Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 414 от 496 ПърваПърва ... 314364404412413414415416424464 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,131 до 4,140 от общо 4956
  1. #4131
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    На Кулата гърци купуват от наши дребни прекупвачи по 10,15 тенекии на цена 250лв за бройка веднъж седмично . А нашите търгаши в момента купуват от вътрешноста на страната на цени 5лв, 6лв. Така ,че търпение .Мед като цяло няма не само в България а в световен план.
    Дано, че като знам колко работим всички пчелари, цена 4 и нещо е смешна.

  2. #4132
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Дано, че като знам колко работим всички пчелари, цена 4 и нещо е смешна.
    Има и такива които дават на 4лв и под 4лв.С тия инверти и на 3лв ще дадат.После се сърдим ,че цената ниска.

  3. #4133
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Няма ала бала .рапица - 4 лв, липа - 5,40; акация - 6,00 лв., за букета имам уговорка м/у 4.20 и 4.50 според резултата от пробите. А сега за био инфо от моя човек: рапица 6 лв.; Липа - 7.60; акацията с лоши показатели - 7 лв. Още да те баламосвам ли? .За който не са изгодни цените да чака и се хвърля в кахъри цяла зима. Аз в подобен филм съм бил главен герой, но не ми пасна ролята
    Така е. Миналата година се изчакваха по - високи цени и се получиха загуби, а тази от бързане ще се получат такива.

  4. #4134
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Така е. Миналата година се изчакваха по - високи цени и се получиха загуби, а тази от бързане ще се получат такива.
    Аз изчаках миналата година и взех 5.20лв. но беше голямо обикаляне по градовете докато успях да продам всичко. Тази искам да продам всичко на куп и да си почивам зимата.

  5. #4135
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Така е. Миналата година се изчакваха по - високи цени и се получиха загуби, а тази от бързане ще се получат такива.
    Моя филм бе по- миналата година, когато цените удариха тавана, а аз от лакомия, не продадох букета на 5 лв, за да го продам после на 4.20, говоря за тонове, но както и да е.

  6. #4136
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Моя филм бе по- миналата година, когато цените удариха тавана, а аз от лакомия, не продадох букета на 5 лв, за да го продам после на 4.20, говоря за тонове, но както и да е.
    Тази година загубите за производителите ще са големи, а печалбите на търговците - огромни. Точно поради тази причина, че се бърза.

  7. #4137
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тази година загубите за производителите ще са големи, а печалбите на търговците - огромни. Точно поради тази причина, че се бърза.
    Аз съм си направил ясапа (сметката) и съм доволен, чужди сметки не правя. Всеки носи глава на раменете си!

  8. #4138
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тази година загубите за производителите ще са големи, а печалбите на търговците - огромни. Точно поради тази причина, че се бърза.
    Няма сигурност в нашата държава и всеки се спасява както намери за добре.

  9. #4139
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тази година загубите за производителите ще са големи, а печалбите на търговците - огромни. Точно поради тази причина, че се бърза.
    Ако , някои бързат -това са единици .
    Виж поста за Кулата . Там са дребни производители , като мен .

  10. #4140
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Здравейте,

    Позволявам си да се намеся с мнение от другата гледна точка - надявам се то да не породи отново напрежение. Сигурно си спомняте, че миналата година по това време дискусията тръгна в странна посока и някои потребители пламенно убеждаваха останалите, че цената ще се повиши рязко до няколко месеца. Тези, които ги послушаха, платиха реални пари за това от джобовете си. Разбира се, всяка година е различна, но към момента няма абсолютно никакви индикации за повишение - даже напротив. В момента сме подложени на постоянен натиск от купувачите в Европа за понижение на износните цени, тъй като реколтата от летен букет е изключително добра в цяла Източна Европа. Тя е такава и в Украйна и там очакванията на преработвателите са да реализират износ от 55 000 тона мед, което ще постави нов рекорд за страната им. Реколтата от летен букет / слънчоглед в България също е много добра и в момента търговията върви с пълна сила на цените, които сме посочили в обявата ни. Към настоящия момент не предвиждаме корекции, но не можем да кажем докога ще е така.

    Две думи и за скорошните изявления на някои председатели на пчеларски организации по отношение на вноса на 5000 тона китайски мед без мито в България и прочее спекулации. Бидейки председател на каквато и да била организация на производители, предполага в публични изяви човек да използва проверени факти. В противен случай, това руши не само неговия авторитет, но и този на производителите от бранша, който представлява, и буди смях у хората, които са запознати с материята, а служителите в държавната администрация са добре запознати с цифрите. Преди известно време тук съм ви предоставял линк към сайта на НСИ, където всеки може да види колко мед е внесен в България и от коя държава. Безмитен внос от Китай в ЕС няма и всичко се обмитява със ставка 17.3%. Квотата за безмитен внос от Украйна бе увеличена от 5000 на 8000 тона (3000 ще бъдат пуснати тази есен), над тези количества всичко също се обмитява със 17.3%.
    Важно е пчеларите да решат дали искат да бъдат представлявани пред държавата от авторитетни и запознати с материята хора, или от такива, които говорят неистини, които за сметка на това им звучат добре.

    Надявам се, че ще приемете това мнение не като манипулация, а като друга гледна точка в дискусията.

    Поздрави

 

 
Страница 414 от 496 ПърваПърва ... 314364404412413414415416424464 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •