Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 388 от 496 ПърваПърва ... 288338378386387388389390398438488 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,871 до 3,880 от общо 4956
  1. #3871
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Сега работят и дават добра цена за висок полен на монофлорни медове.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това изследване май е скъпо и затова са луднали по БИО.
    Това не ви ли говори нещо?

  2. #3872
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това не ви ли говори нещо?
    Дори и да намекваш за "кръщаване" , пак има някакъв пазар (за някои производители).

  3. #3873
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Фирмите като Апимел ще стават все повече, защото се услажда да купуваш евтино обикновен мед със изследвания за био и да го продаваш скъпо за био. Затова може да натискат в тази посока, при по качествен мед ще завъртят повече количество, а от там и по голяма печалба.

  4. #3874
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Да се самоцитирам( колкото и нескромно да звучи) - пост 3619.

  5. #3875
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Има и друга посока за развитие според мен, очевАдно е, че търговците не плащат достатъчно добра цена за истински мед, затова срещу тази ниска цена ще получават мед със подобно качество, а ние ще печелим от количеството/оборота....т.е да започнем да произвеждаме два вида мед, единия с малко или много захарен сироп, и истински мед, който да бъде предлаган на друга/по-висока цена.....и като дойде изкупчията му показвам - тия тенекии за по 4,5лв/кг., а ония там другите за по 7лв/кг....взимай проби и т.н.
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Да се самоцитирам( колкото и нескромно да звучи) - пост 3619.

    Хайде не бъди толкова скромен. Развий си тезата спокойно.

  6. #3876
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Цитирам сам себе си. Явно полудявам.
    Като се замисля нещата които Стефанов сподели странно много се препокриват със споделеното от Матеев от една среща в министерството където изкупвач беше "навил бушоните" на администрацията и бяха луднали че произвеждаме некачествен мед. Дали всъщност точно той не е ходил в министерството?
    Защо за момент не се опиташ да си представиш, че този път изкупвачите са наистина прави и наистина казват САМАТА ИСТИНА. Аз също когато ви казвам нещо, то си е самата истина, но не знам каква параноя ги гони някой хора от този форум, та да не искат да повярват.

    Спомни си първите намеци за украинския мед и неговата ниска цена какви ВОЙНИ предизвикаха в тази тема и как всички вестоносци бяха оплюти и заклеймени, в това число и аз самия. Обвинявахте ме, че не съм пчелар, и че искам да манипулирам цените на меда. Обвинявахте и Апитрейд и го изкарахте виновен за всички земни и небесни грехове. Стигна се до там, че аз се изпокарах с една камара приятели пчелари, в това число и с Дамян Дамянов, който демонстративно напусна форума и си направи собствен такъв.

    И всичко това защото тогава Апитрейд каза ИСТИНАТА за Украинския мед, а аз ги защитих, защото по други мои си канали знаех за същата тази ИСТИНА. Е сега вече всички я знаете, но на някои хора им трябваше половин година, за да я осъзнаят. И през тази половин година не пропускаха случай за да обвиняват Апитрейд или мене и да пълнят форума с грозни обиди или обидни намеци.

    В момента също се опитваме да ви кажем една истина и отново играем старата песен на нов глас. Отново параноята е обзела някои хора и те дори и за момент не могат да си представят, че този път пак се казва ИСТИНАТА, самата истина, голата истина и нищо друго!!!

    НЯМА ОПИТИ ЗА МАНИПУЛАЦИЯ НА ЦЕНАТА НА МЕДА от страна на Българските изкупвачи!!!
    Те просто си гледат интереса. И когато Германеца свали цените надолу, изкупвачите също трябва да ги свалят. Алтернативата е въобще да спрат да изкупуват. Е както виждате - случват се и двете неща. И това се знае още от месец Септември миналата година, но чак сега някои хора започнаха да го проумяват. Да, това е положението. Колкото и да ни е тъжно, не ни остава нищо друго, освен да палим свещички и да се молим да не се влоши още повече.

    И другата част от истината също е вярна, а именно че
    КАЧЕСТВОТО НА БЪЛГАРСКИЯ МЕД СЕ Е ВЛОШИЛО и тази неприятна новина е един от основните фактори, които доведоха до ниски изкупни цени. Буквално до НАЙ-НИСКИТЕ ЦЕНИ В ЕВРОПА. Ако си спомняте още миналата година на изложението в Плевен един западняк каза (не си спомням името му), че Българския мед е некачествен, и затова е в най-ниския ценови сегмент. Тогава пчеларите в залата се възмутиха (и аз също), и Мария Габриел позаглади малко гафа, като каза, че това се дължи на неточен превод. Да, ама не ........ превода си беше много точен ........ Ето, изтече една година, и всички вече видяха резултата от казаното тогава в Плевен.

    Западняците са много наясно с качеството на нашия мед, което явно прогресивно се влошава през последните 2-3 години. И тихомълком те си взеха своите решения, а именно - намалиха ни изкупната цена и ни подредиха в най-ниския ценови сегмент, на равно с Китайците и Украинците. И има голяма вероятност да минат години, преди това статукво да се промени. Дано да съм лош пророк ...., че иначе лошо ни се пише.

  7. #3877
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Според мен, независимо че не съм пряко свързан с нито една от страните, най-лошото ще настъпи, когато маржа на печалбата на търговците се свие до толкова, че те рязко ограничат изкупуването на български мед или изобщо изгубят интерес към тази си дейност. Като че ли вече се виждат признаци за това....
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #3878
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Според мен, независимо че не съм пряко свързан с нито една от страните, най-лошото ще настъпи, когато маржа на печалбата на търговците се свие до толкова, че те рязко ограничат изкупуването на български мед или изобщо изгубят интерес към тази си дейност. Като че ли вече се виждат признаци за това....
    Не само се виждат признаци за това ..... Вече някои изкупвачи наистина са спрели да изкупуват мед Останалите вероятно вече обмислят дали да не направят същото.

    Още преди половин година предупредих посетителите на форума, че с това тяхно отношение към изкупвачите сами ще си отрежат клона, на който седят. Ако аз бях станал изкупвач, досега щях да съм ги отсвирил неблагодарните пчелари и щях да си потърся друг бизнес. И предполагам, че изкупвачите в момента точно това и правят - търсят алтернативи. Тяхното оборудване вероятно е подходящо за разфасоване на конфитюри, сладка или други хранителни продукти, така че те няма да останат на улицата. Да му мислят пчеларите ......

  9. #3879
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Матеев, не си прав и то не е защото изказваш лъжи или неверни факти, а защото заемаш крайна позиция.
    Няма никакви доказателства, че меда ни е некачествен или се превръща в такъв след като се изкупи от нас. Дълбоко съм убеден че има хора които яко хранят и са изключително безкрупулни и виждат, че се хваща и продължават, но не мога да се съглася, че те са мнозинството.
    Казват ни че слънчогледа няма цена, а не искат да диференцират цените. Водят всичкото букет и толкова. В момента имам уникален мед от бодил, уникален букет със мана, уникален букет с терефил за изкупвачите всичко е букет и не струва.
    Искат монофлорни акация и липа ама свалят и техните цени въпреки, че за тях има пазар. Апитрейд дори си призна открито, че търговия с акация няма поради липса на такава от доста време, но си сваля цената защото така са решили. Е къде е пазарния принцип в определянето на цената.
    Мога да продължавам, но няма смисъл. Всички тези действия са анти пазарни и налагани върху нас. Те не ни дават алтернатива. Ако имаше алтернативна добра цена за акация примерно защо да не се преореантирам, ила за планински букет. Да готов съм да похарча пари време и усилия и да се вдигна от полето в балкана, да се преместя в по големи масиви с цел по-висок полен. ДА ама НЕ оставиха ни без алтернатива и толкова.
    За това Матеев, като казваш тези истини никой няма да ти се разсърди, но като заемаш крайна позиция и казваш това е и нищо не може да се промени, знам че и сам не си вярваш, защото чудесно знаеш, че и от най-тежките ситуации може да се намери изход и двете страни ще са доволни ако има компромис.

  10. #3880
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ....Искат монофлорни акация и липа ама свалят и техните цени въпреки, че за тях има пазар. Апитрейд дори си призна открито, че търговия с акация няма поради липса на такава от доста време, но си сваля цената защото така са решили. Е къде е пазарния принцип в определянето на цената.
    Точно в момента действията на изкупвачите са от пазарни по пазарни. Те си гледат личния интерес и си правят личните сметки. И определено ги правят много по-добре от пчеларите. И ще са най-големите глупаци, ако решат да се самоубиват в името на пчеларите. Но тъй като най-вероятнно те не са глупаци, най-вероятно ще предприемат следните ПАЗАРНИ ДЕЙСТВИЯ:
    1. Пускане на персонала в неплатен отпуск и временно замразяване на изкупуването до изясняване на ситуацията.
    2. Търсене на други алтернативи за осигуряване на заетост на персонала. Например други продукти за изкупуване/преработка.
    3. Стягане на коланите по всички направления (минимизация на разходите, уволняване на част от персонала и т.н.).
    4. Намаляване на изкупната цена. Това ще намали и изкупените обеми мед, но нали персонала вече е драстично редуциран, така че всичко се връзва.
    5. Търсене на алтернативи за продажба на бизнеса, въпреки факта, че в момента цената му се е сринала почти до кота нула.
    6. Ако в сметките трябва да се включи и банков кредит, действията по горните точки ще са още по-жестоки и по-драстични.
    7. Пчеларите ....... ами съдбата на пчеларите не влиза в тази сметка. Нека да си се оправят самички кой както може.

    И всичко това са си съвсем пазарни методи. Аз бих направил същото, ако бях изкупвач. Важното е да разберете, че пчеларите ги няма в тази сметка. Те не са 9-тата дупка на кавала. За тях въобще няма предвидена никаква дупка. Те са интересни на изкупвачите САМО АКО БИЗНЕСА ПРОЦЪФТЯВА. Само тогава може да се говори за някакви взаимоотношения и за някаква справедливост в тези взаимоотношения. В условия на криза обаче всеки се спасява поединично и справедливоста остава на заден план. Всъщност въобще я няма ........

 

 
Страница 388 от 496 ПърваПърва ... 288338378386387388389390398438488 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •