Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 487 от 496 ПърваПърва ... 387437477485486487488489 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,861 до 4,870 от общо 4956
  1. #4861
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Никъде не съм споменал, че неактивния сезон е почивка! Чети внимателно и най-вече мисли. Ако сега ходиш на пчелина 5 дни седмично и всеки ден даваш по 20лв за гориво през цялата година, колкото и мед да продадеш и каквато и да е цената на едро ти не можеш да си покриеш даже и транспортните разходи.
    От както съм в този форум говоря за ефективност и снижаване на разходите. Това става с въвеждане на системи за дистанционно наблюдение на пчелина, за минимално ръчкане из кошерите и пътувания напред-назад.
    Имам 9 камери и 24 обемни датчика за движение, всичко е електричско и съм си направил всякакви удобства. Почти нищо не вдигам понеже имам проблеми със ставите. Но да знаеш, работата си е работа, и трябва да си там. Беше питал колко пъти ходиш в активния сезон, прочел съм внимателно. Аз ходя еднакво 12 месеца в годината и винаги има какво да правя. Ако не те мързи, работа винаги има, но бензина е много скъп и вдига разходите.

  2. #4862
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Имам 9 камери и 24 обемни датчика за движение, всичко е електричско и съм си направил всякакви удобства. Почти нищо не вдигам понеже имам проблеми със ставите. Но да знаеш, работата си е работа, и трябва да си там. Беше питал колко пъти ходиш в активния сезон, прочел съм внимателно. Аз ходя еднакво 12 месеца в годината и винаги има какво да правя. Ако не те мързи, работа винаги има, но бензина е много скъп и вдига разходите.
    Добре си го направил! Браво! Вярно е, че работа винаги ще има, но трябва някакси така да си организираме нещата, че да пестим от транспорт и работно време. В момента при МРЗ 710лв часовата ставка е 4лв. Нека приемем, че за пчеларя, който е квалифициран работник тя е около 7лв/ч. Някъде там очаквам да е кг хубав мед на едро. Тоест всеки час неефективен труд струва на пчеларя загубен кг мед.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #4863
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Това, за което спорите, още преди години му направих сметката - пчеларството е неефективна дейност. Големи първоначални инвестиции, много труд, много риск, а резултат мижав. С една чанта инструменти като кадърен водопроводчик, заварчик, електротехник, автомонтьор и прочее, може да се изкарат в пъти повече пари. За тези, заработващи пред клавиатурата, да не говорим. Сега пчеларството ми остана хоби, да си запълвам времето, като ида на вилата, още повече, че имам от преди пълен набор от нужната техника за работа с пчелите, Не забравям, че, ако не стане нещо непредвидено, ми предстои да стана пенсионер някой ден. Пчелите ще са ми чудесно занимание тогава.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #4864
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Добре си го направил! Браво! Вярно е, че работа винаги ще има, но трябва някакси така да си организираме нещата, че да пестим от транспорт и работно време. В момента при МРЗ 710лв часовата ставка е 4лв. Нека приемем, че за пчеларя, който е квалифициран работник тя е около 7лв/ч. Някъде там очаквам да е кг хубав мед на едро. Тоест всеки час неефективен труд струва на пчеларя загубен кг мед.
    Да те попитам нещо в твоята област. Вътрешните датчици нямат проблеми, но външните след няколко години от слънцето им се изкривиха малко лещите (мисля че така се казва) и започнаха да дават фалшиви сигнали. Предложи някакъв добър модел на поносима цена.

  5. #4865
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Да те попитам нещо в твоята област. Вътрешните датчици нямат проблеми, но външните след няколко години от слънцето им се изкривиха малко лещите (мисля че така се казва) и започнаха да дават фалшиви сигнали. Предложи някакъв добър модел на поносима цена.
    За кои датчици става дума?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #4866
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    За кои датчици става дума?
    Сегашните са Waterproof Wired Outdoor PIR Dual Motion Detector Sensor Anti-Pet For Home. Китайски за 60лв. от Алито, 4 години работеха добре, но започнаха да дават фалшиви и ме будят нощем за това искам да ги сменя.

  7. #4867
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Сегашните са Waterproof Wired Outdoor PIR Dual Motion Detector Sensor Anti-Pet For Home. Китайски за 60лв. от Алито, 4 години работеха добре, но започнаха да дават фалшиви и ме будят нощем за това искам да ги сменя.
    Не зная какъв е конкретния модел, нито как са изработени и защитени. Стоките, които се продават в Алито са си наистина For Home и на качествата им трябва да се гледа с голяма доза недоверие. Специалистите по охранителни системи поначало са силно резервирани към ползване на PIR сензори на открито именно поради многото лъжливи сработвания. И нови да купите, вероятността да работят по-надеждно и по-дълго е малка, особено от този ценови клас.
    Най-честия проблем е в следствие замърсяване на лещите и отлагания по самия сензор, който е вътре. Променя се насочването и фокусирането на IR лъчението и това поражда фалшивите сработвания.
    Какво може да се направи в конкретния случай? Да се разглобят МНОГО ВНИМАТЕЛНО и да се измият лещите с топла вода и миещ препарат, а после да се подсушат с микрофибърна кърпичка. Ползването на спирт е нежелателно!!! Да се продуха цялата електроника с сгъстен възду, но силата не бива да е голяма, за да не отнесе някой SMD елемент. Да се почисти внимателно прозорчето на сензора без да се нарушава неговото местоположение с меко парцалче и пинцети. Парцалчето трябва да се напои с разтвор за почистване на очила. Не бива да се ползва памук, за да не останат власинки.
    Целия датчик се сглобява внимателно и тогава се тества.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #4868
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Целия датчик се сглобява внимателно и тогава се тества.
    Лещите са деформирани и няма оправяне, трябва нови. От Китай всичко работи добре, 3 години и сега всико е за смяна. Всичко друго смених, даже и каблите и останаха само тези датичци, но един нов е около 400лв. което е много. Не дават много фалшиви сигнали, но искам да ги сменя. Системата е последователна с комуникатор за телефон.

  9. #4869
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Лещите са деформирани и няма оправяне, трябва нови. От Китай всичко работи добре, 3 години и сега всико е за смяна. Всичко друго смених, даже и каблите и останаха само тези датичци, но един нов е около 400лв. което е много. Не дават много фалшиви сигнали, но искам да ги сменя. Системата е последователна с комуникатор за телефон.
    Щом са деформирани.... Те гладки ли са или фасетни?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #4870
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Щом са деформирани.... Те гладки ли са или фасетни?
    Това са датчиците.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 274829052_1557412124645435_8149796569185637005_n.jpg‎  

 

 
Страница 487 от 496 ПърваПърва ... 387437477485486487488489 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •