Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 86 от 496 ПърваПърва ... 3676848586878896136186 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 851 до 860 от общо 4956
  1. #851
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Има логика в цената, ако човека е закъсал и бърза с парите. Аз не знам дали всички вие забелязахте, но Българските изкупвачи СПРЯХА ДА ИЗКУПУВАТ МЕД !!! При мене ми обещаха да дойдат да ми вземат меда, но вече месец и половина ни вест - ни кост. От други източници дочух, че Ловешки прекупвачи са ходили да вземат проби от колеги-пчелари и след това също от тях ни вест - ни кост. Ако това е масово в България, извода е само един:

    ПРЕКУПВАЧИТЕ НЕ ГИ УСТРОЙВА ЦЕНАТА и за тях е по-добре да си затворят заводите за месец-два, отколкото да работят и да генерират загуби. Ако аз бях прекупвач и западните ми партньори откажеха по-високата цена, то тогава и аз щях да съм принуден да си затворя завода.

    Какво предстои от тука нататък?

    Ами много ясно - част от закъсалите за пари пчелари ще започнат да си намаляват цената, белким получат някой друг лев. Виждате че това вече се случва. Това обаче ще даде отражение на целия сектор, като СВАЛИ ИЗКУПНАТА ЦЕНА ЗА ВСИЧКИ. Тъжно, но факт. И нищо не може да се направи - просто пазарната икономика работи така. Прекупвачите отново ще започнат да изкупуват мед когато цената падне до ниво, което ги устройва. А падането на цената е СУГУРНО, защото самите пчелари ще го направят това.

    Тъжно, тъжно - дано да се окажа лош пророк, но всички мои данни към момента говорят точно за това..............

  2. #852
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2014
    Мнения
    35
    Надявам се Матеев да не е прав. Според мен в обявата която постнах има нещо гнило. Ето още една обява, която е актуална:
    http://olx.bg/kupuvam-pchelen-med-bez-dogovor-i58883950

  3. #853
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от pepoing Виж публикацията
    Надявам се Матеев да не е прав. Според мен в обявата която постнах има нещо гнило. Ето още една обява, която е актуална:
    http://olx.bg/kupuvam-pchelen-med-bez-dogovor-i58883950
    И двете обяви са от един и същи човек - GOOGLE
    Купува на 4.80, а продава на 4.40 останалото си е ясно като бял ден.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #854
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    От моите прекупвачи днес най после получих вест след почти едномесечно забавяне (при предварителна уговорка че до 15 дни след пробите ще дойдат да вземат меда),че във вторник идват да вдигнат уговорената част от меда ми, на два пъти през това време (на забавянето) бях на ръба да го продам на други при същите условия. Коректно ли щеше да бъде от моя страна ако го бях направил?

  5. #855
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Напълно коректно. Некоректните са те.

  6. #856
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Има логика в цената, ако човека е закъсал и бърза с парите. Аз не знам дали всички вие забелязахте, но Българските изкупвачи СПРЯХА ДА ИЗКУПУВАТ МЕД !!! При мене ми обещаха да дойдат да ми вземат меда, но вече месец и половина ни вест - ни кост. От други източници дочух, че Ловешки прекупвачи са ходили да вземат проби от колеги-пчелари и след това също от тях ни вест - ни кост. Ако това е масово в България, извода е само един:

    ПРЕКУПВАЧИТЕ НЕ ГИ УСТРОЙВА ЦЕНАТА и за тях е по-добре да си затворят заводите за месец-два, отколкото да работят и да генерират загуби. Ако аз бях прекупвач и западните ми партньори откажеха по-високата цена, то тогава и аз щях да съм принуден да си затворя завода.

    Какво предстои от тука нататък?

    Ами много ясно - част от закъсалите за пари пчелари ще започнат да си намаляват цената, белким получат някой друг лев. Виждате че това вече се случва. Това обаче ще даде отражение на целия сектор, като СВАЛИ ИЗКУПНАТА ЦЕНА ЗА ВСИЧКИ. Тъжно, но факт. И нищо не може да се направи - просто пазарната икономика работи така. Прекупвачите отново ще започнат да изкупуват мед когато цената падне до ниво, което ги устройва. А падането на цената е СУГУРНО, защото самите пчелари ще го направят това.

    Тъжно, тъжно - дано да се окажа лош пророк, но всички мои данни към момента говорят точно за това..............
    Не си прав. Аз си дадох меда на 5.00 лева а на мой приятел същия търговец след 2 седмици му го взе за 5.20. Нищо такова няма за падане на цената.
    Винаги може по-добре.

  7. #857
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Горещо се надявам да е така, но при мене страшно много се бавят. Още не са дошли да вземат проби, а камо ли да дочакам да го изкупят.

  8. #858
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    при нас цената е от 5 до 5,30 лв. за по-големи количества от 4-5 т. нагоре по договаряне - под 1 тон 4,80 лв. не са спрели да купуват и доста хора вече си продадоха меда въпреки че във фейсбук групите същите говореха как няма да го продават под 6 лв. ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #859
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от pepoing Виж публикацията
    Надявам се Матеев да не е прав. Според мен в обявата която постнах има нещо гнило. Ето още една обява, която е актуална:
    http://olx.bg/kupuvam-pchelen-med-bez-dogovor-i58883950
    Изключително некоректно. Много странно прилича на обява за продажба на мед по 4.40лв./кг http://olx.bg/pchelen-med-nova-tsena-i53889812 но дори и да предположим, че е съвпадение което е почти невероятно, то линка към сайт на човека пуснал обявата води до сайт който предлага гарантиран мед от пчелин номер ............. и т.н. Аман от такива номера. Представям си какви бъркочи се правят и продават с гаранция за качество.

  10. #860
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Точно заради такива пчелари-тарикати държавата ще ни наложи още по-тежко законодателство, което ще ни принуди да правим изследвания на меда, да даваме сертификати за него, да имаме GMP и HACCP и хиляди други скъпоструващи утежнения на бизнеса. Дето се казва - сами си просим боя.......

 

 
Страница 86 от 496 ПърваПърва ... 3676848586878896136186 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •