топа на устата, за да обира върху себе си негативите на всички "недоволни". Сега го правя аз и ми помагат модераторите. С идването ми въведох във форума едно много важно изискване - НИКОЙ НИКОГО НЕ ОБИЖДА, и доколкото си спомням това въдвори ред и спокойствие. За да се поддържа това спокойствие от време на време ми се налага да влизам в конфликт с поредния "обиден", защото не съм му позволил да спами или да обижда един или друг посетител. Правейки това в името на форума аз всъщност набирам негативи и си създавам врагове, но за сметка на това мира и спокойствието във форума е факт от много дълго време.

    Помисли си още нещо - аз не съм собственик на форума. Аз притежавам сървъра и заплащам разходите за поддръжка и интернет канала. Истинските собственици на форума обаче са посетителите, които го пълнят с полезна информация. Тези хора не са дошли насила - те идват доброволно, и моята задача е да им създам условия за диалог с колегите им в дух на мир и разбирателство. Ако това не го направя, те ще си отидат. Самият факт че посещаемостта на форума не само не намалява, но дори и нараства, ме кара да си мисля, че моята мисия да поддържам реда и спокойствието се посреща с одобрение.

  6. #846
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Форума го купих, защото няколко човека тогава незаслужено ме обиждаха, а модераторите си мълчаха. Беше чист късмет, че Ванката реши да го продаде, защото вече беше изгубил интерес към пчеларството. Дефакто с купуването на форума си създадох много проблеми и си навлякох много излишни разходи. Както и да е - засега държа на тези разходи, и горещо се надявам, че и за в бъдеще това ще е така. Скрити помисли или задни мисли няма - просто и аз като всеки друг човек се нуждаех от комуникация със съмишленици и от приятели. Ами трябва да си призная, че това вече е факт - имам страшно много нови запознанства и нови приятели. Естествено се сдобих и с нови врагове или завистници, но за съжаление това е част от българската действителност.
    О.К. според мен това не е основния мотив да купиш форума, но както е да е ,това не е най - важното. Да, вероятно си се сдобил с доста завистници (аз не съм от тях обаче) . Има нещо специфично, което е желателно да промениш в стила ти на участие като съфорумец, не като собственик и едър безнесмен. Това обаче го оставям на теб да прецениш. Извинявайте всички останали четящи, защото това не е по темата

  7. #847
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да се похваля - днес хърватите наистина дойдоха и наистина натовариха един тон мед - 200 килограма акация и 800 килограма букет. Натовариха тенекиите в една комби лека кола, и тя клекна до земята. Буквално се влачи по корем и не знам дали ще успеят да се довлекат с нея до в къщи.

    При пазарлъка постигнахме следните продажи цени:
    Акация - 3.50 EUR
    Букет - 2.85 EUR
    Тенекиите си ги плащат отделно по 2 EUR.

    Контакта с тях стана посредством alibaba.com. Сина ми беше публикувал обяви, и наистина благодарение на тези обяви се направиха контакти с различни хора. Имаме дори и заявки за прашец, но за съжаление нямаме необходимите количества.

    Информацията, която получихме от хърватите, е следната:
    Там при тях цената на букета е нарастнала на 4.00 EUR и затова те са тръгнали да търсят по-евтина алтернатива. Иначе имат малка фирма, която прави вино от този мед. Ако всичко мине благополучно, готови са пак да дойдат, при това за по-големи количества.

  8. #848
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Матеев,ако закъсаш за мед свиркай. Имаме все още десетина тона.Такива купувачи са добра алтернатива.

  9. #849
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    скромното ми мнение е че такива фирмички са за предпочитане пред търговците на едро... аз в началото на септември успях да постигна цена от 3 евро също за малка семейна фирма произвеждаща вино с мед и медовина но във Франция... тогава минималните цени при тях бяха между 4-4,20 евро ...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #850
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2014
    Мнения
    35
    Здравейте
    Според вас това редно ли е :
    http://olx.bg/pchelen-med-nova-tsena-i53889812

 

 
Страница 85 от 496 ПърваПърва ... 3575838485868795135185 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •